ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Mija ostatni dzień naszej przygody na Podhalu pod hasłem „Śladami mistrzów – wypoczywamy z...

Śladami mistrzów

Śladami mistrzów

Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Po śniadaniu zebraliśmy się w swoich...

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Siódmy dzień kolonii to niedziela pełna odpoczynku i relaksu. Zaczęliśmy od porannej modlitwy, po...

W góry, w góry na łąki na hale…

W góry, w góry na łąki na hale…

Nadszedł kolejny słoneczny dzień, w którym wybraliśmy się w kolejną górską podróż. Tuż po...

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Dziś piątek, piąteczek i piąty dzień kolonii. Wstaliśmy o dość nietypowej godzinie, bo o godz....

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  wtorek, 25, lipiec 2017 23:49
 • Śladami mistrzów

  Śladami mistrzów

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 23:29
 • Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 07:00
 • W góry, w góry na łąki na hale…

  W góry, w góry na łąki na hale…

  niedziela, 23, lipiec 2017 09:32
 • Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  niedziela, 23, lipiec 2017 05:54

Wielkanocna wystawa rękodzieła 2015

Połączona z kiermaszem przedświąteczna wystawa rękodzieła „My też potrafimy” odbyła się 30 marca w Urzędzie Marszałkowskim przy Placu Teatralnym. Swoje prace prezentowali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy i samopomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całego regionu. Nie zabrakło wśród wystawców toruńskiego Oratorium. Nasze stoisko przygotowały i prowadziły: Klaudia, Jagoda oraz panie Barbara, Izabela i Wioleta. W trakcie kiermaszu można nabyć pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne. Na kiermaszu swoje prace prezentowało 34 placówki z całego regionu.

Czytaj więcej...

Pisanki, kraszanki, święcone 2015

Podopieczni naszej placówki w sobotnie przedpołudnie 28.03.2015 r wzięli udział w bardzo interesujących warsztatach wielkanocnych „Pisanki, kraszanki, święcone”, które odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim. Kujawsko-pomorskie spotkania przedświąteczne stały się już tradycją. W tej tradycji corocznie uczestniczy nasze Oratorium. Duża grupka pod kierunkiem Pani Izy (stażystki) udała się na Plac teatralny na artystyczne improwizacje.

 - Propozycję adresujemy do rodzin z dziećmi, młodzieży i osób starszych. Każdy uczestnik z pewnością znajdzie coś specjalnego dla siebie  – tłumaczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej...

Oratoryjne palmy w rozmiarach XXL

Mierzą ponad 3 metry, zdobią je przepiękne kwiaty, bukszpan oraz kolorowe wstążki – dwie 3-metrowe palmy wielkanocne powstały w Oratorium. 29 marca 2015 r. to data tegorocznej Niedzieli Palmowej. W tym dniu świętować będziemy rocznicę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dlatego dzieci i młodzież z naszego Oratorium w ramach przygotowania do tej uroczystości wykonały wspaniałe, kolorowe, 3 metrowe palmy. Te działania odbywały się na zajęciach plastycznych pod kierunkiem naszych wychowawców. Wykonanie tych korowych palm to już tradycja w przygotowaniach do świat wielkanocnych w toruńskim Oratorium. Palmy te zostaną poświęcone w Niedzielę Palmową na uroczystej mszy świętej a potem jako symbol staną w największej Sali w placówce - św. Filipa Nereusza obok portretu naszego Patrona bł. Ks. Bronisława Markiewicza .

Czytaj więcej...

1 % od emeryta na toruńskie Oratorium

Emeryt i rencista, podobnie jak pracownik jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Może zatem bez przeszkód przekazać 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego. Musi w tym celu samodzielnie złożyć zeznanie podatkowe z zachowaniem ustawowego terminu. Emeryt i rencista ma minimum 2 miesiące od momentu wysłania deklaracji PIT-40A lub PIT-11A przez organ rentowy, na podjęcie decyzji, czyli dokonanie wyboru organizacji pożytku publicznego oraz wypełnienie zeznania wraz z wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku. Podatnicy w zeznaniu rocznym za 2014 r. mogą przekazać 1 proc. ze swojego podatku na rzecz naszego Oratorium jako organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu możemy pomóc dzieciom z Bydgoskiego Przedmieścia. Nasze Oratorium służy pomocą emerytom i rencistom przy wypełnieniu rocznego rozliczenia podatkowego. Wystarczy przynieść do biura Oratorium przy ul. Rybaki 59 (obok kościoła św. Michała Archanioła) zeznanie podatkowe otrzymane od ZUS. Nasi pracownicy pomogą w wypełnieniu formularza. Poinformuj o tym znajomych.

Już teraz pięknie dziękujemy za emerycki 1 % - to też duża pomoc dla toruńskiego Oratorium.  

