ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

Odpust parafialny

Odpust parafialny

We wtorek 30 stycznia dzieci z naszego Oratorium wzięły udział we Mszy Świętej odpustowej ku czci...

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

24 stycznia do naszego Oratorium zawitali wyjątkowi goście. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie...

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W minionym tygodniu dzieci z naszego Oratorium kolejny raz wzięły udział w warsztatach...

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość,...

 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32
 • Odpust parafialny

  Odpust parafialny

  środa, 31, styczeń 2018 17:42
 • Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  środa, 31, styczeń 2018 17:33
 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  środa, 31, styczeń 2018 17:21
 • W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  poniedziałek, 22, styczeń 2018 21:56

Z gliny powstają cuda

W naszej placówce ruszyła kolejna edycja warsztatów ceramicznych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Bydgoskiego Przedmieścia odbywają się pracowni ceramicznej na Zieleńcu i potrwają do października. Warsztaty prowadzą: artysta ceramik Dariusz Przewięźlikowski (wieloletnie doświadczenie w dziedzinie edukacji plastycznej i arteterapii) i artystka rzeźbiarka Małgorzata Wojnowska-Sobecka (nauczyciel Liceum Plastycznego w Rypinie i Golubiu-Dobrzyniu). Projekt warsztatów Oratorium realizuje we współpracy z Fundacją Platon im. Kuby Rumińskiego.

Czytaj więcej...

Toruński park stał miejscem rodzinnej integracji

Prawdziwe tłumy przyciągnął do Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu tegoroczny Michayland, który odbył się 3 czerwca 2017 r.  Była to już 23. edycja festynu z okazji Dnia Dziecka, organizowanego przez toruńskie Oratorium przy wsparciu miasta, wielu firm i służb mundurowych.

W tym roku na małych gości Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków czekało ponad  50 stanowisk i różnych atrakcji: dmuchańce, trampoliny, gokarty, konny tramwaj, konkursy plastyczne, malowanie włosów i buziek, a także gry zespołowe, park linowy, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw. Na scenie wystąpiły najlepsze dziecięce zespoły taneczne i wokalne oraz wiele innych.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie 2017

Końcem maja br, na zbiorniku „Martówka”, w parku miejskim w Toruniu, odbyły się X Dziecięce Zawody Wędkarskie, zorganizowane przez Koło, działające przy Urzędzie Marszałkowskim, w których udział wzięło około 100 dzieci, w tym duża grupa dziewcząt. Na zaproszenie organizatora, w zawodach uczestniczyły także dzieci z naszego Oratorium.

Młodzi zawodnicy wędkowali w trzech grupach wiekowych: 5 i 6 lat, od 7 do 10 oraz od 11 do 15 lat. Rywalizacja przebiegała w duchu sportowym, przy fachowej pomocy wędkarzy z Koła Wędkarskiego i opiekunów. Pogoda dopisała w przeciwieństwie do ryb, które raczej nie chciały współpracować z zawodnikami. Pomimo tego, parę rybek zostało przez dzieci  złowionych.

Czytaj więcej...

Ważne! Nowe zasady loterii fantowej na Michaylandzie

Organizatorzy 23. Michaylandu- Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2017 uprzejmie informują o zmianie sposobu loterii fantowej. Od tego roku będzie obowiązywała nowa forma losu (tradycyjny bilet zastąpi opaska zaciskowa z numerem) – zerwanie tej opaski będzie czynić los nieważny.  1 opaska przysługuje na 1 dziecko (opaskę założą na rękę dziecka osobiście wolontariusze). Rozstrzygnięcie loterii fantowej nastąpi na finał naszej imprezy o godz. 15.00 poprzez wylosowanie szczęśliwych numerów i zdjęciu opaski tylko i wyłącznie przez wolontariusza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem loterii fantowej (tutaj).

3 czerwca zapraszamy dzieci i całe rodziny na 23. Michayland

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza organizuje po raz dwudziesty trzeci  z okazji Dnia Dziecka w dniu 03.06.2017 r. w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu blok imprez pod tradycyjną już nazwą ”MICHAYLAND” – czyli Fantastyczne Miasto Dzieciaków – zaczarowaną krainę zabawy dla wszystkich dzieci z Torunia i regionu. Znowu będziemy widzieć kolorowe twarze uśmiechniętych dzieci, podziwiać ich rysunki i wyobraźnię.

Siłą MICHAYLANDU, tym co go odróżnia od innych tego typu imprez jest fakt, że na wszystkich tzw. stanowiskach (a jest ich ponad 55, m. in. malowanie na trawie, maski z gipsu, tramwaj konny, malowanie twarzy, wesoły fryzjer, dmuchany zamek, przejażdżka gokardami, a na scenie można będzie zobaczyć występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży oraz wiele, wiele innych.)

Czytaj więcej...

