ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

Naleśniki mniam, mniam…

Naleśniki to danie cieszące się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci. Naleśniki nigdy się nie nudzą, można je bowiem przygotowywać na wiele sposobów: słodkie, wytrawne, z różnymi nadzieniami… Są one łatwe, smaczne i tanie danie - lubiane zwłaszcza przez maluchów. Jak zrobić naleśniki dla dzieci, żeby zachwyciły się pociechy?

W ramach koła kulinarnego zaproponowaliśmy kilka inspirujących pomysłów z przepisami. W  dniu 24.03.2017 r. dzieci miały możliwość przygotować i skosztować pysznych, świeżo upieczonych naleśników. Dziewczyny z koła kulinarnego pod okiem pań z kuchni przygotowały ciasto naleśnikowe, które po chwili trafiło na patelnie, następnie młodzi kucharze mieli możliwość ozdobienia swojego naleśnika: masą kasztanową oraz słodziutką czekoladą- według własnych upodobań smakowych. Naleśniki, które dziewczyny przygotowały podczas zajęć kulinarnych były przepyszne!

Czytaj więcej...

Turniej w cymbergaja 2017

W ostatnich dniach marca 2017 r. w Oratorium w sali anielskiej odbył się coroczny turniej w cymbergaja. Wzięło w nim udział ponad 30 osób w wieku 6-16 lat.  Rozgrywki odbywały się systemem brazylijskim, czyli „każdy z każdym”. W tym turnieju nie zabrakło naszych stałych "bywalców", jak również mieliśmy okazję gościć nowych sympatyków zajęć rekreacyjnych organizowanych przez nasze "Ora". Rywalizację rozpoczęło losowanie numerów startowych. Całość zawodów koordynowała p. Agata.

Czytaj więcej...

Rynkowski zaśpiewa dla Oratorium

Anioł będzie motywem przewodnim niedzielnego koncertu w Baju Pomorskim. Charytatywna impreza pt. „Zagrajmy Oratorium Serc” rozpocznie się o godz. 17.00. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na wakacyjny wyjazd małych podopiecznych z placówki na Rybakach. Tym razem na Podhale. Publiczność zobaczy 100-osobową Korporację Taneczną „Baby Jagi” oraz posłucha wyjątkowego głosu Ryszarda Rynkowskiego.

Czytaj więcej...

Balony poszły w ruch

Już tylko parę dni zostało do Mistrzostw Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 pn. „30  Mały Puchar Gordona Bennetta”, które rozgrywane będą w dniu 26 marca  2017  r. we Włocławku. Oratoryjni modelarze pod okiem p. Janusza rozpoczęli przygotowania do tej corocznej imprezy balonowej. W tegorocznych zawodach Oratorium będzie reprezentować czwórka małych modelarzy: Karol, Kuba, Igor i Kewin.

Czytaj więcej...

Anielski koncert charytatywny

Dokładnie za parę dni, 26 marca, odbędzie się w Teatrze Baj Pomorski VI edycja charytatywnego koncertu „Zagrajmy Oratorium Serc”. Wydarzeniu, które ma nadrzędny cel pomocy dzieciom uczęszczającym na zajęcia do placówki na Rybakach, towarzyszyć będzie szereg atrakcji. Gwoździem programu będzie występ Ryszarda Rynkowskiego .

Czytaj więcej...

Zaprosiliśmy wiosnę na Bydgoskie Przemieście!!!

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy. Oratorianie na Rybakach, w radosnych nastrojach, świętowali nadejście wiosny. W dniu 21.03.2017 r. dzieciaki i wychowawcy w kolorowym pochodzie udali się nad Martówkę, by jak co roku pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Kolorowy korowód rozświetlił i ubarwił Bydgoskie Przedmieście. Radosnym okrzykiem dzieci powitały wiosnę, która od te chwili wzięła świat w swoje władanie. Marzanna odpłynęła a wraz z nią zima. WITAJ WIOSNO!!!!

Czytaj więcej...

3 czerwca Miasto Toruń pomoże nam zorganizować Michayland

W dniu 20 marca 2017 r. Andrzej Rakowicz – Zastępca Prezydenta Miasta Torunia, ks. Krzysztof Winiarski oraz p. Barbara Namysłowska podpisali w siedzibie Urzędu Gminy Miasta umowę na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn.  „Profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie patologiom społecznym, ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych”. Program dotyczy organizacji Dnia Dziecka pn. Michayland – Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków* i będzie realizowany 2017 roku. W tym roku ponownie zaprosimy wszystkie dzieci i rodziców do Parku Miejskiego w pierwszą sobotę czerwca tj. 03.06.2017 r.

Czytaj więcej...

Toruń partnerem w organizacji oratoryjnego wypoczynku

16 marca 2017 r. podpisane zostały umowy dotacyjne z organizacjami pozarządowymi, realizującymi zadania w ramach konkursów ogłoszonych przez Gminę Miasta Toruń.

W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki spotkali się przedstawiciele części organizacji pozarządowych, które będą realizować zadania dotowane przez Gminę Miasta Toruń w 2017 roku. 21 umów dotacyjnych z przedstawicielami 19 organizacji w imieniu toruńskiego samorządu podpisał prezydent Michał Zaleski. To tylko część wszystkich umów, które zostaną zawarte w bieżącym roku. Spotykamy się w dość symbolicznym gronie, ale symbole są istotne po to, aby pokazać rozmiar dobrych relacji pomiędzy samorządem miasta Torunia a organizacjami pozarządowymi. W tym roku podpiszemy 354 umowy z 285 organizacjami pozarządowymi na łączną kwotę 24, 3 mln złotych. Realizacja programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi trwa, rozwija się i będziemy starannie przygotowywali się w kolejnych latach do realizacji kolejnych wspólnych przedsięwzięć - powitał przedstawicieli organizacji prezydent Torunia Michał Zaleski.

Czytaj więcej...

Poznajemy smaki Francji

Błyszczące, ciemnobrązowe kasztany jadalne w smaku przypominają nieco orzechy. W kuchni uznawane są za jeden z najbardziej ekskluzywnych dodatków do dań i deserów. Służą też naszemu zdrowiu. Kasztany są mało popularne w kuchni polskiej, ale kuchnia francuska nigdy by się bez nich nie obeszła. Kiedyś należały do podstawowych produktów spożywczych, tak jak dziś ziemniaki. Dodawano je do zup, mięs, wypiekano z ich mąki chleb, karmiono nimi zwierzęta.

Czytaj więcej...

Aktorka „Rancza” Katarzyna Żak przekazuje swój 1% na toruńskie Oratorium

Do końca kwietnia możemy rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych. Przypominamy o możliwości przekazania 1% naszych podatków na nasze Oratorium. Miło nam poinformować, że znana toruńska aktorka Katarzyna Żak wspiera kampanię przekazywania 1 % na toruńskie Oratorium. Stosowne materiały promocyjne będzie można spotkać na ekranach LED w tramwajach i autobusach MZK.

Czytaj więcej...