ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

Odpust parafialny

Odpust parafialny

We wtorek 30 stycznia dzieci z naszego Oratorium wzięły udział we Mszy Świętej odpustowej ku czci...

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

24 stycznia do naszego Oratorium zawitali wyjątkowi goście. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie...

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W minionym tygodniu dzieci z naszego Oratorium kolejny raz wzięły udział w warsztatach...

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość,...

 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32
 • Odpust parafialny

  Odpust parafialny

  środa, 31, styczeń 2018 17:42
 • Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  środa, 31, styczeń 2018 17:33
 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  środa, 31, styczeń 2018 17:21
 • W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  poniedziałek, 22, styczeń 2018 21:56

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w „Oratorium” odbyło się spotkanie Pana Ryszarda Skrzeszewskiego (miłośnika wędkarstwa) z naszymi dziećmi. Tematyka spotkania obejmowała: - Rozmowę z panem Ryszardem Skrzeszewskim prezesem Koła Wędkarskiego przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu o początkach zamiłowania do wędkarstwa.

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków - z okazji Dnia Dziecka. Miejscem wspólnej zabawy będzie jak zawsze Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu. To rodzinne spotkanie odbędzie się już 3 czerwca.

Michayland rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji wszystkich toruńskich dzieci w kościele św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Następnie wszyscy przejdą do pobliskiego parku, gdzie na najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gości czekać będzie moc atrakcji.

Czytaj więcej...

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają się na codziennych zajęciach. Początek maja w naszej modelarni to oprócz przygotowań pokazu na Dzień Dziecka to również okazja do wypróbowania nowego sprzętu. P. Janusz- instruktor modelarstwa wraz z małymi modelarzami testowali nowy model drona FODA Live view D 18P – zakupiony w ramach realizowanego programu „Oratorium Plus – z Auchan stawiamy na rozwój”.

Wnioski po oblataniu nowego drona są imponujące. To niezwykle stabilna, sprawna i ciekawa maszyna, w której nieprzeciętny  wygląd jest tylko jednym z atutów. Dużą zaletą jest funkcja FPV – zestawienie kamery oraz ekranu FPV wbudowanego w pilot zdalnego sterownia, pozwala na bieżące śledzenie obrazu z kamery. Dron pozwala na precyzyjne, długie, podniebne szaleństwa i sprawia, że można spojrzeć na świat z lotu ptaka. Sterownie dronem ułatwiają liczne funkcje. Z nauka latania nie było tak łatwo – dlatego pomocą i wskazówkami przy obsłudze służyli nam pracownicy Auchan Toruń Copernicus.

Czytaj więcej...

Warsztaty fotograficzne

Nie tak dawno pisaliśmy o zakupie nowego aparatu fotograficznego dla naszego Oratorium. W dniu 10 maja 2017 r. nadarzyła się okazja do wypróbowania nowego sprzętu podczas warsztatów fotograficznych w Parku Miejskim i w pomieszczeniach Oratorium. 

W środę pasjonaci fotografii w naszej placówce w ramach koła dziennikarsko-fotograficznego pod okiem p. Adriana i profesjonalnego fotografa kształtowali swój kunszt fotograficzny. Zajęcia poprowadził p. Władysław Kościuch – znany toruński fotograf, właściciel znanego Zakładu Fotograficznego FOTO KOLOR przy ul. Szosa Chełmińska 56A, który powstał w 1988 roku.

Czytaj więcej...

Nabór wolontariuszy na Michayland 2017

Toruńskie Oratorium jako organizator XXIII edycji Michaylandu - Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2017 ogłasza nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji tej imprezy z okazji Dnia Dziecka w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze Oratorium przy ul. Rybaki 59 do 29 maja.

Michayland 2017 odbędzie się 3 czerwca w Parku Miejskim. Do Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków zawitają jak co roku dzieciaki i ich rodzice z całego naszego miasta.

Czytaj więcej...

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W czwartek  27 kwietnia w Oratorium odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oratorianie na tę okoliczność przygotowali biało-czerwone kotyliony, flagi, wiatraki, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczestnicy zajęć terapeutycznych pod kierunkiem pani Katarzyny zaprezentowali program artystyczny pt. „W szewskim warsztacie” , w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Występujący mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Czytaj więcej...

„Dzieciak rządzi”

W piątek 28 kwietnia 2017 r. oratorianie udali się na filmowe popołudnie do kina. Wybraliśmy się na premierę filmu pt „Dzieciak rządzi”. Punktualnie o godz. 15.30 duża oratoryjna ekipa z wychowawcami wyruszyła się na seans do Cinema City w Plazie. Film animowany opowiada o tym jak pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu.

Czytaj więcej...

ORATORYJNE TALENTY

W kwietniowe dni w Oratorium odbywał się konkurs "Mam Talent". Nasi wychowankowie mają liczne talenty i chętnie brali udział w przesłuchaniach. Trwały one dwa tygodnie, po których została wybrana grupa uczestników z największą liczbą głosów.  Dzieci prezentowały takie talenty jak: śpiew, taniec, kabarety, talent recytatorski. Kolejne dwa tygodnie to występy wybranej grupy, z której została wyłoniona finałowa trójka. Finał odbył się w minionym tygodniu, gdzie III miejsce zajęła Zuzanna Jaskulska - taniec II miejsce zajęła Wiktoria Ehlert - śpiew I miejsce zajął duet taneczny: Martyna Reinke i Jagoda Chrzanowska Jednak miejsca nie były tu najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i radość wszystkich uczestników. Dzieci dopytują się kiedy kolejny konkurs...

Czytaj więcej...

Pokaz karate

Zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE wystąpili z pokazem w naszym Oratorium. 25.04.2017r. karatecy zorganizowali w placówce, mający na celu przybliżenie sztuki karate, pokaz karate. W trakcie 30. minutowej prezentacji, zgromadzeni oratoryjni widzowie mogli zobaczyć wymagające wysokiej sprawności fizycznej ćwiczenia.

Czytaj więcej...

I ♥ Oratorium. TU zostawiam mój 1%

Do końca kwietnia możemy rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych. Przypominamy o możliwości przekazania 1% naszych podatków na nasze Oratorium. Tegoroczną kampanię informującą o przekazywaniu 1 % na toruńskie Oratorium wspiera znana toruńska aktorka Katarzyna Żak. Stosowne materiały promocyjne można spotkać na ekranach LED w tramwajach i autobusach MZK oraz na portalach internetowych. Dlaczego warto pomagać Oratorium? Obecnie w różnych programach wychowawczych realizowanych przez nasze Stowarzyszenie bierze udział ponad 150 dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...