ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

59 rybek

Koło Wędkarskie w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowały Dziecięce Zawody Wędkarskie dla dzieci i wnuków członków Koła, pracowników Urzędu i wychowanków naszego Oratorium. Zawody odbyły na błoniach Parku Miejskiego, nad Martówką. Dzieci były podzielone w trzech grupach wiekowych: od 5 do 6 lat, od 7 do 10 lat oraz od 11 do 14 lat.

Rywalizacja przebiegała w duchu sportowym, przy fachowej pomocy wędkarzy z Koła Wędkarskiego i opiekunów. Jednym wychodziło to lepiej innym gorzej, tzn. niektórzy mieli po trzydzieści, czterdzieści a nawet przeszło pięćdziesiąt rybek a inni żadnej. Niezależnie od tego, ile rybek złowił uczestnik, otrzymał torbę pełną słodyczy i drobnych upominków. Prawdziwe nagrody otrzymali tylko ci, którzy złowili bardzo duuuuuużo rybek.

Czytaj więcej...

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu festynu „Michayland 2015”

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu festynu „Michayland 2015 – Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków”, który odbył się 6 czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Program imprezy skierowany był do dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz do całych rodzin. Podziękowania składamy wszystkim tym, którzy czynnie uczestniczyli w organizacji i przebiegu imprezy. Dziękujemy pięknie za objecie Honorowym Patronatem: p. Piotrowi Całbeckiemu - Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Michałowi Zaleskiemu - Prezydentowi Miasta Torunia.

Wyrażamy wdzięczność Urzędowi Marszałkowskiemu Woj. Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu - Urzędowi Miasta Torunia – Wydziałowi Zdrowia i Polityki Społecznej, Wydziałowi Środowiska i Zieleni, Wydziałowi Kultury, podatnikom, którzy przekazali 1 % podatku na toruńskie Oratorium.

Czytaj więcej...

Toruński Michayland kibicował rodzinom

Mnóstwo atrakcji, słoneczna pogoda, wyjątkowe miejsce i ogromna liczba mieszkańców Torunia to sposób na rodzinne świętowanie corocznego Dnia Dziecka. 6 czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu ponad 15 tysięcy osób bawiło się po raz dwudziesty pierwszy na corocznym Michaylandzie. Najmłodsi z całego miasta i okolic ze swoimi rodzicami i opiekunami spotkali się w „Fantastycznym Miasteczku Dzieciaków”, aby obchodzić swoje święto. Jak podkreślał organizator ks. Krzysztof Winiarski – Michayland 6 czerwca to można powiedzieć ostatni, mocny akord świętowania Dnia Dziecka w Toruniu.  I tak rzeczywiście było w pierwszą sobotę czerwca na Bydgoskim Przedmieściu.

Czytaj więcej...

PROGRAM XXI MICHAYLANDU

9.00 - Msza św. w intencji wszystkich toruńskich dzieci-przewodniczy Ks. Jerzy Sosiński - Ekonom Generalny CSMA (oprawa muzyczna schola Pueri Vox - Agencja Muzyczna ALTENO )

10.00 - schola Pueri Vox Hejnał Miasta Torunia wg prof. Jerzego Wieczorka – wyk. p. Jan Popławski

10.10 - Powitanie i otwarcie festynu przez organizatora ks. Krzysztofa Winiarskiego  

            - Przedstawienie stanowisk

            - Prezentacja sponsorów Michaylandu

            - honorowy patronat

            - zapowiedź o ankietach

10.15 – Utwór na trąbkę – wyk. p. Jan  Popławski

10.00 - 15.00 – Zabawa w Parku na 50 stanowiskach

 Występy zespołów tanecznych i wokalnych:

10.20 – 10.35 –  Zespół Tańca Irlandzkiego „Avalon”

10.35 – 10.40 -  ORADANCE -grupa taneczna z Oratorium- op. Justyna Rumińska

10.40 – 10.50 – Wioletta Urbańska – występy wokalne - cygańskie impresje

10.50 - 11.00  -   Przedszkole miejskie nr 4 – Grupa „Zuchy” - występy przedszkolaków

11.00 – 11.20 -  Studio tańca RYTM-X – op. Barbara Żero

11.20 – 11.40  -  Ognisko Artystyczne „Wrzos” – grupy wokalne i soliści op. Sabina Leszczyńska i Ireneusz Dziewulski

