ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

Odpust parafialny

Odpust parafialny

We wtorek 30 stycznia dzieci z naszego Oratorium wzięły udział we Mszy Świętej odpustowej ku czci...

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

24 stycznia do naszego Oratorium zawitali wyjątkowi goście. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie...

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W minionym tygodniu dzieci z naszego Oratorium kolejny raz wzięły udział w warsztatach...

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość,...

 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32
 • Odpust parafialny

  Odpust parafialny

  środa, 31, styczeń 2018 17:42
 • Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  środa, 31, styczeń 2018 17:33
 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  środa, 31, styczeń 2018 17:21
 • W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  poniedziałek, 22, styczeń 2018 21:56

Wizyta w Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium"

Dziś dla odmiany postanowiliśmy się przenieść  w inny wymiar, a mianowicie poobserwować kosmos, a także przyjrzeć się uważniej naszej planecie Ziemi.

Zbiórka odbyła się jak zwykle przed Oratorium, skąd wyruszyliśmy w dobrych humorach i  przepięknej pogodzie w kierunku Starówki. Po drodze dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących „Co to jest te Planetarium”?.

Czytaj więcej...

Toruńskie wypieki w Muzeum Piernika

Toruń znany jest ze swych wybornych pierników, a ich zasłużona sława zaskarbiła naszemu miastu miano „grodu pierniczanego” i po wsze czasy związała historię miasta z piernikowym przysmakiem. Jak już wiadomo od dawien dawna Pierniki to niewątpliwie słodka wizytówka Torunia, dlatego w trzeci dzień naszych półkolonii wybraliśmy się do Muzeum Pierników, aby w magiczny sposób przenieść się w czasie  i przestrzeni do XVI wiecznej piernikarni.

Podczas tej niesamowitej wizyty nabyliśmy historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur i narzędzi jakich używano sprzed pięciuset lat.

Czytaj więcej...

Wodne szaleństwa

Dzień drugi naszych półkolonii zaczęliśmy od zbiórki w Oratorium. Stąd też wyruszyliśmy spacerkiem  do Hotelu Copernicus, aby skorzystać z kompleksu wodno – basenowego.  Dzieci były tam już w ferie zimowe, dlatego bardzo ucieszyły się, że  będą bawić się tu po raz drugi.  Przywitała nas bardzo serdecznie pani Agnieszka, która  jest przyjacielem naszego Oratorium, a pracuje właśnie w tym hotelu.  Do naszej dyspozycji było jacuzzi, masażer wodny, powietrzne ławeczki i gejzery. Z kolei najmłodsi korzystali ze „strefy malucha”. Jest to basenik, a raczej brodzik o głębokości 30 cm, gdzie można się wspaniale pochlapać. Jak wiadomo rządził tam prezes, czyli najmłodszy nasz wychowanek – Oliwier.  Tam też czekały na naszych szkrabów różne wodne atrakcje. A największą z nich była fontanna po środku brodzika.

Czytaj więcej...

Półkolonie czas zacząć

Dziś (29.06.2015) rozpoczęły się w naszym oratorium tygodniowe półkolonie.  Mają one na celu umilić wakacyjny czas wszystkim naszym podopiecznym. Poniedziałek zaczęliśmy od wyjścia do kina Cinema City w toruńskiej Plazie. Obejrzeliśmy oczekiwany przez wszystkie nasze dzieci film animowany „Minionki”.  Film zabrał  nas w przeszłość, dzięki czemu poznaliśmy historię Minionków – od zarania dziejów do czasu, gdy w ich życiu pojawił się Gru. Minionki zawsze potrzebowały złego przywódcy, służyły już T. Rexowi, Czyngis-chanowi, Napoleonowi, a nawet hrabiemu Drakuli, tyle tylko, że… wszystkich ich przypadkowo zgładziły. Kiedy nie mały komu służyć, były pogrążone w rozpaczy. Minionki Kevin, Bob i Stuart desperacko poszukując zła, przemierzyli cały świat. Po drodze powstrzymali  złą Scarlet Overkill, która u boku męża, wynalazcy Herba, planowała przejąć władzę nad światem. Co by tu dużo nie pisać wszystkie dzieci pokochały żółte stworzonka, mimo ich głupiutkiego rozumowania. Urzekły ich swoją nieporadnością, przy której miały wiele uroku.  Dlatego z niecierpliwością czekają na kolejną część filmu. A jeszcze bardziej czekają na kolejny dzień naszych półkolonii. A czeka na nich nie lada atrakcja.

Zebranie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na Kolonię Letnią 2015*

W dniu 8 lipca (środa) o godz. 18.00 w budynku Oratorium odbędzie się spotkanie rodziców, tych dzieci które zostały zakwalifikowane na kolonię letnią w dniach 20.07-29.07. Na spotkanie prosimy obowiązkowo przynieść wypełnione karty wypoczynku, podbite przez lekarzy, dokładnie wypełnione  i podpisane.

