ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

Odpust parafialny

Odpust parafialny

We wtorek 30 stycznia dzieci z naszego Oratorium wzięły udział we Mszy Świętej odpustowej ku czci...

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

24 stycznia do naszego Oratorium zawitali wyjątkowi goście. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie...

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W minionym tygodniu dzieci z naszego Oratorium kolejny raz wzięły udział w warsztatach...

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość,...

 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32
 • Odpust parafialny

  Odpust parafialny

  środa, 31, styczeń 2018 17:42
 • Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  środa, 31, styczeń 2018 17:33
 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  środa, 31, styczeń 2018 17:21
 • W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  poniedziałek, 22, styczeń 2018 21:56

Ferie bogate w atrakcje

Ferie zimowe w 2015 r. dobiegły końca. W tym roku dzieci z naszego Oratorium miały mnóstwo ofert do spędzania wolnego czasu. Różnorodny program zajęć zapewniał dla każdego coś atrakcyjnego - przez zajęcia artystyczne, sportowe, rekreacyjne, a także wycieczki edukacyjne. W zajęciach organizowanych przez toruńskie Oratorium udział wzięło 75 dzieci i młodzieży. Całe dwa tygodnie wypełnione były przeróżnymi zajęciami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczęliśmy od wyjazdu integracyjnego na Rancho pod Olszyna w Ciechocinku, we wtorek było wystrzałowa zabawa w Kinder Parku, w środę śmigaliśmy na lodowisku, następnie odbyła się interesująca wycieczka do Poznania.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 7 i 8 – zainspirowani artystycznie

Na zakończenie ferii zimowych w dniach 26.02 do 27.02 w świetlicy Oratorium im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza odbyły się warsztaty artystyczne „Sztuka-malarstwo-masa solna”. Warsztaty odbywały się w dwóch sesjach w godzinach popołudniowych. Uczestnikami warsztatów były dzieci i młodzież z dzielnicy Bydgoskie Przedmieście. W trakcie sesji realizowane były następujące tematy: 1.Sowa, 2. Ulubione zwierzę,  3. Plakieta solna – fantazje, 4. Baranek.  

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 6 – Pingwiny na ferie

W kolejnym dniu zimowego odpoczynku mali oratorianie pod opieką wychowawców wybrali się do kina Cinema City w toruńskiej Plazie, aby uczestniczyć zabawnym seansie.  Na dużym ekranie zobaczyliśmy film "Pingwiny Madagaskaru". Jak się okazuje Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy to ulubieńcy wszystkich dzieci.

W filmie "Pingwiny z Madagaskaru" poznajemy historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony. Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 5 - hotelowe szaleństwa

 Wczoraj były atrakcje w Poznaniu, dziś oratoryjni koloniści pozostali w Toruniu. Zgodnie z zapowiedzią dzieci udały się do „Hotelu Copernicus”. Na miejsce doszliśmy pieszo – to przecież „rzut beretem”. Copernicus Toruń Hotel położony jest na wiślanym bulwarze z pięknym widokiem na most im. Piłsudskiego i Toruńską Starówkę. Miejsce to sprzyja spotkaniom i wypoczynkowi w atmosferze relaksu i odprężenia. Copernicus Toruń Hotel jest kompleksem hotelowo-konferencyjnym z bogatym zapleczem rekreacyjnym. I tak najpierw popływaliśmy w basenie hotelowym. Było nas bardzo dużo. Basen opanowały dzieci i młodzieży oraz wychowawcy z ks. Dyrektorem na czele. Cały basen był dla nas- wiec można było poszaleć. Była ciepła woda, której temperatura wynosiła ok. 30 stopni C. Czego tam nie było: jakuzzi, masażer wodny, powietrzne ławeczki, gejzery. Z kolei najmłodsi korzystali ze „strefy malucha”. Jest to basenik, a raczej brodzik o głębokości 30 cm, gdzie pochlapać można się wspaniale. Tam też czekały na nie różne wodne atrakcje. Aż nie chciało się kończyć tej wspaniałej zabawy.  Jednym słowem było fajowo.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 4 – „Mele i szczuny” w Poznaniu

W kolejnym dniu naszego zimowiska tj. 19 lutego 2015 wybraliśmy się do Wielkopolski - celem wycieczki stał się Poznań. Po trzy godzinnej podróży dotarliśmy do celu - nasz GPS zatrzymał się przy ul. Bułgarskiej. Pierwszym punktem naszego wypadu było zwiedzanie INEA Stadionu, jednego z aren Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r, obiektu, gdzie na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna Lecha Poznań. Zaraz przy wejściu spotkała nas nie lada gradka – mogliśmy zobaczyć z bliska największe gwiazdy „Kolejorza”, którzy wychodzili na trening. Mogliśmy przybić „piątkę” i zobaczyć m. in. Marcina Kamińskiego (reprezentanta Polski), Łukasza Trałkę, Kaspera Hamalainena, Krzysztofa Kotorowskiego, Luisa Henriqueza, Vojo Ubiparipa czy Dawida Kownackiego.  Była to nie lada gradka. Ks. Krzysztof spotkał się z kapelanem drużyny ks. Jackiem Markowskim, który przekazał koszulkę z podpisami zawodników na aukcję podczas koncertu charytatywnego.  W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć najważniejsze miejsca INEA Stadionu, takie jak: Salę Konferencyjną, Korytarz Sław, Salę Legend, Szatnię Gości, Strefę Zero, ławki rezerwowych, Lożę Prezydencką, Trybunę Prasową oraz boiska treningowe. Obiekt robi niesamowite wrażenie.