12.00 – 12.30 – Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Mała Rewia” op. Elżbieta Kierejsza-Szczypińska

12.30 – 12.45 - Przedszkole miejskie nr 4 – występy przedszkolaków

12.45 – 13.00 – Grupa Tańca Nowoczesnego FAN - op. Anna Terek

13.00 – 13.30 - Dom Harcerza – studio piosenki Stars z Domu Harcerza występy wokalne. (op. Ireneusz  Dziewulski)

13.30 - 14.30 –  Młodzieżowy Dom Kultury (Psotki i Śmieszki, Teatr Tańca- Akro, Zespół tańca współczesnego-Ceinat).

14.30 - 15.00 –  Młodzieżowy Dom Kultury (korporacja Baby Jagi, występy wokalne)-op. Jolanta Michalak.

15.00 – prezentacja sponsorów

15.05 – losowania 10 nagród głównych

15.15 – losowanie pozostałych upominków

16.00 – zakończenie XXI Michaylandu

Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków na Bydgoskim Przedmieściu

Duża strefa dmuchanców, malowanie twarzy, ścianka wspinaczkowa i tramwaj konny, - to tylko niektóre atrakcje 21. Michaylandu w Toruniu, które otworzy swe podwoje 6 czerwca w Parku Miejskimna Bydgoskim Przedmieściu.

Michayland to jedna z największych plenerowych imprez, które co roku odbywają się w Toruniu. Zainicjowało ją i od początku organizuje Stowarzyszenie pn. Oratorium na toruńskich Rybakach. W zabawie na świeżym powietrzu bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Przyjeżdżają do parku na Bydgoskim Przedmieściu z całego Torunia, a także z okolic.

W sobotę 6 czerwca, jak zwykle w park na Bydgoskim Przedmieściu stanie się fantastycznym miasteczkiem dzieciaków, gigantycznym placem zabaw.  Już dziś wiadomo, że będzie tam ponad  50 różnych stanowisk, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z usług wesołego fryzjera czy w zabawny sposób ozdobić swoje twarze. Jak co roku zaplanowano loterię fantową, w której do zdobycia będzie ponad tysiąc nagród. Przewidziano też 10 specjalnych, atrakcyjnych nagród.

Tegoroczny Michayland rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 9 mszą św. w intencji toruńskich dzieci w kościele na Rybakach. Zabawa z okazji Dnia Dziecka trwać będzie aż do godzinie 15. Oprócz wymienionych już atrakcji, na najmłodszych czekać będą toruńscy żużlowcy oraz artyści z różnych placówek kultury. Zaplanowano także wiele konkurencji sportowych.

Patronat  medialny objęła TVK Toruń, Radio Eska, Radio Wawa, dziennik „Nowości” i tygodnik „Niedziela”

Rozmowa Dnia w TVK Toruń

Zapraszamy serdecznie 6 czerwca na Rybaki!

Zostań wolontariuszem na Michaylandzie 2015

MICHAYLAND to najlepsza droga do wspaniałej zabawy a co za tym idzie rozwijanie dziecięcych pasji oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu.

Czekamy na ciekawych, otwartych, pełnych entuzjazmu i odpowiedzialnych ludzi, czyli na takich dla których, wolontariat to nie stracony czas, ale szansa na zdobycie nowych doświadczeń.

Do obowiązków wolontariuszy skupionych w MICHALICKIM CENTRUM WOLONTARIATU należeć będzie: obsługa 50 stanowisk z ciekawymi atrakcjami, asystowanie dzieciom na poszczególnych stanowiskach, pomoc organizacyjna w trakcie imprezy pn. Michayland.

MICHAYLAND to świetna okazja do poznania ludzi z pasją. To również możliwość aktywnego współtworzenia naszego rodzinnego festynu.

W imieniu organizatorów prosimy o pomoc, spodziewamy się tysięcy dzieci i ich rodzin z całego miasta, więc pracy nie zabraknie, gwarantujemy dobrą zabawę. A my będziemy mieli satysfakcję z radości innych ludzi, szczególnie tych najmłodszych.

