ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
 „Kocham Cię Mamo”

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym...

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia...

Rozmowy o wędkowaniu

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne...

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają...

 • „Kocham Cię Mamo”

  „Kocham Cię Mamo”

  czwartek, 25, maj 2017 16:39
 • Spotkanie integracyjne

  Spotkanie integracyjne

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:42
 • Rozmowy o wędkowaniu

  Rozmowy o wędkowaniu

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:39
 • Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  sobota, 13, maj 2017 13:10
 • Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  czwartek, 11, maj 2017 16:30

Życzenia Świąteczne

Przeżywając w naszych rodzinach ten PIĘKNY CZAS, chcemy zatrzymać się nad Tajemnicą Nocy Betlejemskiej. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca... pochyleni raz jeszcze nad Betlejemską Tajemnicą, dostrzegamy przychodzącego na świat w maleńkiej postaci człowieka, Największą MIŁOŚĆ, jaką Bóg Ojciec ofiaruje każdemu z nas.

Niechaj Słowo, które Ciałem się staje obdarza NASZYCH PODOPIECZNYCH, WYCHOWAWCÓW i NASZYCH PRZYJACIÓŁ miłością, radością i pokojem. Niechaj Chrystus rodzi się w naszych sercach - przynosząc światło, które będzie rozświetlało całe nasze życie. 

Łamiąc się z Wami opłatkiem – świątecznym chlebem miłości, życzymy ciągłego odkrywania i przeżywania tej wielkiej prawdy, że otrzymaliśmy od Boga „przybrane synostwo”.

Niech święta noc, w czasie której – wraz z Maryją  pochylimy się nad Żłóbkiem, pobudza nasze serca do wdzięczności za dary, których w tych dniach udziela nam Bóg, niech wlewa w nie nadzieję i radość na Nowy 2015 Rok.  Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa zawsze Wam towarzyszy.

 Z gorącymi życzeniami i radością Bożego Narodzenia

Zarząd Oratorium

 

Niech kolędy brzmią w naszych ustach i sercach…

 Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Dla wielu osób rodzinna atmosfera, choinka i prezenty to coś, na co czekają przez cały rok. Nie można jednak zapominać, że nie byłoby tych świąt, gdyby nie wydarzenie sprzed przeszło dwóch tysięcy lat - narodzin Boga, który postanowił przyjąć ludzkie ciało. Boże Narodzenie to przede wszystkim święto chrześcijańskie, uroczyście obchodzone w kościołach. Od wielu wieków przygotowuje się w nich żłóbki bożonarodzeniowe. Także w naszym Oratorium dorośli, młodzież i dzieci zadbały o świąteczne dekorację. Dzieci ubrały choinki podarowane przez Nadleśnictwo Toruń, wykonywały pod okiem p. Eli szopki.    Na zajęciach powstały piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. W ciągu ostatniego tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej placówce panowała wyjątkowa atmosfera, składano życzenia i łamano się opłatkiem. Nasi podopieczni pod kierunkiem p. Oli zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Nasze Oratorium wydało w celu ich popularyzacji okolicznościową płytę pt. „KOLĘDY DLA ORATORIUM”.

Czytaj więcej...

Świąteczne warsztaty „Narysuj, zagraj, zaśpiewaj”

Wszystkich którym bliski jest niekomercyjny i rodzinny duch Bożego Narodzenia Urząd Marszałkowski zaprosił 20 grudnia na tradycyjne przedświąteczne warsztaty „Narysuj, zagraj, zaśpiewaj”. W tym corocznym wydarzeniu uczestniczyli po raz kolejny podopieczni naszego Oratorium. Pod opieka naszych wychowawców:  p. Wiolety i kl. Tarasa grupa oratorian udała się do siedziby Pana Marszałka by aktywnie uczestniczyć w tym artystycznych przygotowaniu do  Świąt .

 - Warsztaty przygotowujemy jak zwykle bardzo starannie. Tym razem zaplanowaliśmy sporo nowych elementów programu, takich które poszerzają wiedzę i rozwijają wyobraźnię. Zapraszam – zachęcał Marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej...

„Boże Narodzenie to święto dziecka”- wigilijne spotkanie w toruńskim Oratorium

         16 grudnia 2014 r. dzieci z toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza spotkały się przy wigilijnym stole wraz ze swoimi wychowawcami, wolontariuszami i zaproszonymi gości. Tegoroczne spotkanie wigilijne było szczególnie uroczyste. Było to już  21. spotkanie opłatkowe toruńskiej wspólnoty oratoryjnej. W tym uroczystym dniu pamiętaliśmy o wszystkich naszych podopiecznych, Przyjaciołach i o wychowawcach z  naszej świetlicy. 

Czytaj więcej...

