ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Wakacje w pełni. To czas, na który czekają wszystkie dzieci. To czas wyjazdów, odpoczynku....

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

W sobotę 23 czerwca grupa dzieci z Oratorium wyruszyła na wycieczkę całodniową na Hel. Wszystko...

POLSKA GOLA!!!

POLSKA GOLA!!!

W  Oratorium otworzona została dla naszych wychowanków Strefa Kibica w związku  z trwającymi...

Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

 • Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:51
 • Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:16
 • POLSKA GOLA!!!

  POLSKA GOLA!!!

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:12
 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do swojej Ojczyzny. Tworzyli kotyliony, flagi, godła oraz inne symbole związane z naszym krajem. Bardzo angażowali się w zajęcia i starannie wykonywali swoje prace. Nawet najmłodsi Oratorianie znali znaczenie słowa Ojczyzna, patriotyzm. Natomiast starsi wychowankowie wiedzieli co oznacza  Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Narodowe 3-go Maja.  Wspólnie spędzali czas na zajęciach, jednocząc się, jak przystało na patriotów. Zajęcia miały  na celu rozwijać poczucie więzi społecznych oraz kształtować  pielęgnowanie narodowej tradycji.

Czytaj więcej...

Chrońmy młodzież przed dopalaczami

W ostatnim czasie w naszym Oratorium mieliśmy wyjątkowych gości. Przyjechały do nas Panie Policjantki, które poprowadziły zajęcia z dziećmi i młodzieżą na temat szkodliwości dopalaczy. Zajęcia zaczęły się od obejrzenia prezentacji i rozmową. Wychowankowie słuchali z zaciekawieniem. Poznali rodzaje dopalacze oraz dowiedzieli się dlaczego dopalacze są niebezpieczne. Panie Policjantki przekazały również naszym podopiecznym wiedzę na temat tego, co mówi prawo o dopalaczach i jakie są konsekwencje ich posiadania i zażywania. Bardzo dziękujemy za spotkanie, które dostarczyło  tyle cennych informacji, zarówno dzieciom, jak i wychowawcom.

Czytaj więcej...

Odwiedziny w przedszkolu

W ostatnich dniach kwietnia, na zaproszenie Przedszkola Miejskiego Nr 4, grupa taneczna kolejny raz dała pokaz swoich możliwości. Słynne „Oradance”, w składzie: Martyna, Jagoda, Inga, Nikola, Roksana, Zuzia i Natalka  występowały dla przedszkolaków. Zaprezentowały kilka układów tanecznych wyćwiczonych na zajęciach w Oratorium oraz swoje własne. Dzieciom z przedszkola bardzo podobały się występy i nagrodziły dziewczynki gromkimi brawami i okrzykami.  W ramach podziękowań przedszkolaki zaśpiewały kilka piosenek. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem Makarena. 

Czytaj więcej...

Urodziny Auchan

Dziewczynki z naszego koła tanecznego wzięły udział w pokazach tanecznych z okazji urodzin toruńskiego Auchan. Zaprezentowały tam duety oraz tańce grupowe do muzyki pop. Na pokazy przyszli pracownicy Auchan oraz klienci sklepu, którzy z ciekawością i zainteresowaniem obserwowali nasze młode i zdolne tancerki. Dziewczynki bardzo lubią występować publicznie i chętnie prezentują swoje umiejętności. Dlatego chcemy podziękować pracownikom Auchan za zaproszenie, a w szczególności Pani Magdzie, która była koordynatorką tego wydarzenia i przyjęła nas bardzo miło i ciepło. To wszystko odbyło się w ramach współpracy toruńskiego Auchan i Oratorium.

Czytaj więcej...

Mitorka 2018

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2018” odbył się 24 marca 2018 roku w Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza działającego przy Parafii Michalitów w Toruniu. To już XIII edycja a jej organizatorem było Stowarzyszenie pn. Oratorium w Toruniu z jego dyrektorem ks. Piotrem Bulandą. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z Torunia, Cierpic i Grębocina.

W zawodach udział wzięło 18 zawodników. Reprezentowali oni następujące parafie: *1) Katedralna św. Janów: Chrzciciela i Apostoła, *3) Św. Józefa w Toruniu, *4) Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu, *5) Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Toruniu, *6) Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu, *8) Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie, *11) NMP Królowej Polski w Cierpicach, *15) Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu, *16) Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu, *17) Opatrzności Bożej w Toruniu.

Czytaj więcej...