PROGRAM XXIII MICHAYLANDU - 2017

9.00 - Msza św. w intencji wszystkich toruńskich dzieci-przewodniczy Ks. Dariusz Wilk CSMA – Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła - (oprawa muzyczna schola Promyki Maryi)

10.00 – Wioletta Urbańska – „Jedno jest niebo dla wszystkich”

10.10 - Powitanie i otwarcie festynu przez organizatora ks. Krzysztofa Winiarskiego

            - Przedstawienie stanowisk

            - Prezentacja sponsorów Michaylandu

            - honorowy patronat

            - zapowiedź o ankietach

10.15 –Wioletta Urbańska–„Oj mamo, mamo”– dedykacja dla wszystkich mam

10.00 - 15.00 – Zabawa w Parku na 50 stanowiskach

 Występy zespołów tanecznych i wokalnych:

10.20 – 10.30 – Występ wokalny – Wioletta Urbańska – piosenki cygańskie

10.30 – 11.00 – Akt show – występ iluzjonisty - Jakub Cichocki  (uczestnik V edycji  „Mam Talent”)

11.00 -11.30  -  Ognisko Artystyczne „Wrzos” – grupy wokalne i soliści op. Sabina Leszczyńska i Ireneusz  Dziewulski

11.30– 11.45  -  Przedszkole miejskie nr 4 - występy Przedszkolaków

11.45-11.50 - ORADANCE -grupa taneczna z Oratorium- op. Justyna Rumińska,

11.50 – 12.00 – Dom Harcerza – Zespół baletowy "Puenta" – op. p. Justyna Popławska (1 układ "Powitanie wiosny ", 2 układ "Cień ")

12.00 -12.25 – WOAK - Grupa Cyrkowa op. P. Alicja Usowicz

12.25-12- 45 - Studio tańca WIR – op. Barbara Żero

12.45 – 13.00 - Dom Harcerza - Zespół wokalny "Dźwiękoludki" – op. P. Agnieszka

                         Świtoniak (1 utwór "Dżingla", 2 utwór "Idziemy do zoo" 3 utwór"

                         Pajacyki",  4 utwór "Czekolada", 5 Solistka -Iga Zawadzka "Happy" 

13.00 – 13.30 - Młodzieżowy Dom Kultury  - Zespół  muzyczny Iskierki- prowadzi Sławomir Sławiński

13.30 – 13.45 - Występ wokalny – Wioletta Urbańska – piosenki cygańskie

13:45- 14.00 - Dom Harcerza - Zespół tańca "Hulaj-Noga" – op. p.  Agnieszka Marta Pańka (1 układ "W punkt", 2 układ "128 cm", 3 układ "Złapie cię")

14:00- 14:20 - Młodzieżowy Dom Kultury  - korporacja Taneczna Baby Jagi

14.20 -14.45- Występ wokalny – Kamil Czeszel (uczestnik ósmej edycji programu "Mam talent"

14:45 - ceremonia przekazania nowego samochodu przez Carrefour Polska dla Toruńskiego Banku Żywności

15.00 – prezentacja sponsorów

15.05 – losowania 10 nagród głównych

15.15 – losowanie pozostałych upominków

16.00 – zakończenie XXIII Michaylandu

Oratoryjne smerfy

Dzień 26 maj 2017 r. to premiera kinowa, na którą czekały wszystkie maluchy. Na ekrany kin weszła nowa cześć „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Cała wioska oratorian z marudami, smerfetkami, lalusiami, ciamajdami…i papą smerfem udała się do kina Plaza podziwiać te sympatyczne stworki na dużym ekranie.

W nowym, w pełni animowanym filmie poznaliśmy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. 

Czytaj więcej...

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym święcie, w Oratorium zorganizowano 25 maja zajęcia plastyczne „Laurka pełna miłości” z okazji Dnia Mamy. Podopieczni wykleiły je kolorowymi papierami, bibułami, krepą, folią, plastikowymi kamykami, wstążkami. Te niezwykłe dekoracyjne  kompozycje uzupełnione krótkimi życzeniami wpisanymi przy pomocy dorosłych stały się pięknymi i wzruszającymi świadectwami pamięci dzieci o ich mamach.

Czytaj więcej...

Michayland znów zaprasza dzieciaki na zabawę

Już 3 czerwca park na Bydgoskim Przedmieściu stanie się placem zabaw. Wszystko za sprawą Michayland 2017. Kilka tysięcy uczestników i moc atrakcji - tak w Toruniu będziemy świętować Dzień Dziecka.

23 lata temu szefostwo Oratorium na toruńskich Rybakach wpadło na pomysł, żeby w plenerze uczcić Dzień Dziecka, a pobliski park zamienić w Fantastyczne Miasto Dzieciaków.

Pierwsze oratoryjne imprezy dla najmłodszych nie miały tak wielkiego rozmachu jak teraz, ale od razu spodobały się dzieciom. Fama szybko poszła w świat i teraz w pierwszą sobotę czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu pojawiają się tysiące głodnych atrakcji dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia naszych mam zorganizowano grilla dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia do Oratorium.  W spotkaniu uczestniczyły mamy naszych podopiecznych. Dzieci wspólnie z dorosłymi chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach sportowo-rekreacyjnych na wolnym powietrzu. Grillowali: wychowawcy i  wychowankowie. Wspólne biesiadowanie /pyszna fasolówka, pieczenie kiełbasek, słodycze/ było okazją do wzajemnej integracji i podziękowania za nasze kochane mamy.

Czytaj więcej...