ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Mija ostatni dzień naszej przygody na Podhalu pod hasłem „Śladami mistrzów – wypoczywamy z...

Śladami mistrzów

Śladami mistrzów

Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Po śniadaniu zebraliśmy się w swoich...

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Siódmy dzień kolonii to niedziela pełna odpoczynku i relaksu. Zaczęliśmy od porannej modlitwy, po...

W góry, w góry na łąki na hale…

W góry, w góry na łąki na hale…

Nadszedł kolejny słoneczny dzień, w którym wybraliśmy się w kolejną górską podróż. Tuż po...

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Dziś piątek, piąteczek i piąty dzień kolonii. Wstaliśmy o dość nietypowej godzinie, bo o godz....

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  wtorek, 25, lipiec 2017 23:49
 • Śladami mistrzów

  Śladami mistrzów

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 23:29
 • Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 07:00
 • W góry, w góry na łąki na hale…

  W góry, w góry na łąki na hale…

  niedziela, 23, lipiec 2017 09:32
 • Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  niedziela, 23, lipiec 2017 05:54

Strefa zabaw i podwórkowa integracja na zakończenie roku szkolnego

Powoli rok szkolny 2016/17 dobiega końca. Zbliża się czas wakacyjnego odpoczynku. W czwartek 21 czerwca 2017 roku cała wspólnota toruńskiego Oratorium spotkała się na podwórku przy ul. Rybaki 59 na bloku zabaw integracyjnych. Towarzyszyli im wychowawcy, rodzice, rodzeństwo oraz  najbliżsi.

Grill, pieczenie kiełbasek, pyszne żelki, słodycze i mnóstwo zabawy - właśnie w taki sposób dzieci uczęszczające na Bydgoskim Przedmieściu na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do popularnego „ORA” podsumowały miniony rok szkolny. W środę 21 czerwca, we wspaniałej atmosferze duża liczba naszych podopiecznych wraz z wychowawcami doskonale się bawiła.

Czytaj więcej...

Życzenia na Dzień Taty

Dopiero składaliśmy życzenia naszym Mamom, a tu już nadszedł Dzień Ojca. Naszym kochanym tatusiom postanowiliśmy wręczyć niezwykłą kartkę z życzeniami. Przygotowaliśmy się do tego w ostatnie dni roku szkolnego. Zamiast tradycyjnych laurek dzieci, zaginając kolorowe kartki papieru, wykonały męskie koszule z krawatem. Następnie taką dekorację nakleiliśmy na karton. Chociaż oratorianom pomagały nasze panie, to ozdoby na koszuli wykonały już samodzielnie kolorowymi pisakami. W środku kartki dzieci umieściły życzenia dla swojego Taty. Dzieciaki włożyły wiele serca w swoje prace, okazując w ten sposób miłość do swoich tatulków. Oratorium na Rybakach oczywiście dołącza się do chóralnego „Sto lat!” dla wszystkich tatusiów naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Lody i trampolina na zakończenie roku szkolnego - zaproszenie

Zbliża się koniec roku szkolnego. W toruńskim Oratorium dzieci wyczekują wakacyjnego czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieciaków zapraszamy wszystkich naszych podopiecznych małych i dużych 21 czerwca w środę na blok zabaw na zakończenie roku szkolnego. W programie trampolina, instalacje dmuchane, gry i zabawy, grill, słodycze, lody… i wiele innych. Zapraszamy na dziedziniec Oratorium.

21 czerwca – środa – godz. 15.00-19.00

 

Oratoryjny ołtarz na Boże Ciało

W czwartek 15 czerwca odbyła się uroczystość Bożego Ciała. Na Rybakach po Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 9.30 wyruszyła procesja i przeszła ulicami Bydgoskiego Przedmieścia: Rybaki - Konopnickiej - Mickiewicza - Klonowicza. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z głównych świąt w kalendarzu katolickim. Powszechnie nazywane jest Bożym Ciałem. To święto Kościół wprowadził do swego kalendarza liturgicznego dopiero w XIII wieku. Z Chrystusem Eucharystycznym wyszliśmy  w procesji na ulice naszego miasta. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. W przygotowanie procesyjnego ołtarza według tradycji z poprzednich lat zaangażowało się nasze Oratorium. Pierwszy ołtarz przy ul. Konopnickiej 4 przygotowali nasi podopieczni i wychowawcy.

