ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

26 maja nad Martówką odbyły się jedenaste zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW przy...

Integracyjny grill

Integracyjny grill

W czwartek, 24 maja Studenci  ze Wspólnoty akademickiej  „ŹRÓDŁO”  zaprosili Nas na wspaniałego i...

Kochamy Polskę!!!

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do...

 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17
 • Zawody wędkarskie

  Zawody wędkarskie

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:18
 • Integracyjny grill

  Integracyjny grill

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:17
 • Kochamy Polskę!!!

  Kochamy Polskę!!!

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:40

Międzypokoleniowe spotkanie

Podopieczni toruńskiego oratorium nie zapomnieli o swoich dziadkach. Tuż przed Dniami Patrona przygotowali dla nich uroczystą akademię. Były śpiewy, tańce, życzenia i upominki. Ta bardzo miła uroczystość na stałe weszła już do kalendarza oratoryjnych imprez. Tym razem Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy 27 stycznia. Na początku głos zabrał ks. Krzysztof. Przywitał wszystkich miłych gości. Mówił, ze rodzina międzypokoleniowa to wielki skarb, w którym dziecko prawidłowo się rozwija. Mały uczy się od dużego. Czerpie ze skarbca jego doświadczenia. Podziękował obecnym babciom i dziadkom za opiekę i pomoc w wychowaniu.

Czytaj więcej...

Top model

W środę w naszym Oratorium odbył się konkurs pod nazwą TOP MODEL, w którym  nie liczył się wygląd zewnętrzny naszych podopiecznych, ale osobowość uczestników. Do konkursu zgłosiło się wiele kandydatów, w tym również przedstawiciele płci męskiej. Podczas kilku etapów mieli oni możliwość zaprezentować siebie. Jury, składające się z dwóch wychowanków i dwóch wychowawców, mogło ocenić uczestników zadając im różnorodne pytania oraz zadania do wykonania. Zadania polegały m.in. na projektowaniu stroju, szkicowaniu własnego projektu naszyjnika oraz zaprezentowanie wymyślonej przez siebie reklamy. Poprzez takie konkursy i zadania wychowankowie mogli bliżej poznać siebie nawzajem,  a także sprawdzić samych siebie – swoją kreatywność i swoje ukryte możliwości.

Czytaj więcej...

Oratoryjny śpiew kolęd

Wśród tradycji bożonarodzeniowych ważne miejsce zajmuje śpiewanie kolęd. Zgodnie z naszą polska tradycją śpiewamy je do 2 lutego. Wspólne kolędowanie to przede wszystkim wspominanie tajemnicy przyjścia na świat Bożej Dzieciny, ale również jest to istotny element jednoczący naszą oratoryjną rodzinę. Takie też było zamierzenie zorganizowanego 20 stycznia wieczoru pn.  "Kolędowe karaoke". Podczas spotkania usłyszeć można było najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu dzieci. Indywidualne śpiewanie spontanicznie przekształciło się we wspólne kolędowanie, co wytworzyło rzeczywiście rodzinny klimat. Bł. Bronisław Markiewicz – Patron naszego Oratorium w zakładanych przez siebie placówkach wychowawczych kładł nacisk na muzykę i śpiew. Dlatego podopieczni wraz z wychowawcami wspólnie spędzali czas przy karaoke.

Czytaj więcej...

„Savoir vivre dla nastolatków”

W piątek 16 stycznia w ramach projektu „Savoir vivre dla nastolatków” odbyły się zajęcia dla dzieci z Oratorium im. bł. ks. Br. Markiewicza w Toruniu. Realizatorkami projektu były studentki drugiego roku Pracy Socjalnej na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu: Magda Zielińska i Agata Warszyńska. Grupa dzieci tj., 12 os w wieku od 9 do 12 lat, która wzięła udział w projekcie miała okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat dobrego wychowania. Jak wiadomo umiejętność odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach to podstawa dobrej komunikacji międzyludzkiej. Poruszone zostały kwestie na temat kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, odpowiedniej komunikacji oraz stosownego do okazji wyglądu.

Czytaj więcej...

Podaruj 1% dla dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia

            DRODZY PRZYJACIELE DZIECI I MŁODZIEŻY!!! Stowarzyszenie pn. Oratorium w Toruniu zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w przekazaniu 1% podatku na rzecz naszej placówki za rok 2014. Obecnie w różnych programach wychowawczych realizowanych przez nasze Stowarzyszenie bierze udział ponad 150 dzieci i młodzieży. Nasze programy wychowawcze pozwalają młodemu człowiekowi zdobyć umiejętności i wiedzę przydatna w dorosłym życiu. Młodzi ludzie, realizując różne wydarzenia dla społeczności lokalnej, uczą się organizacji pracy, podziału obowiązków, rzetelności i uczciwości. Oratorium przygotowuje młodego człowieka do pracy na rzecz społeczeństwa, wszędzie tam, gdzie posyła go Bóg.

