ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
 „Kocham Cię Mamo”

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym...

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia...

Rozmowy o wędkowaniu

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne...

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają...

 • „Kocham Cię Mamo”

  „Kocham Cię Mamo”

  czwartek, 25, maj 2017 16:39
 • Spotkanie integracyjne

  Spotkanie integracyjne

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:42
 • Rozmowy o wędkowaniu

  Rozmowy o wędkowaniu

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:39
 • Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  sobota, 13, maj 2017 13:10
 • Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  czwartek, 11, maj 2017 16:30

Dni Patrona 2017

W dniu 27 stycznia podopieczni toruńskiego Oratorium świętowali Dzień Patrona – bł. Bronisława Markiewicza. Akademia, uroczysta Eucharystia i adaptacja nauczania Wielkiego Wychowawcy z Miejsca Piastowego towarzyszyły podopiecznym i wychowawcom świetlicy,  która skupia dzieci i młodzież na Bydgoskim Przedmieściu.

Czytaj więcej...

100 lat dla naszych babć i dziadków

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją w toruńskim Oratorium a organizowana jest przez podopiecznych wraz z wychowawcami.   W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 26 stycznia 2017  r. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków zaproszonych babć i dziadków przybyło aż 30. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani wicedyrektor Danuta Kuźniewicz składając serdeczne życzenia.

Czytaj więcej...

I Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. „W drodze do Betlejem”

24 stycznia w Sali św. Filipa Nereusza odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. „W drodze do Betlejem” dla dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do toruńskiego Oratorium. Organizatorami wydarzenia byli nasi wychowawcy z  p. Adrianem na czele. Galę finałowa poprzedziły kilkudniowe przesłuchania i próby. Uczestnicy pokazali swoje umiejętności wokalne.  Podczas przeglądu każdy z uczestników zaprezentował po jednej kolędzie lub pastorałce solo. Oceny uczestników przeglądu dokonywało jury w składzie: p. Agata, p. Wioleta oraz ks. Krzysztof. Na zwycięska trójkę czekały cenne nagrody (tablet, ramka cyfrowa i mp3). Warto podkreślić, że na pierwszych trzech miejscach zameldowały się dziewczyny o imieniu Wiktoria – imię to oznacza zwycięstwo.

Czytaj więcej...

Podaruj 1% dla dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia

DRODZY PRZYJACIELE DZIECI I MŁODZIEŻY!!! Stowarzyszenie pn. Oratorium w Toruniu rozpoczyna kampanię zachęcającą do  przekazania 1% podatku na rzecz naszej placówki za rok 2016. Jak co roku zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o wpisanie w zeznaniu podatkowym nr KRS toruńskiego Oratorium.  Co roku jest nas co raz więcej. Dziękujemy pięknie na zaufanie i ogromną pomoc wyrażoną w przekazanym 1%.

Obecnie w różnych programach wychowawczych realizowanych przez nasze Stowarzyszenie bierze udział ponad 150 dzieci i młodzieży. Nasze programy wychowawcze pozwalają młodemu człowiekowi zdobyć umiejętności i wiedzę przydatna w dorosłym życiu. Młodzi ludzie, realizując różne wydarzenia dla społeczności lokalnej, uczą się organizacji pracy, podziału obowiązków, rzetelności i uczciwości. Oratorium przygotowuje młodego człowieka do pracy na rzecz społeczeństwa, wszędzie tam, gdzie posyła go Bóg.

            Wychowankowie i wychowawcy tworzą jedna rodzinę, która pracuje na rzecz misji dobrego wychowania młodego pokolenia Torunian. Wspólne więzi i przyjacielską atmosferę, które są bardzo ważne dla młodych ludzi, tworzymy wspólnie spędzając najważniejsze uroczystości i święta.

Czytaj więcej...

SMS na toruńskie Oratorium

Redaktor Naczelny „Gazety Pomorskiej” Wojciech Potocki ma zaszczyt przesłać list potwierdzający nominację Kapituły Redakcyjnej do tytułu Osobowość Roku 2016 dla ks. Krzysztofa Winiarskiego w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Kapituła doceniła wkład w życie lokalnej społeczności, a w szczególności za zorganizowanie koncertu charytatywnego "Zagrajmy Oratorium Serc", dzięki któremu dzieci miały możliwość bezpłatnego wyjazdu na wakacje.