Nad Martówką przywitali wiosnę

 W poniedziałek 23 marca 2015 r. wyszliśmy z naszymi dziećmi do pobliskiego parku na przywitanie wiosny. Chcieliśmy wspólnie uczcić pierwszy jej dzień. Wszyscy w głośnym korowodzie oraz uśmiechami na twarzy dzielnie maszerowali w kierunku Martówki. Tam pożegnaliśmy zimę -wrzucając Marzannę w nurt wody,  aby tym samym pożegnać zimę i przywitać z radością wiosnę. Kukłę Marzanny wykonały nasze dzieci pod kierunkiem Pani Wioli podczas zajęć świetlicowych z materiału ekologicznego. Pani Zima odeszła do kraju, gdzie inne dzieci czekają na nią. Potem przywołaliśmy wiosnę.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Oratoryjny Kiermasz Wielkanocny

 W dniach 22 i 29 marca 2015 r przed kościołem na Rybakach odbędzie się Oratoryjny Kiermasz Wielkanocny. Będzie świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu  będzie można podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – wykonane własnoręcznie przez podopiecznych i wychowawców z toruńskiego Oratorium.  Rękodzielnicze dzieła: baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy, kartki świąteczne, i wiele innych przygotowali mali i duzi oratorianie. Ponadto podczas kiermaszu będzie można zakupić słodkości przygotowane przez piekarnie Ręb-jek z Górska. Będzie w czym wybierać – będą mazurki, babki, baranki, zajączki, keksy i inne słodkości. Do nabycia będą również ozdoby świąteczne, palmy, anioły, a także kartki świąteczne na zbliżające się Święta Wielkanocne. Uzyskane fundusze będą przeznaczone na dożywianie dzieci. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

Idąc od stacji do stacji…

Panie Jezu, nasz Zbawicielu i Przyjacielu, w gronie koleżanek i kolegów rozpoczynamy Drogę Krzyżową. Idąc od stacji do stacji, przypomnę sobie i rozważę wszystkie wydarzenia z ostatnich dni Twojego życia na ziemi. Pomóż mi, Jezu, dobrze zrozumieć Twoje cierpienia i naucz mnie czynić dobrze wszystkim ludziom. Tymi słowami podopieczni toruńskiego Oratorium rozpoczęli w dniu 20.03.2015 r. prowadzenie tego wielkopostnego nabożeństwa o godz. 16.30. Podobnie było tydzień temu 13.03.2015 r.  Tej modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Winiarski.  Rozważania prowadziły: Ewa, Natalia, Weronika, Wiktoria i Nikola. Akompaniament muzyczny podjęła Małgorzata. W czasie Wielkiego Postu dzieci z Oratorium licznie biorą czynny udział w prowadzonej w parafii św.  Michała Archanioła i bł. Br. Markiewicza DRODZE KRZYŻOWEJ. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich, oratorianie włączają się w modlitwę i prowadzenie rozważań poszczególnych stacji. Po każdym nabożeństwie otrzymują fragmenty obrazków drogi krzyżowej. Po sklejeniu ich w całość, uzyskają kompletne czternaście stacji drogi krzyżowej w formie tryptyku.

Czytaj więcej...

Dzięki sportowcom zobaczą Małopolskę

 W niedzielne popołudnie 15 marca 2015 r. Teatr „Baj Pomorski” wypełnił się artystami, sportowcami i publicznością. Wszyscy mieli wspólny cel – wspomóc Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza z Bydgoskiego Przedmieścia i świetnie się bawić. Piękny program artystyczny, licytacja koszulek topowych polskich sportowców i wyśmienitych tortów, a przede wszystkim wspaniała atmosfera towarzyszyła czwartemu już koncertowi charytatywnemu Dochód z koncertu przeznaczony został na potrzeby dzieci z Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu na Rybakach.

Czytaj więcej...

Sportowe aukcje na rzecz dzieci

 W ramach tegorocznego koncertu charytatywnego „ZAGRAJMY ORATORIUM SERC” w serwisie aukcyjnym Allegro (charytatywni.allegro.pl) pojawiło się wiele oratoryjnych aukcji. To nowość w organizacji tego corocznego wydarzenia artystycznego.    Wystawionych do licytacji jest 7 koszulek znanych sportowców i klubów. To nie lada gradka fanów sportu.  Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Już czwarty rok Oratorium z toruńskich Rybaków z dużym wyprzedzeniem stara się o fundusze na wakacyjny wyjazd swoich podopiecznych. Tym razem w Małopolsce.

Czytaj więcej...

Oratorianie wspierali „Katarzynki”

W sobotę 14 marca 2015 r. grupa dzieci i młodzieży z Oratorium wraz z wychowawcami wybrała się na mecz koszykówki, aby kibicować naszym, toruńskim "Katarzynkom". Oratorianie mogli zobaczyć i podziwiać nowy obiekt sportowy przy ul. Bema i byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. Na parkiecie nasza toruńska drużyna Energa Toruń podejmowała Glucose ROW Rybnik.

Bez niespodzianki. Wyżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej Energa pewnie pokonała przed własną publicznością Glucose ROW Rybnik 86-69. Katarzynki w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą z rywalkami 1:0.

Czytaj więcej...