Wiosna to piękna pora roku

Wtedy wszystko budzi się do życia i w sercach robi się ciepło i przyjemnie. Dlatego też tak bardzo wyczekiwaliśmy pierwszego dnia wiosny, który przypada 21 marca. Dzieci na zajęciach plastycznych pod okiem Pani Agaty przygotowały Marzannę. W tym dniu tradycyjnie wraz z kukłą Marzanny wyruszyliśmy nad toruńską Martówkę, , aby w ten sposób pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Podczas spaceru śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci wymyślały hasła na powitanie wiosny, nie zabrakło też zabaw i konkursów. Dobrze, że w ten dzień dopisała słoneczna pogodna i mogliśmy przywitać wiosnę na świeżym powietrzu. Pełni radości czekamy na ciepłą, słoneczną wiosnę.

Czytaj więcej...

Uczymy się bawiąc

W naszym Oratorium w ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania z Panią Martą Błażejewską , która poprowadziła warsztaty popularnonaukowe. Pierwsze zajęcia  „Astronomiczna plastyka” wywołały u dzieci i młodzieży wiele radości. Podczas wspaniałej zabawy dzieci miały okazję dowiedzieć się co to są gwiazdy i  poznały gwiazdozbiory. Podczas tych zajęć każdy uczestnik stworzył swój „kosmos”. Dzieci pracowały przy użyciu specjalnych farb oraz światła ultrafioletowego, aby lepiej poznać bogactwo kolorów.

Czytaj więcej...

Zagrały ludzkie serca

W niedzielę 11 marca Oratorium wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny „Zagrajmy Oratorium Serc”. Podczas tego niezwykłego wydarzenia publiczność ,miała okazję podziwiać 100 – osobową Korporację Taneczną „Baby Jagi” z Młodzieżowego Domu Kultury. Były to występy taneczne z ciekawą, pełną ekspresji choreografią. Dla gości wystąpiła również polska artystka – Halina Frąckowiak, która zaśpiewała swoje największe przeboje. Koncert otworzył Dyrektor Oratorium ks. Piotr Bulanda. Podczas koncertu odbywały się aukcje przedmiotów, podarowanych przez ludzi dobrego serca.

Czytaj więcej...

Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Dokładnie za parę dni, 11 marca, odbędzie się w Teatrze Baj Pomorski już siódma edycja charytatywnego koncertu „Zagrajmy Oratorium Serc”. Wydarzeniu, które ma nadrzędny cel pomocy dzieciom uczęszczającym na zajęcia do placówki na Rybakach, towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla kibiców.

W ramach imprezy w Baju, organizatorzy przewidzieli m.in. licytacje koszulek znanych klubów i sportowców. Obiektem „pragnienia” będą z pewnością trykoty naszych czołowych sportowców, którzy przekazali je na licytację.

Czytaj więcej...

Wszystko co dobre….

Dobiegł końca tak upragniony przez nasze dzieci czas ferii zimowych. Jak mówi przysłowie „Wszystko co dobre – szybko się kończy”. Rzeczywiście te dwa tygodnie minęły bardzo szybko, ale nasi wychowankowie nie mogli narzekać na nudę. Ksiądz Piotr zadbał o bogaty i atrakcyjny program. Niespodzianki, które przygotował dla dzieci  były zróżnicowane i  sprawiły wiele radości naszym dzieciom, które licznie wzięły udział w tegorocznych feriach.  Największym powodzeniem cieszyły się różnego rodzaju wyjścia, które nasze dzieci kochają. W te ferie były to wyjścia do kina na seans  „Gnomy rozrabiają”, czyli komediową animację o zwariowanych krasnalach. Jak co roku gościliśmy w Hotelu „Copernicus” podczas pobytu na basenie, gdzie nad bezpieczeństwem naszych pociech czuwali ratownicy. Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie, nawet Ci najmłodsi, którzy korzystali z dostępnego brodzika i zabawek wodnych, które sprawiły im mnóstwo frajdy. Poza basenem skorzystaliśmy też z kręgielni. Nasi podopieczni podzieleni na zespoły spędzili tam miły czas, rywalizując ze sobą o miano Mistrzowskiej Drużyny.  Jak ferie zimowe to oczywiście lodowisko, gdzie dzieci miały okazję pojeździć na łyżwach. Na zakończenie ferii odbyła się całodniowa wycieczka do Trójmiasta. Na początek poszliśmy na Molo w Sopocie, gdzie pospacerowaliśmy podziwiając cudowne widoki zimowej scenerii. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Jednak punktem centralnym naszej wyprawy było Akwarium Gdyńskie. To jedna z największych placówek , która posiada najdłuższe tradycje związane ze zbiorem i ekspozycją wodnej fauny i flory. Na początek nasze dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat życia na rafie koralowej. Następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w laboratorium, gdzie indywidualnie pod mikroskopem mogły zobaczyć różnego rodzaju stworzenia morskie. Końcowym etapem wizyty w  Akwarium Gdyńskim było obejrzenie  ekspozycji, które rozmieszczone są na przestrzeni 3 pięter.

Czytaj więcej...