Zachęcamy do oddania głosu na toruńskie Oratorium wysyłając   SMS pod nr 72355 o treści ORD.9

Czytaj więcej...

Wizyta studentów WSKSiM

Od wielu lat nasza placówka współpracuje z toruńskimi uczelniami przede wszystkim ze studentami z wydziałów pedagogicznych, socjologicznych, kulturoznawstwa a więc tymi, których kiedyś czeka praca opiekuńczo-wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą. W dniu 16 stycznia 2017 w Oratorium przebywała na Rybakach grupy toruńskich studentów. A to wszystko w ramach ćwiczeń. Gościliśmy w naszej placówce grupę studentów kulturoznawstwa Wyższej Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej pod kierunkiem ks. dr Antoniego Balcerzaka -  redaktora „Czasu Wzrastania” w Radio Maryja i programów edukacyjnych TV Trwam.

Dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski zapoznał przybyłych studentów z pracą naszej placówki, z jej historią i problematyką pracy wychowawczej. Następnie oprowadzał studentów po Oratorium, prezentując sale ćwiczeń, nauki i zabawy oraz zaplecze socjalne, siłownię i modelarnię. Studenci zadawali wiele pytań, na które ks. Dyrektor umiejętnie odpowiadał. Słuchacze WSKSiM oglądali osiągnięcia dzieci (modele, nagrody i dyplomy), interesowali się codzienną pracą placówki.

Czytaj więcej...

Musical w CKK Jordanki

Dzieci z naszego Oratorium zostały zaproszone przez Teatr Muzyczny w Toruniu  na 10 stycznia na musical pt. „Tajemnica Tomka Sawyera”.  Musical oparty jest na motywach powieści Marka Twaina. Podczas spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat przygody i dobrej zabawy. Kolorowy i rozśpiewany musical oprócz dużej dawki śmiechu i emocji pokazał nam jak ważna jest przyjaźń i lojalność.

Czytaj więcej...

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Do Torunia przybyli Trzej Królowie. Kacper, Melchior i Baltazar odwiedzili najpierw Rynek Staromiejski, skąd ulicą Szeroką i Królowej Jadwigi ruszyli w  orszaku.

W pochodzie nie zabrakło Aniołów, diabłów i pastuszków. Każdy uczestnik orszaku otrzymał królewską koronę. Jak zawsze dla dzieciaków przygotowano hiszpańskie słodycze. Organizatorzy zachęcali  także klasy szkolne do przebrania się i wzięcia udziału w pochodzie, a następnie nadesłania do Toruńskiej Agendy Kulturalnej grupowych zdjęć. Najbardziej oryginalni przebierańcy mogli liczyć na nagrodę w postaci wycieczki.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!!!

Oratoryjna rodzina spotkała się przy stole wigilijnym

15 grudnia 2016 r. w toruńskim Oratorium odbyło się coroczne spotkanie wigilijne, które było niepowtarzalną okazją do spotkania się całej rodziny oratoryjnej. O godz. 17.00 kiedy na niebie rozbłysła gwiazda i zaświeciła nad kościołem na toruńskich Rybakach, dzieci z Oratorium im. bł.  ks. Bronisława Markiewicza rozpoczęli wigilię Bożego Narodzenia.

Sala Jana Pawła II była pełna, bo obok 120 dzieci przybyło wielu gości. Zaszczycił nas swoją obecnością  J. E. Ks. Bp.  Andrzej Suski – Ordynariusz Diecezji Toruńskiej, Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kuj-Pom, Piotr Całbecki – Marszałek Woj. Kuj-Pom, Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia, Ks. Dariusz Wilk – Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Przemysław Przybylski - Radny Sejmiku Woj. Kuj.- Pom, Radni Miasta Torunia - Łukasz Walkusz, Paweł Wiśniewski, insp. Maciej Lewandowski – Komendant Miejski Policji w Toruniu i Ks. Robert Giza – proboszcz parafii  św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza na toruńskich Rybakach oraz wiele dostojnych gości.

Czytaj więcej...