ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

Lody na zdrowie Marszałka i wizyta w Planetarium

W dniu dzisiejszym, wczesnym rankiem  reprezentantki naszego Oratorium, tj. Roksana i Martyna wraz z wychowawcą i p. wice Dyrektor, wybrali się do Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, aby złożyć  imieninowe życzenia. Na tę okazję dzieci własnoręcznie zrobiły laurkę, a na warsztatach pod przewodnictwem p. Dariusza Przwięźlikowskiego wykonały z gliny paterę do cukierków. Pan Marszałek otrzymał również piękny album o Matce Bożej Fatimskiej. Nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń płynących prosto z serca naszych dzieci. Pan Marszałek podziękował za wspaniałe życzenia i prezenty, odwdzięczając się zaproszeniem wszystkich dzieci na lody do cukierni „Lenkiewicz”.  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie wakacji na sportowo

Rozpoczęły się wakacje – w Ora nie ma czasu na nudę. Od poniedziałku ruszają półkolonie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie basen, kino, wyjście na lody, planetarium i wiele innych atrakcji.

Pierwszym akordem oratoryjnych wakacji było wyjście na żużel i przeżywanie sportowych emocji przy ul. Pera Jonsona. Grupa uczniów z naszego Oratorium wraz z wychowawcami w pierwszy weekend wakacyjny wybrała się na Motoarenę kibicować żużlowcom w niedzielnym meczu KS Get Well Toruń – Sparta Betard Wrocław.

Czytaj więcej...

DZIĘKUJEMY JEZUSOWI ZA JEGO WIELKIE SERCE

Rok szkolny i oratoryjny 2016/17 dobieg końca. Zabrzmiał ostatni dzwonek, świadectwa odebrane. Nadszedł czas wakacyjnego odpoczynku. Końcówka roku oratoryjnego to dobra okazja podziękować Dobremu Bogu i ludziom za miniony czas nauki, zabawy i osobistego rozwoju. To czas podsumowań i podziękowań za owoce naszej rocznej pracy w Oratorium.  

W piątek 23 czerwca 2017 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podopieczni z Oratorium uroczystą Mszą św. zakończyli rok szkolny. W Eucharystii, którą odprawił Dyrektor naszej placówki ks. Krzysztof Winiarski, wzięli udział nauczyciele, wychowawcy i pracownicy Oratorium oraz wychowankowie, którzy przygotowali Liturgię Słowa.

Czytaj więcej...

Wśród dinozaurów

Delegacja toruńskiego Oratorium gościła w parku dinozaurów w Solcu Kujawskim. Nasza ekipa 22 czerwca 2017 r. po krótkiej podróży PKP dotarła do Jura Park. Podopieczni mieli okazję obejrzeć dinozaury w naturalnych rozmiarach. Wysłuchały ciekawych anegdot o życiu dinozaurów opowiedzianych przez przewodników. Brały udział w warsztatach, na których bawiły się w paleontologów i wykopywały szkielet dinozaura. Ponadto wzięły udział w obejrzeniu seansu filmowego o powstaniu świata i dinozaurów w kinie 5D. Nie zabrakło również dobrej zabawy na placu zabaw i w wesołym miasteczku.

Czytaj więcej...

Strefa zabaw i podwórkowa integracja na zakończenie roku szkolnego

Powoli rok szkolny 2016/17 dobiega końca. Zbliża się czas wakacyjnego odpoczynku. W czwartek 21 czerwca 2017 roku cała wspólnota toruńskiego Oratorium spotkała się na podwórku przy ul. Rybaki 59 na bloku zabaw integracyjnych. Towarzyszyli im wychowawcy, rodzice, rodzeństwo oraz  najbliżsi.

Grill, pieczenie kiełbasek, pyszne żelki, słodycze i mnóstwo zabawy - właśnie w taki sposób dzieci uczęszczające na Bydgoskim Przedmieściu na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do popularnego „ORA” podsumowały miniony rok szkolny. W środę 21 czerwca, we wspaniałej atmosferze duża liczba naszych podopiecznych wraz z wychowawcami doskonale się bawiła.

