ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
 „Kocham Cię Mamo”

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym...

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia...

Rozmowy o wędkowaniu

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne...

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają...

 • „Kocham Cię Mamo”

  „Kocham Cię Mamo”

  czwartek, 25, maj 2017 16:39
 • Spotkanie integracyjne

  Spotkanie integracyjne

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:42
 • Rozmowy o wędkowaniu

  Rozmowy o wędkowaniu

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:39
 • Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  sobota, 13, maj 2017 13:10
 • Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  czwartek, 11, maj 2017 16:30

Koncert z „Nadzieją”

14 grudnia 2016 roku, dzień przed naszą wspólną Wigilią,  podopieczni Oratorium wystąpili w koncercie charytatywnym na rzecz Hospicjum „Nadzieja”. Wieczór kolęd organizowała Szkoła Podstawowa nr 13  im. Jana Pawła II w Toruniu. Zaproszenie z chęcią przyjęliśmy od Pani Małgorzaty Beszczyńskiej, nauczycielki religii. Oratorianie w ten sposób pokazali, że na swój sposób chcą pomóc innym potrzebującym dzieciom. Dzieci z Oratorium, pod kierunkiem pani Pauliny, przygotowały krótki program artystyczny: zaśpiewały piosenkę o tematyce świątecznej, wygrali na instrumentach kolędę oraz zatańczyli do pięknej piosenki o aniołach. Na koncercie obecni byli: dyrektor szkoły Pan Wojciech Szymański, Prezes Zarządu Fundacji „Nadzieja”  Pani Aleksandra Ruszczak, proboszcz naszej parafii ks. Robert Giza, nauczyciele, a przede wszystkim liczne grono rodziców, którzy włączyli się w zbiórkę darów serca na rzecz Hospicjum. A wszystko to dla dobra  dzieci.

Czytaj więcej...

W oczekiwaniu na pierwszą Gwiazdkę

W Ora… czuć nadchodzące Święta… Święta tuż, tuż!!! Adwentowe lampiony, tworzenie ozdób świątecznych, pieczenie pierników, spotkania mikołajkowe próby naszych pięknych kolęd, spowiedź przedświąteczna - to wszystko ma przygotować podopiecznych Oratorium na Rybakach do Świąt Bożego Narodzenia. W ramach przygotowań do nich i  propagowania kreatywnego  działania  na rzecz wzmacniania więzi i integracji  w oratoryjnej placówce na odbyło się wspólne pieczenie i zdobienie świątecznych pierniczków. Oratorianie rozpoczęli wałkowaniem ciasta na pierniki, wykrawanie różnych kształtów przy pomocy foremek  i pieczenie ciasteczek. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w naszym Oratorium unosił się zjawiskowy aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał już wszystkich w świąteczny nastrój. Pieczenie pierniczków jest formą przygotowań Oratorium do ulubionych świąt przez najmniejszych oraz oznaką zbliżającego się oratoryjnego spotkania wigilijnego 15 grudnia z przybyciem Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej...

Skakali dla Oratorium

5 GRUDNIA w Gimnazjum nr 3 przy ul. Żwirki i Wigury odbył się pierwszy w Toruniu i jedyny oryginalny CHARYTATYWNY MIKOŁAJKOWY MARATON  JUMPING  FITNESS - organizowany przez Lidię Rabiej i Fitway - pierwszy Jumping w Toruniu! Uczestnicy pokazali, że można wykorzystać popularność Jumping Frog, czyli Żabek w Toruniu, do dania okazji, do pokazania, że są ludzie o WIELKIM SERCU  i zebrano kilka ciężkich worków prezentów dla dzieci z Oratorium na Rybakach. Uczestnicy CHARYTATYWNEGO MIKOŁAJKOWEGO MARATONU JUMPING FITNESS pokazali siłę i to, że mają wielkie serca :). Zebrano duuuuuuużo prezentów dla dzieciaczków i Święty Mikołaj zabrał je już do Oratorium im bł.  ks Bronisława Markiewicza w Toruniu :).

Czytaj więcej...

Mikołajkowe kino

Śniegu za oknem jak na razie brak, ale wystawy sklepowe już przypominają nam o nadchodzących świętach. Zanim jednak odwiedzi nas Święty Mikołaj z workiem prezentów uczciliśmy jego imieniny. A jak lepiej spędzić Mikołajki, wcale nie pod pod kocykiem, z kubkiem kakao w ręku, ale z dobrym filmem na ekranie?

