ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają się na codziennych zajęciach. Początek maja w naszej modelarni to oprócz przygotowań pokazu na Dzień Dziecka to również okazja do wypróbowania nowego sprzętu. P. Janusz- instruktor modelarstwa wraz z małymi modelarzami testowali nowy model drona FODA Live view D 18P – zakupiony w ramach realizowanego programu „Oratorium Plus – z Auchan stawiamy na rozwój”.

Wnioski po oblataniu nowego drona są imponujące. To niezwykle stabilna, sprawna i ciekawa maszyna, w której nieprzeciętny  wygląd jest tylko jednym z atutów. Dużą zaletą jest funkcja FPV – zestawienie kamery oraz ekranu FPV wbudowanego w pilot zdalnego sterownia, pozwala na bieżące śledzenie obrazu z kamery. Dron pozwala na precyzyjne, długie, podniebne szaleństwa i sprawia, że można spojrzeć na świat z lotu ptaka. Sterownie dronem ułatwiają liczne funkcje. Z nauka latania nie było tak łatwo – dlatego pomocą i wskazówkami przy obsłudze służyli nam pracownicy Auchan Toruń Copernicus.

Czytaj więcej...

Warsztaty fotograficzne

Nie tak dawno pisaliśmy o zakupie nowego aparatu fotograficznego dla naszego Oratorium. W dniu 10 maja 2017 r. nadarzyła się okazja do wypróbowania nowego sprzętu podczas warsztatów fotograficznych w Parku Miejskim i w pomieszczeniach Oratorium. 

W środę pasjonaci fotografii w naszej placówce w ramach koła dziennikarsko-fotograficznego pod okiem p. Adriana i profesjonalnego fotografa kształtowali swój kunszt fotograficzny. Zajęcia poprowadził p. Władysław Kościuch – znany toruński fotograf, właściciel znanego Zakładu Fotograficznego FOTO KOLOR przy ul. Szosa Chełmińska 56A, który powstał w 1988 roku.

Czytaj więcej...

Nabór wolontariuszy na Michayland 2017

Toruńskie Oratorium jako organizator XXIII edycji Michaylandu - Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2017 ogłasza nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji tej imprezy z okazji Dnia Dziecka w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze Oratorium przy ul. Rybaki 59 do 29 maja.

Michayland 2017 odbędzie się 3 czerwca w Parku Miejskim. Do Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków zawitają jak co roku dzieciaki i ich rodzice z całego naszego miasta.

Czytaj więcej...

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W czwartek  27 kwietnia w Oratorium odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oratorianie na tę okoliczność przygotowali biało-czerwone kotyliony, flagi, wiatraki, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczestnicy zajęć terapeutycznych pod kierunkiem pani Katarzyny zaprezentowali program artystyczny pt. „W szewskim warsztacie” , w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Występujący mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Czytaj więcej...

„Dzieciak rządzi”

W piątek 28 kwietnia 2017 r. oratorianie udali się na filmowe popołudnie do kina. Wybraliśmy się na premierę filmu pt „Dzieciak rządzi”. Punktualnie o godz. 15.30 duża oratoryjna ekipa z wychowawcami wyruszyła się na seans do Cinema City w Plazie. Film animowany opowiada o tym jak pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu.

Czytaj więcej...

ORATORYJNE TALENTY

W kwietniowe dni w Oratorium odbywał się konkurs "Mam Talent". Nasi wychowankowie mają liczne talenty i chętnie brali udział w przesłuchaniach. Trwały one dwa tygodnie, po których została wybrana grupa uczestników z największą liczbą głosów.  Dzieci prezentowały takie talenty jak: śpiew, taniec, kabarety, talent recytatorski. Kolejne dwa tygodnie to występy wybranej grupy, z której została wyłoniona finałowa trójka. Finał odbył się w minionym tygodniu, gdzie III miejsce zajęła Zuzanna Jaskulska - taniec II miejsce zajęła Wiktoria Ehlert - śpiew I miejsce zajął duet taneczny: Martyna Reinke i Jagoda Chrzanowska Jednak miejsca nie były tu najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i radość wszystkich uczestników. Dzieci dopytują się kiedy kolejny konkurs...

Czytaj więcej...

Pokaz karate

Zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE wystąpili z pokazem w naszym Oratorium. 25.04.2017r. karatecy zorganizowali w placówce, mający na celu przybliżenie sztuki karate, pokaz karate. W trakcie 30. minutowej prezentacji, zgromadzeni oratoryjni widzowie mogli zobaczyć wymagające wysokiej sprawności fizycznej ćwiczenia.

Czytaj więcej...

I ♥ Oratorium. TU zostawiam mój 1%

Do końca kwietnia możemy rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych. Przypominamy o możliwości przekazania 1% naszych podatków na nasze Oratorium. Tegoroczną kampanię informującą o przekazywaniu 1 % na toruńskie Oratorium wspiera znana toruńska aktorka Katarzyna Żak. Stosowne materiały promocyjne można spotkać na ekranach LED w tramwajach i autobusach MZK oraz na portalach internetowych. Dlaczego warto pomagać Oratorium? Obecnie w różnych programach wychowawczych realizowanych przez nasze Stowarzyszenie bierze udział ponad 150 dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2017

 

Wiosenny seans filmowy

6 kwietnia 2017 r. dzieci i młodzież z naszego Oratorium wraz z wychowawcami  wybrała się do kina Cinema City na wiosenny seans filmowy. Mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie wiele ciekawych, efektownych i zabawnych scen podczas projekcji filmu „Zając Max ratuje Wielkanoc” .

Ta animacja, to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie nie tylko pierwszorzędnej rozrywki, ale i mądrego przesłania. Przesympatyczni futerkowi bohaterowie, świetny polski dubbing, szczypta humoru i tajemnica Zająca Wielkanocnego czekały na odkrycie dla oratoryjnych widzów!

Czytaj więcej...