ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Kochamy Polskę!!!

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do...

Chrońmy młodzież przed dopalaczami

Chrońmy młodzież przed dopalaczami

W ostatnim czasie w naszym Oratorium mieliśmy wyjątkowych gości. Przyjechały do nas Panie...

Odwiedziny w przedszkolu

Odwiedziny w przedszkolu

W ostatnich dniach kwietnia, na zaproszenie Przedszkola Miejskiego Nr 4, grupa taneczna kolejny...

Urodziny Auchan

Urodziny Auchan

Dziewczynki z naszego koła tanecznego wzięły udział w pokazach tanecznych z okazji urodzin...

Mitorka 2018

Mitorka 2018

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2018” odbył się 24 marca 2018 roku w Oratorium...

 • Kochamy Polskę!!!

  Kochamy Polskę!!!

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:40
 • Chrońmy młodzież przed dopalaczami

  Chrońmy młodzież przed dopalaczami

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:33
 • Odwiedziny w przedszkolu

  Odwiedziny w przedszkolu

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:30
 • Urodziny Auchan

  Urodziny Auchan

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:25
 • Mitorka 2018

  Mitorka 2018

  wtorek, 27, marzec 2018 15:59

Z wizytą w fabryce, która tworzy magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia

W dniu 21 października 2017 r., tj. w sobotę, udaliśmy się na wycieczkę do Gniezna, a konkretnie do fabryki bombek „Bolglass”. Najpierw nasz przewodnik po fabryce poinformował nas, że fabryka powstała w 1940 r., a jej nazwa wywodzi się od skrótu imienia założyciela fabryki BOLesław i słowa glass, czyli szkło. Po krótkiej historii, udaliśmy się zwiedzać kolejne działy. Pierwszym z nich była „dmuchalnia”. Tam zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. Kolejnym etapem była „srebrzalnia”, gdzie  szkielet ozdoby zostaje pomalowany od środka azotanem srebra, który nadaje ozdobie piękny srebrny kolor oraz sprawia, że lakiery nakładane następnie przez dekoratorki wyglądają piękniej.

Czytaj więcej...

EMOTKI – buzia naszych emocji

W piątek 20 października 2017 r. oratorianie udali się na filmowe popołudnie do kina, na komedię  pt „Emotki”. Punktualnie o godz. 15.30 wyruszyliśmy z wychowawcami na seans do Cinema City przy Czerwonej Drodze. Film ten odkrył przed nami sekretny świat naszych smartphone’ów. Ukryte za aplikacją, z której korzystamy, wysyłając wiadomości, gwarne miasto Tekstopolis.  To miejsce, w którym mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża. Każda oprócz Minka – żywiołowej, energetycznej emotki, która potrafi wyrazić wszystkie emocje. Niestety, wada zagraża całemu telefonowi, dlatego Minek łączy siły z najlepszym przyjacielem – „Piątką” i super-hakreką Matrix, by powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Wspólnie wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód podróż po zakamarkach aplikacji, by ocalić Tekstopolis.

Czytaj więcej...

Oratorianie podziękowali wychowawcom

W oratorium obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto naszych wychowawców. Święto to obchodzone jest 14 października. W tym roku to sobota, dlatego postanowiliśmy uczcić ten dzień kilka dni wcześniej.

W środę, 11.10.2017 r. w Oratorium odbyła się uroczystość, na którą przybyli wychowankowie i wszyscy wychowawcy Oratorium. Dzieci uświetniły ten dzień "aktorskim" słowem, tańcem oraz symbolicznym kwiatkiem zrobionym własnoręcznie podczas zajęć w Oratorium.

Czytaj więcej...

Dzień ziemniaka

Różnie o nim mówią: pyra, ziemniak, kartofel, grula. W naszym Oratorium jak co roku także świętowaliśmy ten przysmak kulinarny naszej codzienności :)

Są smaczne, bogate w witaminy i minerały, a do tego niskokaloryczne i podobno nie tuczą. A więc SMACZNEGO!!!:)

Czytaj więcej...

Lubisz taniec, ruch, dobrą zabawę?

Koniecznie przyjdź do Ora na zajęcia taneczne!

Na zajęciach eksperymentujemy z różnymi stylami tańca takimi jak m.in. hip-hop, locking, dancehall oraz taniec współczesny.