Czytaj więcej...

Z gliny powstają cuda

W naszej placówce ruszyła kolejna edycja warsztatów ceramicznych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Bydgoskiego Przedmieścia odbywają się pracowni ceramicznej na Zieleńcu i potrwają do października. Warsztaty prowadzą: artysta ceramik Dariusz Przewięźlikowski (wieloletnie doświadczenie w dziedzinie edukacji plastycznej i arteterapii) i artystka rzeźbiarka Małgorzata Wojnowska-Sobecka (nauczyciel Liceum Plastycznego w Rypinie i Golubiu-Dobrzyniu). Projekt warsztatów Oratorium realizuje we współpracy z Fundacją Platon im. Kuby Rumińskiego.

Czytaj więcej...

Toruński park stał miejscem rodzinnej integracji

Prawdziwe tłumy przyciągnął do Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu tegoroczny Michayland, który odbył się 3 czerwca 2017 r.  Była to już 23. edycja festynu z okazji Dnia Dziecka, organizowanego przez toruńskie Oratorium przy wsparciu miasta, wielu firm i służb mundurowych.

W tym roku na małych gości Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków czekało ponad  50 stanowisk i różnych atrakcji: dmuchańce, trampoliny, gokarty, konny tramwaj, konkursy plastyczne, malowanie włosów i buziek, a także gry zespołowe, park linowy, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw. Na scenie wystąpiły najlepsze dziecięce zespoły taneczne i wokalne oraz wiele innych.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie 2017

Końcem maja br, na zbiorniku „Martówka”, w parku miejskim w Toruniu, odbyły się X Dziecięce Zawody Wędkarskie, zorganizowane przez Koło, działające przy Urzędzie Marszałkowskim, w których udział wzięło około 100 dzieci, w tym duża grupa dziewcząt. Na zaproszenie organizatora, w zawodach uczestniczyły także dzieci z naszego Oratorium.

Młodzi zawodnicy wędkowali w trzech grupach wiekowych: 5 i 6 lat, od 7 do 10 oraz od 11 do 15 lat. Rywalizacja przebiegała w duchu sportowym, przy fachowej pomocy wędkarzy z Koła Wędkarskiego i opiekunów. Pogoda dopisała w przeciwieństwie do ryb, które raczej nie chciały współpracować z zawodnikami. Pomimo tego, parę rybek zostało przez dzieci  złowionych.

Czytaj więcej...

Ważne! Nowe zasady loterii fantowej na Michaylandzie

Organizatorzy 23. Michaylandu- Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2017 uprzejmie informują o zmianie sposobu loterii fantowej. Od tego roku będzie obowiązywała nowa forma losu (tradycyjny bilet zastąpi opaska zaciskowa z numerem) – zerwanie tej opaski będzie czynić los nieważny.  1 opaska przysługuje na 1 dziecko (opaskę założą na rękę dziecka osobiście wolontariusze). Rozstrzygnięcie loterii fantowej nastąpi na finał naszej imprezy o godz. 15.00 poprzez wylosowanie szczęśliwych numerów i zdjęciu opaski tylko i wyłącznie przez wolontariusza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem loterii fantowej (tutaj).

3 czerwca zapraszamy dzieci i całe rodziny na 23. Michayland

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza organizuje po raz dwudziesty trzeci  z okazji Dnia Dziecka w dniu 03.06.2017 r. w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu blok imprez pod tradycyjną już nazwą ”MICHAYLAND” – czyli Fantastyczne Miasto Dzieciaków – zaczarowaną krainę zabawy dla wszystkich dzieci z Torunia i regionu. Znowu będziemy widzieć kolorowe twarze uśmiechniętych dzieci, podziwiać ich rysunki i wyobraźnię.