W trakcie spotkania konsultacja z higienistką

Zapraszamy - obecność obowiązkowa!!!

* Program pn. "Małopolska – rekreacja i przygoda" dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Imieninowe spotkanie

26 czerwca – przed liturgiczną uroczystością świętych Piotra i Pawła delegacja z Oratorium wraz z wychowawcami udała się do siedziby Województwa Kujawsko-Pomorskiego na spotkanie imieninowe z Marszałkiem Województwa Panem Piotrem Całbeckim. W spotkaniu imieninowym uczestniczyli: Oliwia Wiśniewska, Oliwia Werens ,Filip Skip i Ksawier Mańdziński oraz ks. Krzysztof Winiarski. Nie trzeba przypominać, że Pan Marszałek od momentu objęcia swej funkcji opiekuje się naszym Oratorium na Rybakach. To dzięki niemu ostatnio nasze dzieci otrzymały nowe, wyremontowane sale do dalszej nauki i zabawy oraz modlitwy. Pan Marszałek jest też honorowym patronem corocznego „Michaylandu” oraz często odwiedza naszych podopiecznych oraz wspiera letni wypoczynek.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2014/20015 nad Martówką

25 czerwca 2015 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Na zakończenie roku szkolnego zorganizowano grilla dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia do Oratorium w ramach kół zainteresowań.  Dzieci wspólnie z dorosłymi chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach sportowo-rekreacyjnych na wolnym powietrzu. Grillowali: wychowawcy i  wychowankowie. Wspólne biesiadowanie /pyszny żurek, pieczenie kiełbasek, słodycze/ było okazją do wzajemnej integracji i podziękowania za mile spędzony czas na zajęciach przy R59.

Czytaj więcej...

DZIĘKUJĘ względem Boga i wobec ludzi

 W środę 24 czerwca w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela podopieczni z Oratorium uroczystą Mszą św. zakończyły rok szkolny. W Eucharystii, którą odprawił Dyrektor naszej placówki ks. Krzysztof Winiarski, wzięli udział nauczyciele, wychowawcy i pracownicy Oratorium oraz wychowankowie, którzy przygotowali Liturgię Słowa. W czasie homilii ks. Krzysztof nawiązał do tego byśmy tak jak Patron dnia św. Jan Chrzciciel wzrastali duchem. Stawiali sobie pytanie kim ja będę? Byśmy wykorzystywali czas dany nam przez Boga do wzrostu i rozwoju. Dobiegł końca rok szkolny - przychodzimy dziś kochane dzieci do Jezusa by mu podziękować za wzrost, rozwój, za czas nauki, modlitwy i zabawy w Oratorium. Wyrażajmy to piękne słowo DZIĘKUJĘ najpierw względem Boga i wobec ludzi, którzy nam pomagali tu w Oratorium. Przychodzimy również przeprosić za zmarnowany czas. Niech nasze serca będą pełne wdzięczności do Boga i ludzi - mówił ks. Krzysztof, abyśmy byli Jego prawdziwymi uczniami. Podziękował też wszystkim za cały rok wspólnej pracy i modlitwy. Eucharystię zakończyło błogosławieństwo oraz wspólne zdjęcie i modlitwa o bezpieczny przebieg wakacji.

Czytaj więcej...

Żyjmy zdrowo – na sportowo…

W poniedziałek Pani Wioleta i Pani Paulina przygotowały dla podopiecznych Dzień Sportu. Dlatego wszyscy wychowankowie przybyli do oratorium ubrani na sportowo. Miejscem naszych zmagań sportowych był piękny park na Bydgoskim Przedmieściu. Zawody zaczęły się tradycyjną zbiórką przed oratorium i apelem, na którym wychowawcy zapoznali wychowanków z programem dnia oraz omówili zasady rywalizacji.  Dzieci  losowo zostały podzielone na cztery drużyny. Każda z drużyn  na początku musiała wymyślić swoją nazwę i  dopingujący okrzyk grupy.

 

Dzień Sportu przebiegał w trzech etapach:

 • Konkurencje w czterech drużynach
 • Swobodna zabawa na sportowo
 • Mecz  „dwa ognie”

  Czytaj więcej...

Podwórkowe Kinder Party

 Powoli rok szkolny 2014/15 dobiega końca. Zbliża się czas wakacyjnego odpoczynku. W czwartek 18 czerwca 2015 roku cała wspólnota toruńskiego Oratorium spotkała się na podwórku przy ul. Rybaki 59 na Kinder Party. Towarzyszyli im wychowawcy, rodzice, rodzeństwo oraz  najbliżsi.

Grill, pieczenie kiełbasek, pyszny smalec domowy, słodycze, lody i mnóstwo zabawy - właśnie w taki sposób dzieci uczęszczające na Bydgoskim Przedmieściu na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do popularnego „ORA” podsumowały miniony rok szkolny. W 18 czerwca, we wspaniałej atmosferze duża liczba naszych podopiecznych wraz z wychowawcami doskonale się bawiła.

Czytaj więcej...