ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Wakacje w pełni. To czas, na który czekają wszystkie dzieci. To czas wyjazdów, odpoczynku....

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

W sobotę 23 czerwca grupa dzieci z Oratorium wyruszyła na wycieczkę całodniową na Hel. Wszystko...

POLSKA GOLA!!!

POLSKA GOLA!!!

W  Oratorium otworzona została dla naszych wychowanków Strefa Kibica w związku  z trwającymi...

Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

 • Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:51
 • Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:16
 • POLSKA GOLA!!!

  POLSKA GOLA!!!

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:12
 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17

„Litewski” wieczór

W ramach wakacyjnych zajęć, jak zapowiadaliśmy, byliśmy gośćmi w toruńskim OHP. Tam młodzież z Litwy wraz z opiekunami przygotowała dla nas miłą niespodziankę. Na początku spotkania wystąpił  Klub Seniora z Torunia „Podgórski Walczyk”, który zaśpiewał piosenkę o pięknym Toruniu.  Następnie młodzież z Litwy opowiedziała nam  o miejscowości, z której pochodzą – Kretynga oraz o szkole, do której uczęszczają. Później  obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez młodzież z Litwy. Mogliśmy zobaczyć piękne litewskie krajobrazy , uzyskać historyczne informacje,  posłuchać  muzyki litewskiej oraz poznać znanych sportowców i zobaczyć słynne zabytki litewskie. Dowiedzieliśmy się też, że tradycyjne  potrawy litewskie to barszcz, kluski oraz placek ziemniaczany.

Czytaj więcej...

Gra Miejska

Drugi  tydzień półkolonii  zaczął się jak zwykle  bardzo ciekawie. Zostaliśmy zaproszeni do centrum Torunia. Tam przywitała nas młodzież  z Włocławka, Inowrocławia oraz młodzież z miasta Kretynga na  Litwie.  Powodem spotkania była realizacja programu  „Wolontariat – morze możliwości” z  Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.   Jest to projekt, który polega na współpracy z lokalną społecznością, dlatego bardzo dziękujemy za zaproszenie. Wraz z młodzieżą z  OHP oraz młodzieżą litewską  wzięliśmy udział w zabawie „Gra miejska”, która rozgrywała się na toruńskiej Starówce. 

Czytaj więcej...

Dzień sportu i Minionki

W czwartek, w kolejny dzień półkolonii, w Oratorium odbył się Dzień Sportu. Starsze dzieci same podzieliły się na drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Były biegi z woreczkiem na głowie, skakanie przez skakankę, skoki w worku, rzuty  piłką oraz wiele innych zabaw.  Całe zawody wygrała drużyna Mateusza. Młodsze dzieci bawiły się na zielonym terenie. Wychowawcy zorganizowali im zabawy z chustą animacyjną, z piłką – była gra w kolory i kolanko oraz zabawy ruchowe: gąski do domu, stary niedźwiedź mocno śpi czy uciekaj myszko do dziury. Dzień był pełen emocji i radości. Wychowankowie Oratorium uwielbiają sport, dlatego zadowoleni i głodni  wrócili na posiłek, który przygotowały Panie z kuchni.

Czytaj więcej...

Kręgle – zabawa dla każdego

Kręgle to sport dla każdego  - co więcej: każdy może być mistrzem w tej dyscyplinie. Dlatego i my po raz kolejny postanowiliśmy sprawdzić się w tej dziedzinie, i w związku z tym wybraliśmy się do pobliskiego hotelu Copernicus, aby przede wszystkim miło spędzić czas, dobrze się bawić, ale także podszkolić swoje umiejętności w tej grze. Do naszej dyspozycji była cała kręgielnia, tak więc mogliśmy szaleć do woli. Podzieleni na pięć drużyn mogliśmy zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji i dzięki temu rozegraliśmy kilka emocjonujących serii gry w kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, ale dzielnie, wytrwale i z zaangażowaniem walczyliśmy o każdy punkt, a z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli.

Czytaj więcej...

Lody na zdrowie Marszałka i wizyta w Planetarium

W dniu dzisiejszym, wczesnym rankiem  reprezentantki naszego Oratorium, tj. Roksana i Martyna wraz z wychowawcą i p. wice Dyrektor, wybrali się do Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, aby złożyć  imieninowe życzenia. Na tę okazję dzieci własnoręcznie zrobiły laurkę, a na warsztatach pod przewodnictwem p. Dariusza Przwięźlikowskiego wykonały z gliny paterę do cukierków. Pan Marszałek otrzymał również piękny album o Matce Bożej Fatimskiej. Nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń płynących prosto z serca naszych dzieci. Pan Marszałek podziękował za wspaniałe życzenia i prezenty, odwdzięczając się zaproszeniem wszystkich dzieci na lody do cukierni „Lenkiewicz”.  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie wakacji na sportowo

Rozpoczęły się wakacje – w Ora nie ma czasu na nudę. Od poniedziałku ruszają półkolonie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie basen, kino, wyjście na lody, planetarium i wiele innych atrakcji.

