ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Mija ostatni dzień naszej przygody na Podhalu pod hasłem „Śladami mistrzów – wypoczywamy z...

Śladami mistrzów

Śladami mistrzów

Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Po śniadaniu zebraliśmy się w swoich...

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Siódmy dzień kolonii to niedziela pełna odpoczynku i relaksu. Zaczęliśmy od porannej modlitwy, po...

W góry, w góry na łąki na hale…

W góry, w góry na łąki na hale…

Nadszedł kolejny słoneczny dzień, w którym wybraliśmy się w kolejną górską podróż. Tuż po...

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Dziś piątek, piąteczek i piąty dzień kolonii. Wstaliśmy o dość nietypowej godzinie, bo o godz....

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  wtorek, 25, lipiec 2017 23:49
 • Śladami mistrzów

  Śladami mistrzów

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 23:29
 • Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 07:00
 • W góry, w góry na łąki na hale…

  W góry, w góry na łąki na hale…

  niedziela, 23, lipiec 2017 09:32
 • Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  niedziela, 23, lipiec 2017 05:54

Oratoryjne smerfy

Dzień 26 maj 2017 r. to premiera kinowa, na którą czekały wszystkie maluchy. Na ekrany kin weszła nowa cześć „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Cała wioska oratorian z marudami, smerfetkami, lalusiami, ciamajdami…i papą smerfem udała się do kina Plaza podziwiać te sympatyczne stworki na dużym ekranie.

W nowym, w pełni animowanym filmie poznaliśmy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. 

Czytaj więcej...

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym święcie, w Oratorium zorganizowano 25 maja zajęcia plastyczne „Laurka pełna miłości” z okazji Dnia Mamy. Podopieczni wykleiły je kolorowymi papierami, bibułami, krepą, folią, plastikowymi kamykami, wstążkami. Te niezwykłe dekoracyjne  kompozycje uzupełnione krótkimi życzeniami wpisanymi przy pomocy dorosłych stały się pięknymi i wzruszającymi świadectwami pamięci dzieci o ich mamach.

Czytaj więcej...

Michayland znów zaprasza dzieciaki na zabawę

Już 3 czerwca park na Bydgoskim Przedmieściu stanie się placem zabaw. Wszystko za sprawą Michayland 2017. Kilka tysięcy uczestników i moc atrakcji - tak w Toruniu będziemy świętować Dzień Dziecka.

23 lata temu szefostwo Oratorium na toruńskich Rybakach wpadło na pomysł, żeby w plenerze uczcić Dzień Dziecka, a pobliski park zamienić w Fantastyczne Miasto Dzieciaków.

Pierwsze oratoryjne imprezy dla najmłodszych nie miały tak wielkiego rozmachu jak teraz, ale od razu spodobały się dzieciom. Fama szybko poszła w świat i teraz w pierwszą sobotę czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu pojawiają się tysiące głodnych atrakcji dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia naszych mam zorganizowano grilla dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia do Oratorium.  W spotkaniu uczestniczyły mamy naszych podopiecznych. Dzieci wspólnie z dorosłymi chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach sportowo-rekreacyjnych na wolnym powietrzu. Grillowali: wychowawcy i  wychowankowie. Wspólne biesiadowanie /pyszna fasolówka, pieczenie kiełbasek, słodycze/ było okazją do wzajemnej integracji i podziękowania za nasze kochane mamy.

Czytaj więcej...

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w „Oratorium” odbyło się spotkanie Pana Ryszarda Skrzeszewskiego (miłośnika wędkarstwa) z naszymi dziećmi. Tematyka spotkania obejmowała: - Rozmowę z panem Ryszardem Skrzeszewskim prezesem Koła Wędkarskiego przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu o początkach zamiłowania do wędkarstwa.

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków - z okazji Dnia Dziecka. Miejscem wspólnej zabawy będzie jak zawsze Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu. To rodzinne spotkanie odbędzie się już 3 czerwca.

Michayland rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji wszystkich toruńskich dzieci w kościele św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Następnie wszyscy przejdą do pobliskiego parku, gdzie na najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gości czekać będzie moc atrakcji.

Czytaj więcej...

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają się na codziennych zajęciach. Początek maja w naszej modelarni to oprócz przygotowań pokazu na Dzień Dziecka to również okazja do wypróbowania nowego sprzętu. P. Janusz- instruktor modelarstwa wraz z małymi modelarzami testowali nowy model drona FODA Live view D 18P – zakupiony w ramach realizowanego programu „Oratorium Plus – z Auchan stawiamy na rozwój”.

Wnioski po oblataniu nowego drona są imponujące. To niezwykle stabilna, sprawna i ciekawa maszyna, w której nieprzeciętny  wygląd jest tylko jednym z atutów. Dużą zaletą jest funkcja FPV – zestawienie kamery oraz ekranu FPV wbudowanego w pilot zdalnego sterownia, pozwala na bieżące śledzenie obrazu z kamery. Dron pozwala na precyzyjne, długie, podniebne szaleństwa i sprawia, że można spojrzeć na świat z lotu ptaka. Sterownie dronem ułatwiają liczne funkcje. Z nauka latania nie było tak łatwo – dlatego pomocą i wskazówkami przy obsłudze służyli nam pracownicy Auchan Toruń Copernicus.

Czytaj więcej...

Warsztaty fotograficzne

Nie tak dawno pisaliśmy o zakupie nowego aparatu fotograficznego dla naszego Oratorium. W dniu 10 maja 2017 r. nadarzyła się okazja do wypróbowania nowego sprzętu podczas warsztatów fotograficznych w Parku Miejskim i w pomieszczeniach Oratorium. 

W środę pasjonaci fotografii w naszej placówce w ramach koła dziennikarsko-fotograficznego pod okiem p. Adriana i profesjonalnego fotografa kształtowali swój kunszt fotograficzny. Zajęcia poprowadził p. Władysław Kościuch – znany toruński fotograf, właściciel znanego Zakładu Fotograficznego FOTO KOLOR przy ul. Szosa Chełmińska 56A, który powstał w 1988 roku.

Czytaj więcej...

Nabór wolontariuszy na Michayland 2017

Toruńskie Oratorium jako organizator XXIII edycji Michaylandu - Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2017 ogłasza nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji tej imprezy z okazji Dnia Dziecka w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze Oratorium przy ul. Rybaki 59 do 29 maja.

Michayland 2017 odbędzie się 3 czerwca w Parku Miejskim. Do Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków zawitają jak co roku dzieciaki i ich rodzice z całego naszego miasta.

Czytaj więcej...

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W czwartek  27 kwietnia w Oratorium odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oratorianie na tę okoliczność przygotowali biało-czerwone kotyliony, flagi, wiatraki, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczestnicy zajęć terapeutycznych pod kierunkiem pani Katarzyny zaprezentowali program artystyczny pt. „W szewskim warsztacie” , w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Występujący mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Czytaj więcej...