ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Wizyta w Sejmie

Wizyta w Sejmie

Ten wrześniowy tydzień rozpoczęliśmy  od podróży do Warszawy, a dokładniej do polskiego...

Powitanie roku szkolnego w Oratorium

Powitanie roku szkolnego w Oratorium

Dnia 11  września uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej w intencji rozpoczęcia roku...

Sposób na nudę z ora - c.d.

Sposób na nudę z ora - c.d.

Za nami ostatni tydzień półkolonii i zarazem wakacji. Ten tydzień był pełen wrażeń ekscytacji,...

Sposób na nudę z Ora

Sposób na nudę z Ora

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, ale w Oratorium jeszcze nikt o tym nie...

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Połowa wakacji to zmiany personalne w toruńskim Oratorium. Ks. Krzysztof Winiarski po 11 latach...

 • Wizyta w Sejmie

  Wizyta w Sejmie

  czwartek, 21, wrzesień 2017 15:40
 • Powitanie roku szkolnego w Oratorium

  Powitanie roku szkolnego w Oratorium

  czwartek, 21, wrzesień 2017 15:37
 • Sposób na nudę z ora - c.d.

  Sposób na nudę z ora - c.d.

  poniedziałek, 04, wrzesień 2017 15:04
 • Sposób na nudę z Ora

  Sposób na nudę z Ora

  środa, 30, sierpień 2017 15:59
 • Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

  Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

  wtorek, 01, sierpień 2017 12:45

Dziękujemy „13” za owocną współpracę

Szkoła Podstawowa nr 13 istnieje na Bydgoskim Przedmieściu od 80 lat. W piątek 24 kwietnia uczniowie, nauczyciele, byli pracownicy oraz zebrani goście świętowali jubileusz najstarszej szkoły na Bydgoskim Przedmieściu. Nasze Oratorium na tych uroczystościach reprezentował ks. dyrektor Krzysztof Winiarski.

We piątek na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu było wyjątkowo radośnie. A to za sprawą dzieci maszerujących po dzielnicy w towarzystwie orkiestry dętej. To uczniowie SP 13, którzy  świętowania 80 rocznice powstawania swojej szkoły.

Czytaj więcej...

Mamy brąz - Kolejny sukces naszej modelarni

W niedzielę, 12 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na ogrzane powietrze dla Młodzików, pn. '28. Mały Puchar Gordona Bennetta. Organizatorem Mistrzostw była sekcja modelarska Aeroklubu Kujawskiego. Zawody rozegrane zostały w klasie pojedynczej i podwójnej (zespół dwuosobowy). Każdy z zawodników  mógł wykonać trzy loty balonem. Do klasyfikacji końcowej brano się pod uwagę czas jednego najlepszego lotu. Wynik drużyny stanowiła suma punktów zdobytych przez zawodników tworzących drużynę danego klubu. Sędzią Głównym Mistrzostw był Jerzy Boniecki.

Czytaj więcej...

1 procent dla Torunia

Uwaga podatnicy! Jeśli rozliczacie się ze skarbówką w Toruniu, przekażcie jeden procent swoich podatków dla toruńskich organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest TORUŃSKIE ORATORIUM, które od 21 lat otacza opieka dzieci i młodzież w naszym mieście. W ten sposób - bez żadnych kosztów - pomożecie tym, którzy pomagają potrzebującym i starają się, by wzrosła jakość naszego życia.

Od 2003 r. osoby fizyczne mają możliwość przekazywania jednego procenta swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pozarządowych działających na rzecz pożytku publicznego. Oznacza to, że zamiast oddawać cały podatek państwu, które ten dochód podzieli, jak zechce, można samodzielnie zdecydować, kto dostanie część naszych pieniędzy. Jeśli wypełniając PIT wskażemy którąś z toruńskich organizacji, nasze pieniądze posłużą rozwojowi właśnie naszego miasta. Kwota przekazywana przez jedną osobę najczęściej nie jest imponująca, ale suma wpłat od poszczególnych osób jest dla danej organizacji sporym zastrzykiem gotówki.

- Miasto od lat udziela dotacji oraz szerokiej pomocy pozafinansowej toruńskim organizacjom pozarządowym, ale to nie zapewnia pokrycia wszystkich potrzeb. Dlatego tak ważne jest, by do ich wsparcia włączali się także podatnicy. Nic ich to nie kosztuje. Wsparcie polega po prostu na przekazaniu im zaledwie jednego procenta swojego podatku dochodowego. Przekazane przez nas pieniądze trafiają m.in. na ochronę najuboższych, wychowanie dzieci, opiekę nad seniorami, rozwój nauki, sportu i kultury - apeluje prezydent Torunia Michał Zaleski.  /www. torun.pl/

Do końca kwietnia możemy rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych. Przypominamy o możliwości przekazania 1% naszych podatków na nasze Oratorium. Za wszystkie przekazane dotychczas środki na naszych podopiecznych składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły na ulotkach oraz na stronie internetowej Oratorium gdzie jest umieszczony darmowy program do rozliczeń podatkowych.