Siłą MICHAYLANDU, tym co go odróżnia od innych tego typu imprez jest fakt, że na wszystkich tzw. stanowiskach (a jest ich ponad 55, m. in. malowanie na trawie, maski z gipsu, tramwaj konny, malowanie twarzy, wesoły fryzjer, dmuchany zamek, przejażdżka gokardami, a na scenie można będzie zobaczyć występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży oraz wiele, wiele innych.)

Czytaj więcej...

PROGRAM XXIII MICHAYLANDU - 2017

9.00 - Msza św. w intencji wszystkich toruńskich dzieci-przewodniczy Ks. Dariusz Wilk CSMA – Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła - (oprawa muzyczna schola Promyki Maryi)

10.00 – Wioletta Urbańska – „Jedno jest niebo dla wszystkich”

10.10 - Powitanie i otwarcie festynu przez organizatora ks. Krzysztofa Winiarskiego

            - Przedstawienie stanowisk

            - Prezentacja sponsorów Michaylandu

            - honorowy patronat

            - zapowiedź o ankietach

10.15 –Wioletta Urbańska–„Oj mamo, mamo”– dedykacja dla wszystkich mam

10.00 - 15.00 – Zabawa w Parku na 50 stanowiskach

 Występy zespołów tanecznych i wokalnych:

10.20 – 10.30 – Występ wokalny – Wioletta Urbańska – piosenki cygańskie

10.30 – 11.00 – Akt show – występ iluzjonisty - Jakub Cichocki  (uczestnik V edycji  „Mam Talent”)

11.00 -11.30  -  Ognisko Artystyczne „Wrzos” – grupy wokalne i soliści op. Sabina Leszczyńska i Ireneusz  Dziewulski

11.30– 11.45  -  Przedszkole miejskie nr 4 - występy Przedszkolaków

11.45-11.50 - ORADANCE -grupa taneczna z Oratorium- op. Justyna Rumińska,

11.50 – 12.00 – Dom Harcerza – Zespół baletowy "Puenta" – op. p. Justyna Popławska (1 układ "Powitanie wiosny ", 2 układ "Cień ")

12.00 -12.25 – WOAK - Grupa Cyrkowa op. P. Alicja Usowicz

12.25-12- 45 - Studio tańca WIR – op. Barbara Żero

12.45 – 13.00 - Dom Harcerza - Zespół wokalny "Dźwiękoludki" – op. P. Agnieszka

                         Świtoniak (1 utwór "Dżingla", 2 utwór "Idziemy do zoo" 3 utwór"

                         Pajacyki",  4 utwór "Czekolada", 5 Solistka -Iga Zawadzka "Happy" 

13.00 – 13.30 - Młodzieżowy Dom Kultury  - Zespół  muzyczny Iskierki- prowadzi Sławomir Sławiński

13.30 – 13.45 - Występ wokalny – Wioletta Urbańska – piosenki cygańskie

13:45- 14.00 - Dom Harcerza - Zespół tańca "Hulaj-Noga" – op. p.  Agnieszka Marta Pańka (1 układ "W punkt", 2 układ "128 cm", 3 układ "Złapie cię")

14:00- 14:20 - Młodzieżowy Dom Kultury  - korporacja Taneczna Baby Jagi

14.20 -14.45- Występ wokalny – Kamil Czeszel (uczestnik ósmej edycji programu "Mam talent"

14:45 - ceremonia przekazania nowego samochodu przez Carrefour Polska dla Toruńskiego Banku Żywności

15.00 – prezentacja sponsorów

15.05 – losowania 10 nagród głównych

15.15 – losowanie pozostałych upominków

16.00 – zakończenie XXIII Michaylandu