Zgłoś swój akces w tym corocznym dziecięcym evencie – szczegółowe informacje w biurze Oratorium przy ul. Rybaki 59 oraz pod numerem 56 622 10 15

Spotkanie organizacyjne wolontariuszy 
29 MAJA 2015 r. /piątek/ o godz. 18.00 – w Oratorium

Pomóż dzieciom w radości przeżyć ich święto 6 czerwca

Przed nami Michayland pełen atrakcji

 Zapraszamy 6 czerwca 2015 r. na XXI MICHAYLAND - „Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków”. Organizatorzy - a więc Oratorium im. ks. Bronisława Markiewicza i księża michalici zapraszają wszystkie dzieci z Torunia i okolic oraz ich rodziców do Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Rozpoczniemy jak co roku Mszą św. w intencji wszystkich dzieci Torunia o godz. 9.00, która zostanie odprawiona w świątyni na Rybakach. Oprawę muzyczną podejmie schola Pueri Vox. Chcemy rozpocząć z Bogiem to święto - Dzień Dziecka 2015. Pragniemy, aby w tym dniu każde dziecko było uśmiechnięte, aby czuło, że jest obdarzone miłością i przyjaźnią.

Czytaj więcej...

6 czerwca spotkajmy się na XXI „Michaylandzie”

Wielkimi krokami w Toruniu nadchodzi XXI „Michayland” czyli „Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków”. Będziemy go świętować 6 czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu. W dniu 30 kwietnia ks. Krzysztof Winiarski – (prezes Stowarzyszenia pn. Oratorium) oraz p. Barbara Namysłowska – (skarbnik) podpisali w siedzibie Prezydenta Miasta Torunia umowę o dofinansowaniu ze strony Gminy Miasta Toruń tego corocznego Michaylandu dla najmłodszych. Umowę parafował p. Andrzej Rakowicz-Zastępca Prezydenta Miasta Torunia, w obecności p. Izabeli Miłoszewskiej - dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Toruniu. Oprócz podpisania umowy była okazja do zaprezentowania naszej oratoryjnej działalności. Spotkanie zakończyło się  podziękowaniem Panu Prezydentowi, Pani Dyrektor i pracownikom tego Wydziału za pomoc w organizacji Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków.

Czytaj więcej...

Św. Jan Paweł II na Rybakach

Rok  2015 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem św. Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem społeczność toruńskiego Oratorium w dniu 12.05.2015 r przeżywała peregrynację relikwii św. Jana Pawła II.  Relikwie gościły w naszej placówce dzięki uprzejmości SP nr 13 im Jana Pawła II w Toruniu. W Sali św. Filipa Nereusza zgromadziły się dzieci, młodzież, wychowawcy oraz  personel Oratorium. Po odśpiewaniu pieśni „Chwalcie łąki umajone” dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski w słowach powitania wyraził  radość i podziękowanie za obecność Jana Pawła II na Rybakach. Następnie odbyło się uroczyste nabożeństwo majowe.  Od początku maja przez cały miesiąc pragniemy oddawać cześć Matce Bożej odmawiając Litanię Loretańską. Podobnie było tym razem wychowankowie gromko odśpiewali wezwania maryjne.

Czytaj więcej...

Niezapomniane spotkanie z naszym Pasterzem

"Oto jest dzień, który dał nam Pan…” tymi słowami piosenki powitaliśmy w progach naszego Oratorium, w sobotę 9 maja 2015 r. Jego Ekscelencję  Ks. Bpa Józefa Szamockiego - Biskupa Pomocniczego Diecezji Toruńskiej. W spotkaniu uczestniczyli nasi podopieczni wraz z rodzicami, wychowawcy i personel. Przyjęliśmy Go nie tylko jako długo oczekiwanego Gościa, ale jako naszego Pasterza i Przyjaciela. Przybył do naszego Oratorium w ramach wizytacji kanonicznej, która odbywa się w naszej parafii. 

Na początek Księdza Biskupa powitał ks. Krzysztof Winiarski - dyrektor Oratorium. Potem słowa powitania skierowali do Gościa nasze dzieci: Roksana, Jakub i Karol wręczając album i księgę pamiątkową naszej placówki. Następnie Bp Józef w osobistej refleksji podzielił się na temat wychowania. Wspominał pobyt na Bydgoskim Przedmieściu. Podziękował księżom michalitom i wychowawcom za trud prowadzenia tego ośrodka w tej dzielnicy. Podziękował za organizację corocznego Michaylandu – Dnia Dziecka, na które czekają najmniejsi mieszkańcy naszego miasta.

Czytaj więcej...