ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

Zawody wędkarskie 2017

Końcem maja br, na zbiorniku „Martówka”, w parku miejskim w Toruniu, odbyły się X Dziecięce Zawody Wędkarskie, zorganizowane przez Koło, działające przy Urzędzie Marszałkowskim, w których udział wzięło około 100 dzieci, w tym duża grupa dziewcząt. Na zaproszenie organizatora, w zawodach uczestniczyły także dzieci z naszego Oratorium.

Młodzi zawodnicy wędkowali w trzech grupach wiekowych: 5 i 6 lat, od 7 do 10 oraz od 11 do 15 lat. Rywalizacja przebiegała w duchu sportowym, przy fachowej pomocy wędkarzy z Koła Wędkarskiego i opiekunów. Pogoda dopisała w przeciwieństwie do ryb, które raczej nie chciały współpracować z zawodnikami. Pomimo tego, parę rybek zostało przez dzieci  złowionych.

Czytaj więcej...

Ważne! Nowe zasady loterii fantowej na Michaylandzie

Organizatorzy 23. Michaylandu- Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2017 uprzejmie informują o zmianie sposobu loterii fantowej. Od tego roku będzie obowiązywała nowa forma losu (tradycyjny bilet zastąpi opaska zaciskowa z numerem) – zerwanie tej opaski będzie czynić los nieważny.  1 opaska przysługuje na 1 dziecko (opaskę założą na rękę dziecka osobiście wolontariusze). Rozstrzygnięcie loterii fantowej nastąpi na finał naszej imprezy o godz. 15.00 poprzez wylosowanie szczęśliwych numerów i zdjęciu opaski tylko i wyłącznie przez wolontariusza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem loterii fantowej (tutaj).

3 czerwca zapraszamy dzieci i całe rodziny na 23. Michayland

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza organizuje po raz dwudziesty trzeci  z okazji Dnia Dziecka w dniu 03.06.2017 r. w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu blok imprez pod tradycyjną już nazwą ”MICHAYLAND” – czyli Fantastyczne Miasto Dzieciaków – zaczarowaną krainę zabawy dla wszystkich dzieci z Torunia i regionu. Znowu będziemy widzieć kolorowe twarze uśmiechniętych dzieci, podziwiać ich rysunki i wyobraźnię.

Siłą MICHAYLANDU, tym co go odróżnia od innych tego typu imprez jest fakt, że na wszystkich tzw. stanowiskach (a jest ich ponad 55, m. in. malowanie na trawie, maski z gipsu, tramwaj konny, malowanie twarzy, wesoły fryzjer, dmuchany zamek, przejażdżka gokardami, a na scenie można będzie zobaczyć występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży oraz wiele, wiele innych.)

Czytaj więcej...

PROGRAM XXIII MICHAYLANDU - 2017

9.00 - Msza św. w intencji wszystkich toruńskich dzieci-przewodniczy Ks. Dariusz Wilk CSMA – Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła - (oprawa muzyczna schola Promyki Maryi)

10.00 – Wioletta Urbańska – „Jedno jest niebo dla wszystkich”

10.10 - Powitanie i otwarcie festynu przez organizatora ks. Krzysztofa Winiarskiego

            - Przedstawienie stanowisk

            - Prezentacja sponsorów Michaylandu

            - honorowy patronat

            - zapowiedź o ankietach

10.15 –Wioletta Urbańska–„Oj mamo, mamo”– dedykacja dla wszystkich mam

10.00 - 15.00 – Zabawa w Parku na 50 stanowiskach

 Występy zespołów tanecznych i wokalnych:

10.20 – 10.30 – Występ wokalny – Wioletta Urbańska – piosenki cygańskie

10.30 – 11.00 – Akt show – występ iluzjonisty - Jakub Cichocki  (uczestnik V edycji  „Mam Talent”)

11.00 -11.30  -  Ognisko Artystyczne „Wrzos” – grupy wokalne i soliści op. Sabina Leszczyńska i Ireneusz  Dziewulski

11.30– 11.45  -  Przedszkole miejskie nr 4 - występy Przedszkolaków

11.45-11.50 - ORADANCE -grupa taneczna z Oratorium- op. Justyna Rumińska,

11.50 – 12.00 – Dom Harcerza – Zespół baletowy "Puenta" – op. p. Justyna Popławska (1 układ "Powitanie wiosny ", 2 układ "Cień ")

