ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

26 maja nad Martówką odbyły się jedenaste zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW przy...

Integracyjny grill

Integracyjny grill

W czwartek, 24 maja Studenci  ze Wspólnoty akademickiej  „ŹRÓDŁO”  zaprosili Nas na wspaniałego i...

Kochamy Polskę!!!

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do...

 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17
 • Zawody wędkarskie

  Zawody wędkarskie

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:18
 • Integracyjny grill

  Integracyjny grill

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:17
 • Kochamy Polskę!!!

  Kochamy Polskę!!!

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:40

Zimowisko – dzień 6 – Pingwiny na ferie

W kolejnym dniu zimowego odpoczynku mali oratorianie pod opieką wychowawców wybrali się do kina Cinema City w toruńskiej Plazie, aby uczestniczyć zabawnym seansie.  Na dużym ekranie zobaczyliśmy film "Pingwiny Madagaskaru". Jak się okazuje Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy to ulubieńcy wszystkich dzieci.

W filmie "Pingwiny z Madagaskaru" poznajemy historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony. Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 5 - hotelowe szaleństwa

 Wczoraj były atrakcje w Poznaniu, dziś oratoryjni koloniści pozostali w Toruniu. Zgodnie z zapowiedzią dzieci udały się do „Hotelu Copernicus”. Na miejsce doszliśmy pieszo – to przecież „rzut beretem”. Copernicus Toruń Hotel położony jest na wiślanym bulwarze z pięknym widokiem na most im. Piłsudskiego i Toruńską Starówkę. Miejsce to sprzyja spotkaniom i wypoczynkowi w atmosferze relaksu i odprężenia. Copernicus Toruń Hotel jest kompleksem hotelowo-konferencyjnym z bogatym zapleczem rekreacyjnym. I tak najpierw popływaliśmy w basenie hotelowym. Było nas bardzo dużo. Basen opanowały dzieci i młodzieży oraz wychowawcy z ks. Dyrektorem na czele. Cały basen był dla nas- wiec można było poszaleć. Była ciepła woda, której temperatura wynosiła ok. 30 stopni C. Czego tam nie było: jakuzzi, masażer wodny, powietrzne ławeczki, gejzery. Z kolei najmłodsi korzystali ze „strefy malucha”. Jest to basenik, a raczej brodzik o głębokości 30 cm, gdzie pochlapać można się wspaniale. Tam też czekały na nie różne wodne atrakcje. Aż nie chciało się kończyć tej wspaniałej zabawy.  Jednym słowem było fajowo.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 4 – „Mele i szczuny” w Poznaniu

W kolejnym dniu naszego zimowiska tj. 19 lutego 2015 wybraliśmy się do Wielkopolski - celem wycieczki stał się Poznań. Po trzy godzinnej podróży dotarliśmy do celu - nasz GPS zatrzymał się przy ul. Bułgarskiej. Pierwszym punktem naszego wypadu było zwiedzanie INEA Stadionu, jednego z aren Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r, obiektu, gdzie na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna Lecha Poznań. Zaraz przy wejściu spotkała nas nie lada gradka – mogliśmy zobaczyć z bliska największe gwiazdy „Kolejorza”, którzy wychodzili na trening. Mogliśmy przybić „piątkę” i zobaczyć m. in. Marcina Kamińskiego (reprezentanta Polski), Łukasza Trałkę, Kaspera Hamalainena, Krzysztofa Kotorowskiego, Luisa Henriqueza, Vojo Ubiparipa czy Dawida Kownackiego.  Była to nie lada gradka. Ks. Krzysztof spotkał się z kapelanem drużyny ks. Jackiem Markowskim, który przekazał koszulkę z podpisami zawodników na aukcję podczas koncertu charytatywnego.  W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć najważniejsze miejsca INEA Stadionu, takie jak: Salę Konferencyjną, Korytarz Sław, Salę Legend, Szatnię Gości, Strefę Zero, ławki rezerwowych, Lożę Prezydencką, Trybunę Prasową oraz boiska treningowe. Obiekt robi niesamowite wrażenie.

Czytaj więcej...

Zimowisko - dzień 3 – Pośmigali na lodzie

Kolejny dzień oratoryjnego zimowiska rozpoczęliśmy uczestnictwem we mszy św. z racji przypadającej Środy Popielcowej, rozpoczynającej okres Wielkiego Postu. Na zakończenie Eucharystii w kościele parafialnym dzieci i wychowawcy uczestniczyli w obrzędzie posypania głów popiołem. Po tych duchowych działaniach przyszła pora zrobić coś dla ciała. Dużą grupką udaliśmy się pieszą wycieczką na Tor – Tor, by uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno - sportowych. Dzieci i młodzież pod opieką wychowawców mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy „figurowej” na lodzie. Bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że podopieczni radzili sobie wspaniale i nikogo „nie zostawili na lodzie”.

Czytaj więcej...

Zimowisko - dzień 2 - Kolorowe i uśmiechnięte buźki w Kinder-Parku

Dzień 17 lutego był wyjątkowym dniem naszego zimowiska. Autokarem wyjechaliśmy do „Kinder-Parku” czyli centrum zabaw rodzinnych w naszym mieście. Po dotarciu na miejsce i zapoznaniu się z regulaminem przebywania w obiekcie, dzieci oddały się ponad dwugodzinnej zabawie.

