ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Wakacje w pełni. To czas, na który czekają wszystkie dzieci. To czas wyjazdów, odpoczynku....

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

W sobotę 23 czerwca grupa dzieci z Oratorium wyruszyła na wycieczkę całodniową na Hel. Wszystko...

POLSKA GOLA!!!

POLSKA GOLA!!!

W  Oratorium otworzona została dla naszych wychowanków Strefa Kibica w związku  z trwającymi...

Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

 • Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:51
 • Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:16
 • POLSKA GOLA!!!

  POLSKA GOLA!!!

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:12
 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17

Niech kolędy brzmią w naszych ustach i sercach…

 Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Dla wielu osób rodzinna atmosfera, choinka i prezenty to coś, na co czekają przez cały rok. Nie można jednak zapominać, że nie byłoby tych świąt, gdyby nie wydarzenie sprzed przeszło dwóch tysięcy lat - narodzin Boga, który postanowił przyjąć ludzkie ciało. Boże Narodzenie to przede wszystkim święto chrześcijańskie, uroczyście obchodzone w kościołach. Od wielu wieków przygotowuje się w nich żłóbki bożonarodzeniowe. Także w naszym Oratorium dorośli, młodzież i dzieci zadbały o świąteczne dekorację. Dzieci ubrały choinki podarowane przez Nadleśnictwo Toruń, wykonywały pod okiem p. Eli szopki.    Na zajęciach powstały piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. W ciągu ostatniego tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej placówce panowała wyjątkowa atmosfera, składano życzenia i łamano się opłatkiem. Nasi podopieczni pod kierunkiem p. Oli zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Nasze Oratorium wydało w celu ich popularyzacji okolicznościową płytę pt. „KOLĘDY DLA ORATORIUM”.

Czytaj więcej...

Świąteczne warsztaty „Narysuj, zagraj, zaśpiewaj”

Wszystkich którym bliski jest niekomercyjny i rodzinny duch Bożego Narodzenia Urząd Marszałkowski zaprosił 20 grudnia na tradycyjne przedświąteczne warsztaty „Narysuj, zagraj, zaśpiewaj”. W tym corocznym wydarzeniu uczestniczyli po raz kolejny podopieczni naszego Oratorium. Pod opieka naszych wychowawców:  p. Wiolety i kl. Tarasa grupa oratorian udała się do siedziby Pana Marszałka by aktywnie uczestniczyć w tym artystycznych przygotowaniu do  Świąt .

 - Warsztaty przygotowujemy jak zwykle bardzo starannie. Tym razem zaplanowaliśmy sporo nowych elementów programu, takich które poszerzają wiedzę i rozwijają wyobraźnię. Zapraszam – zachęcał Marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej...

„Boże Narodzenie to święto dziecka”- wigilijne spotkanie w toruńskim Oratorium

         16 grudnia 2014 r. dzieci z toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza spotkały się przy wigilijnym stole wraz ze swoimi wychowawcami, wolontariuszami i zaproszonymi gości. Tegoroczne spotkanie wigilijne było szczególnie uroczyste. Było to już  21. spotkanie opłatkowe toruńskiej wspólnoty oratoryjnej. W tym uroczystym dniu pamiętaliśmy o wszystkich naszych podopiecznych, Przyjaciołach i o wychowawcach z  naszej świetlicy. 

Czytaj więcej...

Mikołajkowy seans

  W czwartek 11 grudnia wszyscy oratoryjni podopieczni wraz z wychowawcami udali się do  kina Cinema City przy ul. Czerwona Droga na film "Uwolnić Mikołaja!". To był mikołajkowy seans. Opowieść pełna niespodziewanych przygód i radości.Testując nowe sanie, Święty Mikołaj powoduje wypadek i rozbija swój pojazd w centrum Londynu. Po wielkiej kraksie, zakończonej przymusowym lądowaniem w altance, znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna nie chce pakować się w kłopoty i woli unikać kontaktów ze stróżami prawa. Kiedy jednak Mikołaj omyłkowo trafia za kratki, Tom zmusza tatę do działania. Razem spróbują uwolnić poczciwego brodacza, odbić jego renifery z przytułku dla zwierząt i umożliwić świętemu powrót do siebie. A na realizację tej świątecznej misji niemożliwej mają zaledwie 24 godziny, bo nazajutrz zaczyna się Boże Narodzenie! A jeśli Święty trafił do paczki, kto rozda… paczki?

Czytaj więcej...