Podziwialiśmy „Baby Jagi”

19 kwietnia w Auli UMK odbyła się gala taneczna „Złote Miotły”, podczas której wystąpił zespół Baby Jagi. Korporacja Taneczna Baby Jagi powstała w 1987 r., pracuje pod kierunkiem choreografa i instruktora tańca – Jolanty Michalak. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Torunia, regionu i kraju. Od lat nasza placówka współpracuje z Korporacja Taneczną przy okazji corocznego Michaylandu w parku na Bydgoskim Przedmieściu oraz Koncertu Charytatywnego „Zagrajmy Oratorium Serc”. Baby Jagi prezentują swoje programy w różnych ośrodkach Polski oraz poza granicami. Występowała z artystami polskiej estrady (m.in. J. Steczkowską, K. Skrzynecką, A.M. Jopek, Stanem Borysem, Z. Wodeckim, A. Rybińskim).

Czytaj więcej...

Chrupiące jabłuszko!

Już w najbliższy poniedziałek i piątek tj. 13  i 17 kwietnia będą wydawane jabłka dla naszych podopiecznych i ich rodzin. 

Harmonogram wydawania jabłek:

W dniu 13 kwietnia (poniedziałek) 2015 r. po zajęciach

W dniu 17 kwietnia (piątek)  2015 r. po zajęciach

PROSIMY KONIECZNIE ZABRAĆ W TE DNI DUŻE WORKI ZAKUPOWE

Smaczne jabłka trafiły do Oratorium od kujawsko-pomorskich sadowników przez pośrednictwo Fundacji Bank Żywności w Toruniu.

 Serdecznie zapraszamy!

Toruń wspiera działania profilaktyczne na rzecz dzieci i młodzieży na Bydgoskim Przedmieściu

W dniu 7 kwietnia  2015 r. ks. Krzysztof Winiarski – (prezes Stowarzyszenia pn. Oratorium) oraz p. Barbara Namysłowska – (skarbnik) podpisali w siedzibie Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Toruniu umowy na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn.  „Profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie patologiom społecznym, ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych”. Programy realizowane będą w 2015 roku.

W ramach tych działań nasza placówka otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch zadań:

1. Program socjoterapeutyczny pn. „Szukam właściwej drogi – mogę wszystko”

2.  Michayland 2015 – Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków

Czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego dzieci i młodzież oraz wychowawcy z toruńskiego Oratorium składają serdeczne życzenia wielu łask Jezusa, który umarł za nas na krzyżu, aby zmartwychwstać i dać nam NOWE ŻYCIE.

Życzymy z całego serca, aby dobro i miłość, którego niewyczerpanym źródłem jest Zbawiciel, stały się codziennym udziałem naszych Przyjaciół i Dobrodziejów i obfitowały strumieniem łaski dla każdego człowieka, z którym się zetkniecie na co dzień.

Życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

Dziękujemy za dobro i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

Dzieci i młodzież oraz wychowawcy Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza 

W oczekiwaniu na Wielkanoc

Mali oratorianie w ramach przygotowań do świąt wielkanocnych na zajęciach terapeutycznych i plastycznych pod kierunkiem wychowawców: p. Katarzyny, p. Wioli, p. Izy i Malwiny wykonywały pisanki w rozmiarze XXL. Zadaniem uczestników zajęć było wykonanie w dowolnej technice pisanki przygotowanej na specjalnych płaskich formach o wysokości 2 m i 1,5 m zamocowanych na stelażach, które przygotowali chłopcy z koła modelarskiego pod okiem p. Janusza. W ruch poszła bibuła krepa, farby, pędzelki, kolorowy papier…a nawet kasza gryczana. Powstały kolorowe, wielkanocne  pisanki. Celem zajęć było propagowanie tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej dzieci oraz promocja twórczo działającego naszego Oratorium.

Czytaj więcej...

Miasto Toruń partnerem w organizacji letniego wypoczynku

W dniu 1 kwietnia 2015 roku ks. Krzysztof Winiarski oraz p. Barbara Namysłowska –podpisali w siedzibie Wydziału Edukacji Gminy Miasta Toruń umowę na dofinansowanie realizacji zadania publicznego - wspieranie edukacji i wychowania p.n. „Małopolska – Rekreacja i przygoda”*.  Program obejmuje organizację 10-dniowego wypoczynku w czasie wakacji 2015.

Nasza placówka od początku swego istnienia organizuje wypoczynek kolonijny w ciekawej formie spędzania czasu wolnego. W ciągu 21 letniej działalności placówki z tej formy wypoczynku skorzystało 1050 dzieci i młodzieży. Każdorazowo w trakcie organizowania wypoczynku zapewniamy bardzo ciekawy program edukacyjno-wychowawczy, atrakcyjne wycieczki, zabawy i zajęcia sportowe, zwiedzanie ciekawy miejsc, poznawanie ich kultury i tradycji, ciekawych ludzi. Program adresowany jest do dzieci mieszkających w Toruniu, które uczęszczają na zajęcia do naszego Oratorium.

Czytaj więcej...

Wielkanocna wystawa rękodzieła 2015

Połączona z kiermaszem przedświąteczna wystawa rękodzieła „My też potrafimy” odbyła się 30 marca w Urzędzie Marszałkowskim przy Placu Teatralnym. Swoje prace prezentowali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy i samopomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całego regionu. Nie zabrakło wśród wystawców toruńskiego Oratorium. Nasze stoisko przygotowały i prowadziły: Klaudia, Jagoda oraz panie Barbara, Izabela i Wioleta. W trakcie kiermaszu można nabyć pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne. Na kiermaszu swoje prace prezentowało 34 placówki z całego regionu.

Czytaj więcej...