ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Mija ostatni dzień naszej przygody na Podhalu pod hasłem „Śladami mistrzów – wypoczywamy z...

Śladami mistrzów

Śladami mistrzów

Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Po śniadaniu zebraliśmy się w swoich...

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Siódmy dzień kolonii to niedziela pełna odpoczynku i relaksu. Zaczęliśmy od porannej modlitwy, po...

W góry, w góry na łąki na hale…

W góry, w góry na łąki na hale…

Nadszedł kolejny słoneczny dzień, w którym wybraliśmy się w kolejną górską podróż. Tuż po...

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Dziś piątek, piąteczek i piąty dzień kolonii. Wstaliśmy o dość nietypowej godzinie, bo o godz....

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  wtorek, 25, lipiec 2017 23:49
 • Śladami mistrzów

  Śladami mistrzów

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 23:29
 • Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 07:00
 • W góry, w góry na łąki na hale…

  W góry, w góry na łąki na hale…

  niedziela, 23, lipiec 2017 09:32
 • Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  niedziela, 23, lipiec 2017 05:54

Zaproszenie na Koncert Charytatywny „ Zagrajmy Oratorium Serc”

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza działające na Bydgoskim Przedmieściu, przy ul. Rybaki 59, organizuje po raz szósty Koncert Charytatywny pn. „ZAGRAJMY ORATORIUM SERC”, który odbędzie się 26.03.2017 r. o godz. 17.00 w Teatrze Baj Pomorski. W koncercie zatańczy 100 osobowa Korporacja Taneczna „Baby Jagi” z Młodzieżowego Domu Kultury z nowym, bardzo atrakcyjnym programem artystycznym.

Czytaj więcej...

1 procent dla Oratorium

Uwaga podatnicy! Jeśli rozliczacie się ze skarbówką, przekażcie jeden procent swoich podatków dla organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest TORUŃSKIE ORATORIUM, które od 24 lat otacza opieka dzieci i młodzież. W ten sposób - bez żadnych kosztów - pomożecie tym, którzy pomagają potrzebującym i starają się, by wzrosła jakość naszego życia.

Od 2003 r. osoby fizyczne mają możliwość przekazywania jednego procenta swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pozarządowych działających na rzecz pożytku publicznego. Oznacza to, że zamiast oddawać cały podatek państwu, które ten dochód podzieli, jak zechce, można samodzielnie zdecydować, kto dostanie część naszych pieniędzy. Jeśli wypełniając PIT wskażemy którąś z toruńskich organizacji, nasze pieniądze posłużą rozwojowi właśnie naszego miasta. Kwota przekazywana przez jedną osobę najczęściej nie jest imponująca, ale suma wpłat od poszczególnych osób jest dla danej organizacji sporym zastrzykiem gotówki.

Nasze Oratorium służy pomocą emerytom i rencista przy wypełnieniu rocznego rozliczenia podatkowego. Wystarczy przynieść do biura Oratorium przy ul. Rybaki 59 (obok kościoła św. Michała Archanioła) zeznanie podatkowe otrzymane od ZUS. Nasi pracownicy pomogą w wypełnieniu formularza. Poinformuj o tym znajomych.  Już teraz pięknie dziękujemy za emerycki 1 % - to też duża pomoc dla toruńskiego Oratorium.  

Czytaj więcej...

Nabór na staż dla pedagogów w Oratorium

Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu z siedzibą przy ul. Rybaki 59, ogłasza nabór na staż na stanowisku wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego. Osoba ubiegająca się o staż w Oratorium powinna być zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia i posiadać status osoby bezrobotnej oraz spełniać kryteria do odbycia stażu na powyższym stanowisku.

Czytaj więcej...

40 dni do poprawy naszego życia

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. 1 marca 2017 r. (Środa Popielcowa) to dzień, który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres WIELKIEGO POSTU czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma nas pobudzić do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Rozpoczęliśmy ten święty czas uczestnictwem we mszy św., którą sprawował ks. Jacek. W słowie homilii zachęcał nas do dobrego wykorzystania tego czasu i podjęciu postanowień pokutnych. Na zakończenie Eucharystii w kościele parafialnym dzieci i wychowawcy uczestniczyli w obrzędzie posypania głów popiołem. Podczas Mszy św. kapłani posypali nasze głowy popiołem, który jest przygotowany z gałązek poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej. Akt ten symbolizuje przemijalność człowieka, jest znakiem pokuty. Podopieczni z Oratorium za kartkach wypisali swoje postanowienia na te 40 dni. Wszystko, żeby nastąpiła poprawa naszego życia, szczególnie tam gdzie upadamy, psocimy…

Czytaj więcej...

Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych

We wtorek 28 lutego w przededniu święta Żołnierzy Wyklętych w Oratorium uczczono ich pamięć. W tym dniu w naszym Oratorium pamiętaliśmy o Żołnierzach Niezłomnych. W programie tego wspomnienia znalazły się m.in. modlitwa za poległych, przypomnienie historii bohaterów, oraz prezentacja filmu na temat polskiego podziemia niepodległościowego. Na początku ks. Krzysztof przypomniał idee świętowania Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego walczących przeciw sowietyzacji Polski w latach 1944-63.

Czytaj więcej...

Jak karnawał to karnawał

Karnawał trwa na całego. Coroczny Bal w ,,Oratorium" w Toruniu stał się już tradycją. Zorganizowano go 23.02.2017 r. w „tłusty czwartek”. Tegoroczny miał szczególną, radosną oprawę. Uczestniczy bawili się maskach przygotowanych na zajęciach. Długo wyczekiwany przez dzieci, pełen niespodzianek, konkursów i niezapomnianych wrażeń. Jak co roku w placówce na bal karnawałowy królowały „czadowe” przebrania.

Czytaj więcej...

Delektowanie się smakiem chruścików

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty".

23 lutego, w przede dniu tłustego czwartku, dzieci z naszego Oratorium pod wodzą wychowawców przystąpiły do pieczenia faworków i pysznych chruścików.

Czytaj więcej...

Rajd Kopernikański

W ostatni  weekend (17.02.-19.02) Toruń opanowali harcerze! Zjechali się oni na Rajd Kopernikański z całej Polski. W sobotę na trasie starszoharcerskiej odbyła się gra miejska z punktami rozłożonymi po naszym pięknym mieście. Jeden z nich był właśnie w oratorium! Był to punkt muzyczno-artystyczny, na którym to nasi harcerze musieli odgadywać oraz zaśpiewać piosenki harcerskie, piosenki z bajek i nie tylko Na koniec patrole otrzymały słodki poczęstunek. Dziś gdy już jesteśmy po rajdzie możemy z dumą powiedzieć, że właśnie takiego zakończenia się spodziewaliśmy. Wróciliśmy do domów wykończeni ALE SZCZĘŚLIWI! Dziękujemy za możliwość skorzystania z tak pięknego miejsca jak wasze oratorium. Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ! (dh Ola)

Czytaj więcej...

Oratorium z szerokopasmowym Internetem

Wraz z początkiem drugiego semestru 2016/2017 w Oratorium na Rybakach został uruchomiony szerokopasmowy Internet dla dzieci i młodzieży. Jak już informowaliśmy nasza pracownia komputerowa została wyposażona w 12 nowych stanowisk komputerowych. Od ferii wszystkie komputery posiadają stały i szybki dostęp do Internetu w ramach programu* mającego na celu rozwój społeczeństwa informacyjnego. Było to możliwe po podpisaniu porozumienia miedzy Wydziałem Informatyki Urzędu Miasta Torunia a toruńskim Oratorium. Pracownia komputerowa otwarta jest dla oratorian trzy razy w tygodniu.  Odbywają się w niej zajęcia kółka informatycznego. Opiekunem pracowni komputerowej jest nauczyciel informatyki – Pan Adrian.

Czytaj więcej...

1% od seniora na toruńskie Oratorium

Emeryt i rencista, podobnie jak pracownik jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Może zatem bez przeszkód przekazać 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego. Musi w tym celu samodzielnie złożyć zeznanie podatkowe z zachowaniem ustawowego terminu. Emeryt i rencista ma minimum 2 miesiące od momentu wysłania deklaracji PIT-40A lub PIT-11A przez organ rentowy, na podjęcie decyzji, czyli dokonanie wyboru organizacji pożytku publicznego oraz wypełnienie zeznania wraz z wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku.

Czytaj więcej...