Studenckie ćwiczenia na Rybakach

 Od wielu lat nasza placówka współpracuje z toruńskimi uczelniami przede wszystkim ze studentami z Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a więc tymi, których kiedyś czeka praca opiekuńczo-wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą. W 10 grudnia 2014 w Oratorium przebywały dwie grupy toruńskich studentów. A to wszystko w ramach ćwiczeń. Pierwsza ze specjalności pedagogika opiekuńcza-wychowawcza UMK, razem ponad 30 osób pod kierownictwem dr Jarosława Horowskiego. Zaraz potem gościliśmy w naszej placówce grupę studentów kulturoznawstwa Wyższej Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej pod kierunkiem ks. Antoniego Balcerzaka -  redaktora „Czasu Wzrastania” w Radio Maryja i programów edukacyjnych TV Trwam.

Czytaj więcej...

Cudny zapach pierniczków

Chociaż do oratoryjnej wigilii i Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni oratorianie już myślą o świątecznych wypiekach. W piątek 05.12.2014 r , dzieci zgromadziły w kuchni i jadalni składniki potrzebne do wypieku pierniczków, ciasteczek bez których Świętą nie mają swojego uroku i zapachu. Panie pracujące w kuchni pomogły w rozrobieniu piernikowego ciasta, przygotowały miskę do której dzieci włożyły poszczególne produkty potrzebne do wyrobienia: mąkę, jajka, miód, cukier, troszeczkę masła, sody i przyprawy do pierników. Gotowe ciasto musiało troszeczkę „odpocząć”, po czym można je było rozwałkować. Na to tylko czekali nasi podopieczni, bo najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami.

Czytaj więcej...

Świąteczna wystawa rękodzieła

 3 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się wystawa rękodzieła artystycznego „My też potrafimy” o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowe ozdoby świąteczne przygotowali podopieczni różnych ośrodków. Te piękne rzeczy zostały przygotowane podczas  zajęć na warsztatach terapii zajęciowej. Na tej wystawie zaprezentowało się również toruńskie Oratorium. Na naszym stanowisku można było nabyć m. in: choinki, kartki świąteczne, bombki, ozdoby, przywieszki Bożonarodzeniowe i wiele innych cudości.

Czytaj więcej...

Zobacz jak 1 % zmienia nasze Oratorium

 2 grudnia w naszym Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza odbyła się  od miesiąca oczekiwana uroczystość – oddanie do użytku odremontowanego korytarza dolnego. W uroczystości wzięły udział dzieci i młodzież z Oratorium, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy z ks. Dyrektorem Krzysztofem Winiarskim na czele. Była p. Teresa Licau - inspektor nadzoru budowlanego, dzięki której remont pomieszczeń sprawnie przebiegł.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski. Powitał on zebranych. Ks. Dyrektor podziękował wszystkim ofiarodawcom, podatnikom w ramach akcji 1% podatku, wszystkim sponsorom i darczyńcom, firmie budowlanej „Fasterm” z Głogowa, która przeprowadziła remont, słowem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego, tak ważnego dla dzieci pomieszczenia.

Czytaj więcej...

Kupując kalendarz Oratorium uczestniczysz w misji placówki

Toruńskie Oratorium wydało kalendarz na rok 2015. Jest to owoc współpracy kilku osób i instytucji. Zamieszczone w kalendarzu zdjęcia ukazują działania edukacyjno-wychowawcze prowadzone na Rybakach. Duchowym przesłaniem stały się słowa św. Jana Bosko „Oratorium to: Dom, który przygarnia; Szkoła, która uczy życia; Parafia, która ewangelizuje; Boisko na którym młodzież bawi się”. Kalendarz może być sympatycznym świątecznym lub imieninowym prezentem.

Czytaj więcej...

Z bukietem życzeń

Jak co roku z okazji liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Apostoła dzieci z Oratorium tradycyjnie udały się z wizytą do Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego, aby złożyć mu życzenia z okazji imienin. Pięcioro dzieci, dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski oraz kleryk Taras Iwaseczko, który w naszej placówce odbywa praktykę, złożyli tego dnia imieninowa wizytę Pasterzowi Diecezji Toruńskiej. Najpierw przemówił ks. Dyrektor w imieniu wszystkich dzieci i pracowników Oratorium. Złożył życzenia, a potem wręczył Jego Ekscelencji nowy album o Papieżu Franciszku. Następnie wystąpiły dzieci. Bartosz złożył życzenia w imieniu wszystkich oratorian i podziękował Solenizantowi za to, że poświęcił naszą placówkę i ze w jego Osobie dzieci na Bydgoskim Przedmieściu mają swego Przyjaciela.

Czytaj więcej...