12.00 -12.25 – WOAK - Grupa Cyrkowa op. P. Alicja Usowicz

12.25-12- 45 - Studio tańca WIR – op. Barbara Żero

12.45 – 13.00 - Dom Harcerza - Zespół wokalny "Dźwiękoludki" – op. P. Agnieszka

                         Świtoniak (1 utwór "Dżingla", 2 utwór "Idziemy do zoo" 3 utwór"

                         Pajacyki",  4 utwór "Czekolada", 5 Solistka -Iga Zawadzka "Happy" 

13.00 – 13.30 - Młodzieżowy Dom Kultury  - Zespół  muzyczny Iskierki- prowadzi Sławomir Sławiński

13.30 – 13.45 - Występ wokalny – Wioletta Urbańska – piosenki cygańskie

13:45- 14.00 - Dom Harcerza - Zespół tańca "Hulaj-Noga" – op. p.  Agnieszka Marta Pańka (1 układ "W punkt", 2 układ "128 cm", 3 układ "Złapie cię")

14:00- 14:20 - Młodzieżowy Dom Kultury  - korporacja Taneczna Baby Jagi

14.20 -14.45- Występ wokalny – Kamil Czeszel (uczestnik ósmej edycji programu "Mam talent"

14:45 - ceremonia przekazania nowego samochodu przez Carrefour Polska dla Toruńskiego Banku Żywności

15.00 – prezentacja sponsorów

15.05 – losowania 10 nagród głównych

15.15 – losowanie pozostałych upominków

16.00 – zakończenie XXIII Michaylandu

Oratoryjne smerfy

Dzień 26 maj 2017 r. to premiera kinowa, na którą czekały wszystkie maluchy. Na ekrany kin weszła nowa cześć „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Cała wioska oratorian z marudami, smerfetkami, lalusiami, ciamajdami…i papą smerfem udała się do kina Plaza podziwiać te sympatyczne stworki na dużym ekranie.

W nowym, w pełni animowanym filmie poznaliśmy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. 

Czytaj więcej...

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym święcie, w Oratorium zorganizowano 25 maja zajęcia plastyczne „Laurka pełna miłości” z okazji Dnia Mamy. Podopieczni wykleiły je kolorowymi papierami, bibułami, krepą, folią, plastikowymi kamykami, wstążkami. Te niezwykłe dekoracyjne  kompozycje uzupełnione krótkimi życzeniami wpisanymi przy pomocy dorosłych stały się pięknymi i wzruszającymi świadectwami pamięci dzieci o ich mamach.

Czytaj więcej...

Michayland znów zaprasza dzieciaki na zabawę

Już 3 czerwca park na Bydgoskim Przedmieściu stanie się placem zabaw. Wszystko za sprawą Michayland 2017. Kilka tysięcy uczestników i moc atrakcji - tak w Toruniu będziemy świętować Dzień Dziecka.

23 lata temu szefostwo Oratorium na toruńskich Rybakach wpadło na pomysł, żeby w plenerze uczcić Dzień Dziecka, a pobliski park zamienić w Fantastyczne Miasto Dzieciaków.

Pierwsze oratoryjne imprezy dla najmłodszych nie miały tak wielkiego rozmachu jak teraz, ale od razu spodobały się dzieciom. Fama szybko poszła w świat i teraz w pierwszą sobotę czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu pojawiają się tysiące głodnych atrakcji dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia naszych mam zorganizowano grilla dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia do Oratorium.  W spotkaniu uczestniczyły mamy naszych podopiecznych. Dzieci wspólnie z dorosłymi chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach sportowo-rekreacyjnych na wolnym powietrzu. Grillowali: wychowawcy i  wychowankowie. Wspólne biesiadowanie /pyszna fasolówka, pieczenie kiełbasek, słodycze/ było okazją do wzajemnej integracji i podziękowania za nasze kochane mamy.

Czytaj więcej...

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w „Oratorium” odbyło się spotkanie Pana Ryszarda Skrzeszewskiego (miłośnika wędkarstwa) z naszymi dziećmi. Tematyka spotkania obejmowała: - Rozmowę z panem Ryszardem Skrzeszewskim prezesem Koła Wędkarskiego przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu o początkach zamiłowania do wędkarstwa.

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków - z okazji Dnia Dziecka. Miejscem wspólnej zabawy będzie jak zawsze Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu. To rodzinne spotkanie odbędzie się już 3 czerwca.

Michayland rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji wszystkich toruńskich dzieci w kościele św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Następnie wszyscy przejdą do pobliskiego parku, gdzie na najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gości czekać będzie moc atrakcji.

Czytaj więcej...