Robimy gwiazdy, szpagaty, stajemy na rękach i na głowach :)

Spotykamy się we wtorki o godz. 17:30 (grupa młodsza 7-10 lat) oraz w czwartki o godz. 17:30 (grupa starsza 11-13 lat).

Zajęcia prowadzi pani Kinga Tarkowska - instruktor tańca o specjalności hip-hop, wieloletnia tancerka teatru tańca współczesnego, terapeutka tańcem i ruchem.

Czytaj więcej...

Wielkie Kibicowanie!!!

Dzień 5.10.2017 roku na trwałe wbije się w naszą pamięć, oto bowiem na stadionie w Erywaniu nasza Polska reprezentacja mierzyła swoje siły z drużyną Armenii.

W naszym oratorium oczywiście zasiedliśmy do wspólnego kibicowania.

I opłacało się !!!

Było wiele dobrych emocji i grad goli - Do boju Polsko!!!

Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ W „ORATORIUM”

Dnia 15 września 2017 r. Marta Pilia - wolontariuszka EVS z Włoch, realizująca program Erasmus+ w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu przeprowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Stowarzyszeniu p.n. Oratorium im. bł. ks. Br. Markiewicza w Toruniu. Obecność Marty wywołała duże zainteresowanie ze strony wychowanków toruńskiego Oratorium. Bardzo szybko nawiązali oni kontakt z wolontariuszką. Na początku realizowanych zajęć każdy z uczestników miał za zadanie opisać siebie za pomocą samodzielnie wykonanego rysunku, a następnie przedstawić się Marcie. Dzieci bardzo kreatywnie podeszły do zadania.

Czytaj więcej...

ANIOŁ STRÓŻ MÓJ PRZYJACIEL

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Anioł Stróż to najlepszy przyjaciel, opiekun, doradca. Ale jak we wszystkich formacjach, ktoś musi stać na czele. Wśród Aniołów Stróżów takim głównym aniołem jest św. Michał Archanioł. Św. Michał Archanioł swoje święto obchodzi     29 września. W tym dniu w parafii na Rybakach odbyła się wielka uroczystość. W czasie Mszy św. doszło do poświęcenia umieszczonej w prezbiterium figury patrona parafii św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Aktu poświęcenia dokonał ks. Abp Józef Kowalczyk z Gniezna.

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka

30 września wypada dzień chłopaka i jest to jedyny taki dzień w roku, kiedy chłopcy obchodzą swoje święto. Chociaż w tym roku wypada w sobotę, my postanowiliśmy uczcić to święto dwa dni wcześniej. Nasi wychowawcy na tę okazję zorganizowali dyskotekę, a dziewczęta zadbały o to, aby był to dla chłopaków niezapomniany dzień. Wcześniej na zajęciach przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów i wręczyły im wraz z najserdeczniejszymi życzeniami. Dodatkowo specjalnie dla chłopaków zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje ( np. wykonanie stroju z worków na śmieci, kalambury, zaplecenie najładniejszego warkocza czy zapamiętanie jak najwięcej szczegółów w wyglądzie i ubiorze koleżanki) w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Największa frajdą i nagrodą była świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera, która stworzyli wspólnie z prowadzącymi obecni tam Oratorianie. A wszystko po to, by zrobić przyjemność naszym chłopakom.

Czytaj więcej...

Wizyta w Sejmie

Ten wrześniowy tydzień rozpoczęliśmy  od podróży do Warszawy, a dokładniej do polskiego parlamentu. W przeciwieństwie do pogody, nasza wycieczka była niezmiernie udana! Wnętrza Sejmu i Senatu zrobiły na dzieciach ( oraz opiekunach!) ogromne wrażenie. Monumentalizm sali plenarnej w bezpośrednim odbiorze był niewspółmierny  ze znanym obrazem z telewizyjnych wiadomości. Nasi przewodnicy w bardzo przystępny sposób przybliżyli nam historię oraz obecne funkcjonowanie budynków, w których pracuje polski rząd. Niestety nie udało nam się w labiryncie korytarzy spotkać nikogo znanego, jednakże mimo tego do Torunia wróciliśmy zadowoleni z wycieczki.

Czytaj więcej...