Czytaj więcej...

Konkurs na lampion adwentowy

Początkiem grudnia bieżącego roku, w toruńskim Ora odbył się niecodzienny konkurs plastyczny nawiązujący do przeżywanego czasu Adwentu. Polegał on na wykonaniu według własnego pomysłu lampionu adwentowego (forma przestrzenna). Oratorianie wykazali się wielkim talentem, pomysłowością i zaangażowaniem w wykonywane prace. Dzieła dziecięce zachwycały swoją oryginalnością oraz estetyką wykonania.

Czytaj więcej...

Promocja oratoryjnej twórczości

2 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się wystawa rękodzieła artystycznego „My też potrafimy” o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowe ozdoby świąteczne przygotowali podopieczni różnych ośrodków. Te piękne rzeczy zostały przygotowane podczas  zajęć na warsztatach terapii zajęciowej. Na tej wystawie zaprezentowało się również toruńskie Oratorium. Na naszym stanowisku można było nabyć m. in: choinki, kartki świąteczne, bombki, ozdoby, przywieszki Bożonarodzeniowe, pierniki i wiele innych.

Czytaj więcej...

Oratorianie na imieninach u ks. Biskupa Andrzeja

30 listopada – w liturgiczne święto św. Andrzeja delegacja z Oratorium wraz z wychowawcami udała się do siedziby Kurii Diecezjalnej Toruńskiej na spotkanie imieninowe z J. E. ks. biskupem Andrzejem Suskim. W spotkaniu
imieninowym uczestniczyli: Natalia, Martyna, Adrian oraz p. Wioleta i ks. Krzysztof Winiarski. Towarzyszył nam również ks.  prof. Jerzy  Bagrowicz – przyjaciel naszego Oratorium.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za piękną siłownie

Jak już informowaliśmy od końca września do końca listopada trwał w naszym Oratorium remont siłowni i kącika krawieckiego. Kiedy dzieci wróciły do nauki, do systematycznych zajęć, wielu ludzi pracowało, aby mogły one rozwijać swoje pasje w schludnych i odnowionych pomieszczeniach. W przeprowadzeniu remontu włożono mnóstwo trudu. Dlatego wszystkim, którzy pomogli toruńskiemu Oratorium w tym przedsięwzięciu, pracując czy też wspomagając naszą placówkę finansowo, pragniemy dziś serdecznie podziękować.

Czytaj więcej...

Nowy sprzęt w siłowni

Po zakończonych pracach remontowych w naszej siłowni pomieszczenia nabrały nowego blasku. Ale nie tylko to,  pojawił się również nowy sprzęt gdzie oratorianie będą mogli zdobywać tężyznę fizyczną i nabywać sprawności.

To nowe urządzenie to atlas wielostanowiskowy EB 8000 marki Energetic Body, dzięki któremu będzie możliwość przeprowadzić profesjonalny trening. Wystarczy ten 1 wielofunkcyjny przyrząd, aby mieć możliwość wykonywania bezpiecznych i intensywnych ćwiczeń różnych partii mięśni. Całkiem jak w profesjonalnej siłowni!

Czytaj więcej...

Auchan-owy występ Oradance

W ostatni weekend listopada Hipermarket Auchan w Toruniu przy ulicy Żółkiewskiego zaprosił naszą grupę taneczną ORADANCE z pokazem tanecznym. Program artystyczny obejmował występ przy popularnych hitach. Występ obserwowała bardzo duża grupa klientów sklepu oraz rodzice i koledzy naszych tancerzy.

Dzieci dały z siebie wszystko i zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły. Występy przed publicznością sprawiają im dużą przyjemność i cieszyły się z tak miłego przyjęcia publiczności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pokazy naszych młodych tancerzy. Choreografką i trenerką jest Justyna Rumińska, która na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w naszej placówce. Warto wspomnieć ze stroje, w których wystąpiły nasze dziewczyny zostały ufundowane przez Fundację Auchan w ramach konkursu grantowego pn. „Oratorium Plus-z Auchan stawiamy na rozwój”.

Czytaj więcej...