Atrakcji nie brakowało. Dzieci korzystały ze ściany wspinaczkowej próbując swoich alpinistycznych umiejętności. Był też wielopoziomowy labirynt zakończony tęczową zjeżdżalnią, mini gokarty, wystrzałowe armatki. Można było pomalować twarz. Malowały twarze dzieci… i ks. Krzysztof. Kolorowe i uśmiechnięte nasze buźki co rusz pojawiały się w ogromnej sali dziecięcych zabaw. Było mnóstwo różnych gier i zabaw. W tym dniu świętowaliśmy 6. urodziny najmłodszego naszego „BĄBLA” – przesympatycznego Oliwiera „Prezesa”. Nie zabrakło życzeń i gromkiego sto lat.

Czytaj więcej...

Zimowisko – dzień 1 – Ciechocinek na dobry (zdrowy) początek

Rozpoczęły się długo wyczekiwane ferie w kujawsko-pomorskim. Nasi podopieczni pierwszego dnia ich trwania pojechali autokarem do Ciechocinka, do stadniny koni, zaproszeni przez gościnnych właścicieli. Jest tam przepiękny ośrodek sportów konnych „Rancho pod Olszyną”. Jest on położony w lesie w otoczeniu malowniczych łąk i strumieni - po prostu bajka, swojskie klimaty. RANCHO POD OLSZYNĄ zdobyło tytuł Mistrza Agroligi woj. kujawsko-pomorskiego w kategorii małych firm, jest certyfikowanym ośrodkiem jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego kat. II.

Czytaj więcej...

Oratoryjne ferie sposobem na nudę

Już od poniedziałku 16.02 toruńscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Jak co roku nasze Oratorium organizuje zimowisko. Swój udział zgłosiło już ponad 60 uczestników. Chętnych jeszcze zapraszamy. W ramach oratoryjnego zimowiska zaplanowano bogaty i bardzo atrakcyjny program.

Poza zajęciami na terenie Oratorium, dzieci będą mogły skorzystać z wyjść do kina, na lodowisko, basen. Planowane są kuligi, ogniska, różnorodne wycieczki.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa rozpoczęła ferie w świetlicy

Początek ferii zimowych w świetlicy ORATORIUM zaczął się od zabawy karnawałowej, która wprowadziła dzieci w niesamowitą radosną atmosferę i czas odpoczynku. Wcześniejsze wspólne przygotowania i dekoracje wykonane własnoręcznie przez młodzież i dzieci oraz p. Paulinę dały im ogromną satysfakcję. Na bal licznie przybyły wróżki, motylki, biedroneczki, czerwone kapturki, myszki, spidermeni, indianie  i wiele innych postaci. Zabawę poprowadziła pani Paulina, animując wiele fajnych i śmiesznych zabaw. Imprezie towarzyszyły najnowsze i najpopularniejsze hity muzyczne. Podczas balu dzieci miały okazję wziąć udział w wielu różnorodnych konkurencjach sportowych np.: wyścig z balonem. Wszystkie konkurencje sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony bawiących się w Ora. Dzieci brały udział w karnawałowych igraszkach i konkursach. W sali tanecznej św. Jana Pawła II brakowało miejsca dla bawiących się dzieci.

Czytaj więcej...

Rywalizacja przez zabawę i sport

Dzięki gościnności Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku  6  lutego 2015 r odbył się turniej piłkarski pn. „Jędrek Hałatek”, zorganizowany z okazji liturgicznego wspomnienia bł. ks. Bronisława Markiewicza, który jest patronem Oratorium w Toruniu. Młodzi sportowcy spotkali się na sportowej rywalizacji już po raz siódmy. 

Turniej przygotowało Oratorium na Rybakach. Wzięły w nim udział cztery drużyny: ministranci z Górska, ministranci z Rybaków (Anioły Toruń), drużyna harcerzy z Górska (ZHP Błękitna Jedynka) oraz gospodarze – drużyna toruńskiego Oratorium. Organizatorom przyświecała idea realizacji programu wychowawczego Księdza Bronisława, który pragnął pełnego rozwoju człowieka: duchowego, umysłowego i fizycznego. Ten motyw potrójnej pracy przekazał sportowcom ks. Krzysztof Winiarski otwierając tegoroczne zmagania. W ośrodkach wychowawczych organizowanych przez bł. ks. Markiewicza uczyło  się zdrowej i szlachetnej rywalizacji przez zabawę i sport. Nie ma przegranych, są zabawa i walka z zachowaniem zasad fair play. Tak też było i tym razem w  pięknej hali sportowej w Górsku.

Czytaj więcej...

Dni Patrona 2015

W dniach 28-31 stycznia podopieczni toruńskiego Oratorium świętowali Dni Patrona – bł. Bronisława Markiewicza. Akademia, uroczysta Eucharystia i adaptacja nauczania Wielkiego Wychowawcy z Miejsca Piastowego towarzyszyły podopiecznym i wychowawcom świetlicy,  która skupia dzieci i młodzież na Bydgoskim Przedmieściu.

Początkiem tegorocznych Dni Markiewiczowskich w Oratorium była akademia i program słowno-muzyczny przygotowany przez małych oratorian. Spotkanie rozpoczął ks. Krzysztof, który w słowie wstępnym mówił, że mamy się modlić do bł. Bronisława, prosić Go o pomoc, kiedy jest nam źle, dziękować za opiekę, kiedy spotyka nas dobro. Program przygotowała p. Katarzyna i p. Maciej. Przypomniano życiorys ks. Bronisława. Słowa narracji przeplatały piosenki, najgłośniej zabrzmiała „Chciałeś zgromadzić miliony dzieci…” w wykonaniu małych dzieci. 

Czytaj więcej...