Pierwszym akordem oratoryjnych wakacji było wyjście na żużel i przeżywanie sportowych emocji przy ul. Pera Jonsona. Grupa uczniów z naszego Oratorium wraz z wychowawcami w pierwszy weekend wakacyjny wybrała się na Motoarenę kibicować żużlowcom w niedzielnym meczu KS Get Well Toruń – Sparta Betard Wrocław.

Czytaj więcej...

DZIĘKUJEMY JEZUSOWI ZA JEGO WIELKIE SERCE

Rok szkolny i oratoryjny 2016/17 dobieg końca. Zabrzmiał ostatni dzwonek, świadectwa odebrane. Nadszedł czas wakacyjnego odpoczynku. Końcówka roku oratoryjnego to dobra okazja podziękować Dobremu Bogu i ludziom za miniony czas nauki, zabawy i osobistego rozwoju. To czas podsumowań i podziękowań za owoce naszej rocznej pracy w Oratorium.  

W piątek 23 czerwca 2017 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podopieczni z Oratorium uroczystą Mszą św. zakończyli rok szkolny. W Eucharystii, którą odprawił Dyrektor naszej placówki ks. Krzysztof Winiarski, wzięli udział nauczyciele, wychowawcy i pracownicy Oratorium oraz wychowankowie, którzy przygotowali Liturgię Słowa.

Czytaj więcej...

Wśród dinozaurów

Delegacja toruńskiego Oratorium gościła w parku dinozaurów w Solcu Kujawskim. Nasza ekipa 22 czerwca 2017 r. po krótkiej podróży PKP dotarła do Jura Park. Podopieczni mieli okazję obejrzeć dinozaury w naturalnych rozmiarach. Wysłuchały ciekawych anegdot o życiu dinozaurów opowiedzianych przez przewodników. Brały udział w warsztatach, na których bawiły się w paleontologów i wykopywały szkielet dinozaura. Ponadto wzięły udział w obejrzeniu seansu filmowego o powstaniu świata i dinozaurów w kinie 5D. Nie zabrakło również dobrej zabawy na placu zabaw i w wesołym miasteczku.

Czytaj więcej...

Strefa zabaw i podwórkowa integracja na zakończenie roku szkolnego

Powoli rok szkolny 2016/17 dobiega końca. Zbliża się czas wakacyjnego odpoczynku. W czwartek 21 czerwca 2017 roku cała wspólnota toruńskiego Oratorium spotkała się na podwórku przy ul. Rybaki 59 na bloku zabaw integracyjnych. Towarzyszyli im wychowawcy, rodzice, rodzeństwo oraz  najbliżsi.

Grill, pieczenie kiełbasek, pyszne żelki, słodycze i mnóstwo zabawy - właśnie w taki sposób dzieci uczęszczające na Bydgoskim Przedmieściu na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do popularnego „ORA” podsumowały miniony rok szkolny. W środę 21 czerwca, we wspaniałej atmosferze duża liczba naszych podopiecznych wraz z wychowawcami doskonale się bawiła.

Czytaj więcej...

Życzenia na Dzień Taty

Dopiero składaliśmy życzenia naszym Mamom, a tu już nadszedł Dzień Ojca. Naszym kochanym tatusiom postanowiliśmy wręczyć niezwykłą kartkę z życzeniami. Przygotowaliśmy się do tego w ostatnie dni roku szkolnego. Zamiast tradycyjnych laurek dzieci, zaginając kolorowe kartki papieru, wykonały męskie koszule z krawatem. Następnie taką dekorację nakleiliśmy na karton. Chociaż oratorianom pomagały nasze panie, to ozdoby na koszuli wykonały już samodzielnie kolorowymi pisakami. W środku kartki dzieci umieściły życzenia dla swojego Taty. Dzieciaki włożyły wiele serca w swoje prace, okazując w ten sposób miłość do swoich tatulków. Oratorium na Rybakach oczywiście dołącza się do chóralnego „Sto lat!” dla wszystkich tatusiów naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...