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

Przeżywając w naszych rodzinach ten PIĘKNY CZAS, chcemy zatrzymać się nad Tajemnicą Nocy Betlejemskiej. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca... pochyleni raz jeszcze nad Betlejemską Tajemnicą, dostrzegamy przychodzącego na świat w maleńkiej postaci człowieka, Największą MIŁOŚĆ, jaką Bóg Ojciec ofiaruje każdemu z nas.

Niechaj Słowo, które Ciałem się staje obdarza NASZYCH PODOPIECZNYCH, WYCHOWAWCÓW i NASZYCH PRZYJACIÓŁ miłością, radością i pokojem. Niechaj Chrystus rodzi się w naszych sercach - przynosząc światło, które będzie rozświetlało całe nasze życie. 

Łamiąc się z Wami opłatkiem – świątecznym chlebem miłości, życzymy ciągłego odkrywania i przeżywania tej wielkiej prawdy, że otrzymaliśmy od Boga „przybrane synostwo”.

Niech święta noc, w czasie której – wraz z Maryją  pochylimy się nad Żłóbkiem, pobudza nasze serca do wdzięczności za dary, których w tych dniach udziela nam Bóg, niech wlewa w nie nadzieję i radość na Nowy 2015 Rok.  Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa zawsze Wam towarzyszy.

 Z gorącymi życzeniami i radością Bożego Narodzenia

Zarząd Oratorium

 

Niech kolędy brzmią w naszych ustach i sercach…

 Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Dla wielu osób rodzinna atmosfera, choinka i prezenty to coś, na co czekają przez cały rok. Nie można jednak zapominać, że nie byłoby tych świąt, gdyby nie wydarzenie sprzed przeszło dwóch tysięcy lat - narodzin Boga, który postanowił przyjąć ludzkie ciało. Boże Narodzenie to przede wszystkim święto chrześcijańskie, uroczyście obchodzone w kościołach. Od wielu wieków przygotowuje się w nich żłóbki bożonarodzeniowe. Także w naszym Oratorium dorośli, młodzież i dzieci zadbały o świąteczne dekorację. Dzieci ubrały choinki podarowane przez Nadleśnictwo Toruń, wykonywały pod okiem p. Eli szopki.    Na zajęciach powstały piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. W ciągu ostatniego tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej placówce panowała wyjątkowa atmosfera, składano życzenia i łamano się opłatkiem. Nasi podopieczni pod kierunkiem p. Oli zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Nasze Oratorium wydało w celu ich popularyzacji okolicznościową płytę pt. „KOLĘDY DLA ORATORIUM”.

Czytaj więcej...

Świąteczne warsztaty „Narysuj, zagraj, zaśpiewaj”

Wszystkich którym bliski jest niekomercyjny i rodzinny duch Bożego Narodzenia Urząd Marszałkowski zaprosił 20 grudnia na tradycyjne przedświąteczne warsztaty „Narysuj, zagraj, zaśpiewaj”. W tym corocznym wydarzeniu uczestniczyli po raz kolejny podopieczni naszego Oratorium. Pod opieka naszych wychowawców:  p. Wiolety i kl. Tarasa grupa oratorian udała się do siedziby Pana Marszałka by aktywnie uczestniczyć w tym artystycznych przygotowaniu do  Świąt .

 - Warsztaty przygotowujemy jak zwykle bardzo starannie. Tym razem zaplanowaliśmy sporo nowych elementów programu, takich które poszerzają wiedzę i rozwijają wyobraźnię. Zapraszam – zachęcał Marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej...

„Boże Narodzenie to święto dziecka”- wigilijne spotkanie w toruńskim Oratorium

         16 grudnia 2014 r. dzieci z toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza spotkały się przy wigilijnym stole wraz ze swoimi wychowawcami, wolontariuszami i zaproszonymi gości. Tegoroczne spotkanie wigilijne było szczególnie uroczyste. Było to już  21. spotkanie opłatkowe toruńskiej wspólnoty oratoryjnej. W tym uroczystym dniu pamiętaliśmy o wszystkich naszych podopiecznych, Przyjaciołach i o wychowawcach z  naszej świetlicy. 

Czytaj więcej...

Mikołajkowy seans

  W czwartek 11 grudnia wszyscy oratoryjni podopieczni wraz z wychowawcami udali się do  kina Cinema City przy ul. Czerwona Droga na film "Uwolnić Mikołaja!". To był mikołajkowy seans. Opowieść pełna niespodziewanych przygód i radości.Testując nowe sanie, Święty Mikołaj powoduje wypadek i rozbija swój pojazd w centrum Londynu. Po wielkiej kraksie, zakończonej przymusowym lądowaniem w altance, znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna nie chce pakować się w kłopoty i woli unikać kontaktów ze stróżami prawa. Kiedy jednak Mikołaj omyłkowo trafia za kratki, Tom zmusza tatę do działania. Razem spróbują uwolnić poczciwego brodacza, odbić jego renifery z przytułku dla zwierząt i umożliwić świętemu powrót do siebie. A na realizację tej świątecznej misji niemożliwej mają zaledwie 24 godziny, bo nazajutrz zaczyna się Boże Narodzenie! A jeśli Święty trafił do paczki, kto rozda… paczki?

Czytaj więcej...