Czytaj więcej...

Życzenia na Dzień Taty

Dopiero składaliśmy życzenia naszym Mamom, a tu już nadszedł Dzień Ojca. Naszym kochanym tatusiom postanowiliśmy wręczyć niezwykłą kartkę z życzeniami. Przygotowaliśmy się do tego w ostatnie dni roku szkolnego. Zamiast tradycyjnych laurek dzieci, zaginając kolorowe kartki papieru, wykonały męskie koszule z krawatem. Następnie taką dekorację nakleiliśmy na karton. Chociaż oratorianom pomagały nasze panie, to ozdoby na koszuli wykonały już samodzielnie kolorowymi pisakami. W środku kartki dzieci umieściły życzenia dla swojego Taty. Dzieciaki włożyły wiele serca w swoje prace, okazując w ten sposób miłość do swoich tatulków. Oratorium na Rybakach oczywiście dołącza się do chóralnego „Sto lat!” dla wszystkich tatusiów naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Lody i trampolina na zakończenie roku szkolnego - zaproszenie

Zbliża się koniec roku szkolnego. W toruńskim Oratorium dzieci wyczekują wakacyjnego czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieciaków zapraszamy wszystkich naszych podopiecznych małych i dużych 21 czerwca w środę na blok zabaw na zakończenie roku szkolnego. W programie trampolina, instalacje dmuchane, gry i zabawy, grill, słodycze, lody… i wiele innych. Zapraszamy na dziedziniec Oratorium.

21 czerwca – środa – godz. 15.00-19.00

 

Oratoryjny ołtarz na Boże Ciało

W czwartek 15 czerwca odbyła się uroczystość Bożego Ciała. Na Rybakach po Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 9.30 wyruszyła procesja i przeszła ulicami Bydgoskiego Przedmieścia: Rybaki - Konopnickiej - Mickiewicza - Klonowicza. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z głównych świąt w kalendarzu katolickim. Powszechnie nazywane jest Bożym Ciałem. To święto Kościół wprowadził do swego kalendarza liturgicznego dopiero w XIII wieku. Z Chrystusem Eucharystycznym wyszliśmy  w procesji na ulice naszego miasta. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. W przygotowanie procesyjnego ołtarza według tradycji z poprzednich lat zaangażowało się nasze Oratorium. Pierwszy ołtarz przy ul. Konopnickiej 4 przygotowali nasi podopieczni i wychowawcy.

Czytaj więcej...

Z gliny powstają cuda

W naszej placówce ruszyła kolejna edycja warsztatów ceramicznych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Bydgoskiego Przedmieścia odbywają się pracowni ceramicznej na Zieleńcu i potrwają do października. Warsztaty prowadzą: artysta ceramik Dariusz Przewięźlikowski (wieloletnie doświadczenie w dziedzinie edukacji plastycznej i arteterapii) i artystka rzeźbiarka Małgorzata Wojnowska-Sobecka (nauczyciel Liceum Plastycznego w Rypinie i Golubiu-Dobrzyniu). Projekt warsztatów Oratorium realizuje we współpracy z Fundacją Platon im. Kuby Rumińskiego.

Czytaj więcej...

Toruński park stał miejscem rodzinnej integracji

Prawdziwe tłumy przyciągnął do Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu tegoroczny Michayland, który odbył się 3 czerwca 2017 r.  Była to już 23. edycja festynu z okazji Dnia Dziecka, organizowanego przez toruńskie Oratorium przy wsparciu miasta, wielu firm i służb mundurowych.

W tym roku na małych gości Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków czekało ponad  50 stanowisk i różnych atrakcji: dmuchańce, trampoliny, gokarty, konny tramwaj, konkursy plastyczne, malowanie włosów i buziek, a także gry zespołowe, park linowy, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw. Na scenie wystąpiły najlepsze dziecięce zespoły taneczne i wokalne oraz wiele innych.

Czytaj więcej...