ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

Odpust parafialny

Odpust parafialny

We wtorek 30 stycznia dzieci z naszego Oratorium wzięły udział we Mszy Świętej odpustowej ku czci...

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

24 stycznia do naszego Oratorium zawitali wyjątkowi goście. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie...

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W minionym tygodniu dzieci z naszego Oratorium kolejny raz wzięły udział w warsztatach...

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość,...

 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32
 • Odpust parafialny

  Odpust parafialny

  środa, 31, styczeń 2018 17:42
 • Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  środa, 31, styczeń 2018 17:33
 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  środa, 31, styczeń 2018 17:21
 • W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  poniedziałek, 22, styczeń 2018 21:56

Dzień sportu i Minionki

W czwartek, w kolejny dzień półkolonii, w Oratorium odbył się Dzień Sportu. Starsze dzieci same podzieliły się na drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Były biegi z woreczkiem na głowie, skakanie przez skakankę, skoki w worku, rzuty  piłką oraz wiele innych zabaw.  Całe zawody wygrała drużyna Mateusza. Młodsze dzieci bawiły się na zielonym terenie. Wychowawcy zorganizowali im zabawy z chustą animacyjną, z piłką – była gra w kolory i kolanko oraz zabawy ruchowe: gąski do domu, stary niedźwiedź mocno śpi czy uciekaj myszko do dziury. Dzień był pełen emocji i radości. Wychowankowie Oratorium uwielbiają sport, dlatego zadowoleni i głodni  wrócili na posiłek, który przygotowały Panie z kuchni.

Czytaj więcej...

Kręgle – zabawa dla każdego

Kręgle to sport dla każdego  - co więcej: każdy może być mistrzem w tej dyscyplinie. Dlatego i my po raz kolejny postanowiliśmy sprawdzić się w tej dziedzinie, i w związku z tym wybraliśmy się do pobliskiego hotelu Copernicus, aby przede wszystkim miło spędzić czas, dobrze się bawić, ale także podszkolić swoje umiejętności w tej grze. Do naszej dyspozycji była cała kręgielnia, tak więc mogliśmy szaleć do woli. Podzieleni na pięć drużyn mogliśmy zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji i dzięki temu rozegraliśmy kilka emocjonujących serii gry w kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, ale dzielnie, wytrwale i z zaangażowaniem walczyliśmy o każdy punkt, a z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli.

Czytaj więcej...

Lody na zdrowie Marszałka i wizyta w Planetarium

W dniu dzisiejszym, wczesnym rankiem  reprezentantki naszego Oratorium, tj. Roksana i Martyna wraz z wychowawcą i p. wice Dyrektor, wybrali się do Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, aby złożyć  imieninowe życzenia. Na tę okazję dzieci własnoręcznie zrobiły laurkę, a na warsztatach pod przewodnictwem p. Dariusza Przwięźlikowskiego wykonały z gliny paterę do cukierków. Pan Marszałek otrzymał również piękny album o Matce Bożej Fatimskiej. Nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń płynących prosto z serca naszych dzieci. Pan Marszałek podziękował za wspaniałe życzenia i prezenty, odwdzięczając się zaproszeniem wszystkich dzieci na lody do cukierni „Lenkiewicz”.  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie wakacji na sportowo

Rozpoczęły się wakacje – w Ora nie ma czasu na nudę. Od poniedziałku ruszają półkolonie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie basen, kino, wyjście na lody, planetarium i wiele innych atrakcji.

Pierwszym akordem oratoryjnych wakacji było wyjście na żużel i przeżywanie sportowych emocji przy ul. Pera Jonsona. Grupa uczniów z naszego Oratorium wraz z wychowawcami w pierwszy weekend wakacyjny wybrała się na Motoarenę kibicować żużlowcom w niedzielnym meczu KS Get Well Toruń – Sparta Betard Wrocław.

Czytaj więcej...

DZIĘKUJEMY JEZUSOWI ZA JEGO WIELKIE SERCE

Rok szkolny i oratoryjny 2016/17 dobieg końca. Zabrzmiał ostatni dzwonek, świadectwa odebrane. Nadszedł czas wakacyjnego odpoczynku. Końcówka roku oratoryjnego to dobra okazja podziękować Dobremu Bogu i ludziom za miniony czas nauki, zabawy i osobistego rozwoju. To czas podsumowań i podziękowań za owoce naszej rocznej pracy w Oratorium.  