Czytaj więcej...

Zimowisko - dzień 3 – Pośmigali na lodzie

Kolejny dzień oratoryjnego zimowiska rozpoczęliśmy uczestnictwem we mszy św. z racji przypadającej Środy Popielcowej, rozpoczynającej okres Wielkiego Postu. Na zakończenie Eucharystii w kościele parafialnym dzieci i wychowawcy uczestniczyli w obrzędzie posypania głów popiołem. Po tych duchowych działaniach przyszła pora zrobić coś dla ciała. Dużą grupką udaliśmy się pieszą wycieczką na Tor – Tor, by uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno - sportowych. Dzieci i młodzież pod opieką wychowawców mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy „figurowej” na lodzie. Bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że podopieczni radzili sobie wspaniale i nikogo „nie zostawili na lodzie”.

Czytaj więcej...

Zimowisko - dzień 2 - Kolorowe i uśmiechnięte buźki w Kinder-Parku

Dzień 17 lutego był wyjątkowym dniem naszego zimowiska. Autokarem wyjechaliśmy do „Kinder-Parku” czyli centrum zabaw rodzinnych w naszym mieście. Po dotarciu na miejsce i zapoznaniu się z regulaminem przebywania w obiekcie, dzieci oddały się ponad dwugodzinnej zabawie.

Atrakcji nie brakowało. Dzieci korzystały ze ściany wspinaczkowej próbując swoich alpinistycznych umiejętności. Był też wielopoziomowy labirynt zakończony tęczową zjeżdżalnią, mini gokarty, wystrzałowe armatki. Można było pomalować twarz. Malowały twarze dzieci… i ks. Krzysztof. Kolorowe i uśmiechnięte nasze buźki co rusz pojawiały się w ogromnej sali dziecięcych zabaw. Było mnóstwo różnych gier i zabaw. W tym dniu świętowaliśmy 6. urodziny najmłodszego naszego „BĄBLA” – przesympatycznego Oliwiera „Prezesa”. Nie zabrakło życzeń i gromkiego sto lat.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 1 – Ciechocinek na dobry (zdrowy) początek

Rozpoczęły się długo wyczekiwane ferie w kujawsko-pomorskim. Nasi podopieczni pierwszego dnia ich trwania pojechali autokarem do Ciechocinka, do stadniny koni, zaproszeni przez gościnnych właścicieli. Jest tam przepiękny ośrodek sportów konnych „Rancho pod Olszyną”. Jest on położony w lesie w otoczeniu malowniczych łąk i strumieni - po prostu bajka, swojskie klimaty. RANCHO POD OLSZYNĄ zdobyło tytuł Mistrza Agroligi woj. kujawsko-pomorskiego w kategorii małych firm, jest certyfikowanym ośrodkiem jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego kat. II.

Czytaj więcej...

Oratoryjne ferie sposobem na nudę

Już od poniedziałku 16.02 toruńscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Jak co roku nasze Oratorium organizuje zimowisko. Swój udział zgłosiło już ponad 60 uczestników. Chętnych jeszcze zapraszamy. W ramach oratoryjnego zimowiska zaplanowano bogaty i bardzo atrakcyjny program.

Poza zajęciami na terenie Oratorium, dzieci będą mogły skorzystać z wyjść do kina, na lodowisko, basen. Planowane są kuligi, ogniska, różnorodne wycieczki.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa rozpoczęła ferie w świetlicy

Początek ferii zimowych w świetlicy ORATORIUM zaczął się od zabawy karnawałowej, która wprowadziła dzieci w niesamowitą radosną atmosferę i czas odpoczynku. Wcześniejsze wspólne przygotowania i dekoracje wykonane własnoręcznie przez młodzież i dzieci oraz p. Paulinę dały im ogromną satysfakcję. Na bal licznie przybyły wróżki, motylki, biedroneczki, czerwone kapturki, myszki, spidermeni, indianie  i wiele innych postaci. Zabawę poprowadziła pani Paulina, animując wiele fajnych i śmiesznych zabaw. Imprezie towarzyszyły najnowsze i najpopularniejsze hity muzyczne. Podczas balu dzieci miały okazję wziąć udział w wielu różnorodnych konkurencjach sportowych np.: wyścig z balonem. Wszystkie konkurencje sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony bawiących się w Ora. Dzieci brały udział w karnawałowych igraszkach i konkursach. W sali tanecznej św. Jana Pawła II brakowało miejsca dla bawiących się dzieci.

Czytaj więcej...