Mikołajkowy seans

  W czwartek 11 grudnia wszyscy oratoryjni podopieczni wraz z wychowawcami udali się do  kina Cinema City przy ul. Czerwona Droga na film "Uwolnić Mikołaja!". To był mikołajkowy seans. Opowieść pełna niespodziewanych przygód i radości.Testując nowe sanie, Święty Mikołaj powoduje wypadek i rozbija swój pojazd w centrum Londynu. Po wielkiej kraksie, zakończonej przymusowym lądowaniem w altance, znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna nie chce pakować się w kłopoty i woli unikać kontaktów ze stróżami prawa. Kiedy jednak Mikołaj omyłkowo trafia za kratki, Tom zmusza tatę do działania. Razem spróbują uwolnić poczciwego brodacza, odbić jego renifery z przytułku dla zwierząt i umożliwić świętemu powrót do siebie. A na realizację tej świątecznej misji niemożliwej mają zaledwie 24 godziny, bo nazajutrz zaczyna się Boże Narodzenie! A jeśli Święty trafił do paczki, kto rozda… paczki?

Czytaj więcej...

Studenckie ćwiczenia na Rybakach

 Od wielu lat nasza placówka współpracuje z toruńskimi uczelniami przede wszystkim ze studentami z Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a więc tymi, których kiedyś czeka praca opiekuńczo-wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą. W 10 grudnia 2014 w Oratorium przebywały dwie grupy toruńskich studentów. A to wszystko w ramach ćwiczeń. Pierwsza ze specjalności pedagogika opiekuńcza-wychowawcza UMK, razem ponad 30 osób pod kierownictwem dr Jarosława Horowskiego. Zaraz potem gościliśmy w naszej placówce grupę studentów kulturoznawstwa Wyższej Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej pod kierunkiem ks. Antoniego Balcerzaka -  redaktora „Czasu Wzrastania” w Radio Maryja i programów edukacyjnych TV Trwam.

Czytaj więcej...

Cudny zapach pierniczków

Chociaż do oratoryjnej wigilii i Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni oratorianie już myślą o świątecznych wypiekach. W piątek 05.12.2014 r , dzieci zgromadziły w kuchni i jadalni składniki potrzebne do wypieku pierniczków, ciasteczek bez których Świętą nie mają swojego uroku i zapachu. Panie pracujące w kuchni pomogły w rozrobieniu piernikowego ciasta, przygotowały miskę do której dzieci włożyły poszczególne produkty potrzebne do wyrobienia: mąkę, jajka, miód, cukier, troszeczkę masła, sody i przyprawy do pierników. Gotowe ciasto musiało troszeczkę „odpocząć”, po czym można je było rozwałkować. Na to tylko czekali nasi podopieczni, bo najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami.

Czytaj więcej...

Świąteczna wystawa rękodzieła

 3 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się wystawa rękodzieła artystycznego „My też potrafimy” o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowe ozdoby świąteczne przygotowali podopieczni różnych ośrodków. Te piękne rzeczy zostały przygotowane podczas  zajęć na warsztatach terapii zajęciowej. Na tej wystawie zaprezentowało się również toruńskie Oratorium. Na naszym stanowisku można było nabyć m. in: choinki, kartki świąteczne, bombki, ozdoby, przywieszki Bożonarodzeniowe i wiele innych cudości.

Czytaj więcej...

Zobacz jak 1 % zmienia nasze Oratorium

 2 grudnia w naszym Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza odbyła się  od miesiąca oczekiwana uroczystość – oddanie do użytku odremontowanego korytarza dolnego. W uroczystości wzięły udział dzieci i młodzież z Oratorium, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy z ks. Dyrektorem Krzysztofem Winiarskim na czele. Była p. Teresa Licau - inspektor nadzoru budowlanego, dzięki której remont pomieszczeń sprawnie przebiegł.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski. Powitał on zebranych. Ks. Dyrektor podziękował wszystkim ofiarodawcom, podatnikom w ramach akcji 1% podatku, wszystkim sponsorom i darczyńcom, firmie budowlanej „Fasterm” z Głogowa, która przeprowadziła remont, słowem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego, tak ważnego dla dzieci pomieszczenia.

Czytaj więcej...

Kupując kalendarz Oratorium uczestniczysz w misji placówki

Toruńskie Oratorium wydało kalendarz na rok 2015. Jest to owoc współpracy kilku osób i instytucji. Zamieszczone w kalendarzu zdjęcia ukazują działania edukacyjno-wychowawcze prowadzone na Rybakach. Duchowym przesłaniem stały się słowa św. Jana Bosko „Oratorium to: Dom, który przygarnia; Szkoła, która uczy życia; Parafia, która ewangelizuje; Boisko na którym młodzież bawi się”. Kalendarz może być sympatycznym świątecznym lub imieninowym prezentem.

Czytaj więcej...