W piątek 23 czerwca 2017 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podopieczni z Oratorium uroczystą Mszą św. zakończyli rok szkolny. W Eucharystii, którą odprawił Dyrektor naszej placówki ks. Krzysztof Winiarski, wzięli udział nauczyciele, wychowawcy i pracownicy Oratorium oraz wychowankowie, którzy przygotowali Liturgię Słowa.

Czytaj więcej...

Wśród dinozaurów

Delegacja toruńskiego Oratorium gościła w parku dinozaurów w Solcu Kujawskim. Nasza ekipa 22 czerwca 2017 r. po krótkiej podróży PKP dotarła do Jura Park. Podopieczni mieli okazję obejrzeć dinozaury w naturalnych rozmiarach. Wysłuchały ciekawych anegdot o życiu dinozaurów opowiedzianych przez przewodników. Brały udział w warsztatach, na których bawiły się w paleontologów i wykopywały szkielet dinozaura. Ponadto wzięły udział w obejrzeniu seansu filmowego o powstaniu świata i dinozaurów w kinie 5D. Nie zabrakło również dobrej zabawy na placu zabaw i w wesołym miasteczku.

Czytaj więcej...

Strefa zabaw i podwórkowa integracja na zakończenie roku szkolnego

Powoli rok szkolny 2016/17 dobiega końca. Zbliża się czas wakacyjnego odpoczynku. W czwartek 21 czerwca 2017 roku cała wspólnota toruńskiego Oratorium spotkała się na podwórku przy ul. Rybaki 59 na bloku zabaw integracyjnych. Towarzyszyli im wychowawcy, rodzice, rodzeństwo oraz  najbliżsi.

Grill, pieczenie kiełbasek, pyszne żelki, słodycze i mnóstwo zabawy - właśnie w taki sposób dzieci uczęszczające na Bydgoskim Przedmieściu na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do popularnego „ORA” podsumowały miniony rok szkolny. W środę 21 czerwca, we wspaniałej atmosferze duża liczba naszych podopiecznych wraz z wychowawcami doskonale się bawiła.

Czytaj więcej...

Życzenia na Dzień Taty

Dopiero składaliśmy życzenia naszym Mamom, a tu już nadszedł Dzień Ojca. Naszym kochanym tatusiom postanowiliśmy wręczyć niezwykłą kartkę z życzeniami. Przygotowaliśmy się do tego w ostatnie dni roku szkolnego. Zamiast tradycyjnych laurek dzieci, zaginając kolorowe kartki papieru, wykonały męskie koszule z krawatem. Następnie taką dekorację nakleiliśmy na karton. Chociaż oratorianom pomagały nasze panie, to ozdoby na koszuli wykonały już samodzielnie kolorowymi pisakami. W środku kartki dzieci umieściły życzenia dla swojego Taty. Dzieciaki włożyły wiele serca w swoje prace, okazując w ten sposób miłość do swoich tatulków. Oratorium na Rybakach oczywiście dołącza się do chóralnego „Sto lat!” dla wszystkich tatusiów naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Lody i trampolina na zakończenie roku szkolnego - zaproszenie

Zbliża się koniec roku szkolnego. W toruńskim Oratorium dzieci wyczekują wakacyjnego czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieciaków zapraszamy wszystkich naszych podopiecznych małych i dużych 21 czerwca w środę na blok zabaw na zakończenie roku szkolnego. W programie trampolina, instalacje dmuchane, gry i zabawy, grill, słodycze, lody… i wiele innych. Zapraszamy na dziedziniec Oratorium.

21 czerwca – środa – godz. 15.00-19.00

 

Oratoryjny ołtarz na Boże Ciało

W czwartek 15 czerwca odbyła się uroczystość Bożego Ciała. Na Rybakach po Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 9.30 wyruszyła procesja i przeszła ulicami Bydgoskiego Przedmieścia: Rybaki - Konopnickiej - Mickiewicza - Klonowicza. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z głównych świąt w kalendarzu katolickim. Powszechnie nazywane jest Bożym Ciałem. To święto Kościół wprowadził do swego kalendarza liturgicznego dopiero w XIII wieku. Z Chrystusem Eucharystycznym wyszliśmy  w procesji na ulice naszego miasta. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. W przygotowanie procesyjnego ołtarza według tradycji z poprzednich lat zaangażowało się nasze Oratorium. Pierwszy ołtarz przy ul. Konopnickiej 4 przygotowali nasi podopieczni i wychowawcy.

Czytaj więcej...