ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

Anielski koncert dla Bydgoskiego Przedmieścia

W niedzielę 26.03.2017 r.  w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu odbędzie się koncert charytatywny pn. „Zagrajmy Oratorium Serc”. Już szósty rok Oratorium z toruńskich Rybaków z dużym wyprzedzeniem stara się o fundusze na wakacyjny wyjazd swoich podopiecznych. Tym razem na Podhalu. Sprawdzonym pomysłem na zbiórkę środków do prowadzenia działalności okazały się koncerty charytatywne. Takie właśnie wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 26 marca na deskach Teatru Baj Pomorski.

Czytaj więcej...

Sukces Adriana i Oskara przy planszach warcabowych

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2017” odbył się 11 marca 2017 roku w Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza działającego przy Parafii Michalitów w Toruniu. To już XII edycja a jej organizatorem byli: Stowarzyszenie Oratorium w Toruniu z jego dyrektorem ks. Krzysztofem Winiarskim i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej z jego asystentem diecezjalnym ks. Markiem Januszewskim. Tradycyjnie uczestnikami turnieju są przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego 2017

W pierwsze tygodnie marca 2017 r. miał miejsce w Oratorium turniej tenisa stołowego dla naszych podopiecznych. Udział w turnieju wzięło ponad 25 oratorian małych i dużych.

Ustalono harmonogram i zasady gry, nad którym czuwała z wielką pasją p. Agata Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym” . Poziom rywalizacji tenisowej był bardzo wyrównany i wysokiej klasy. Każdy tenisista miał swój styl gry, co sprawiało, że cały turniej był widowiskiem dla wielu oratoryjnych kibiców, a dla tenisistów dużym wyzwaniem. Pomimo zaciętej rywalizacji atmosfera była pełna humoru i życzliwości.

Czytaj więcej...

Pożegnanie zimy na lodzie

Dzień coraz dłuższy, temperatura coraz wyższa, przyroda coraz bardziej budzi się do życia…to oznaki przychodzącej wiosny. Dlatego 7 marca 2017 r. podopieczni Oratorium pożegnali na całego zimę, spędzając popołudnie na lodowisku "TOR-TOR" w Toruniu. Całe Ora tryskało energią i dobrym humorem. Ich zmagania z jazdą na lodzie wyglądały różnie: jedni od razu  jeździli szybko jak panczeniści, a inni niestety początkowo  trzymali się bandy. Pierwsze minuty na lodzie i tak były dla większości przypomnieniem jazdy na łyżwach. Jak zawsze były ćwiczenia doskonalące technikę jazdy, konkurencje drużynowe, zdjęcie z pingwinkiem…i tradycyjny ślizg na koniec.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Koncert Charytatywny „ Zagrajmy Oratorium Serc”

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza działające na Bydgoskim Przedmieściu, przy ul. Rybaki 59, organizuje po raz szósty Koncert Charytatywny pn. „ZAGRAJMY ORATORIUM SERC”, który odbędzie się 26.03.2017 r. o godz. 17.00 w Teatrze Baj Pomorski. W koncercie zatańczy 100 osobowa Korporacja Taneczna „Baby Jagi” z Młodzieżowego Domu Kultury z nowym, bardzo atrakcyjnym programem artystycznym.

Czytaj więcej...

1 procent dla Oratorium

Uwaga podatnicy! Jeśli rozliczacie się ze skarbówką, przekażcie jeden procent swoich podatków dla organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest TORUŃSKIE ORATORIUM, które od 24 lat otacza opieka dzieci i młodzież. W ten sposób - bez żadnych kosztów - pomożecie tym, którzy pomagają potrzebującym i starają się, by wzrosła jakość naszego życia.

Od 2003 r. osoby fizyczne mają możliwość przekazywania jednego procenta swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pozarządowych działających na rzecz pożytku publicznego. Oznacza to, że zamiast oddawać cały podatek państwu, które ten dochód podzieli, jak zechce, można samodzielnie zdecydować, kto dostanie część naszych pieniędzy. Jeśli wypełniając PIT wskażemy którąś z toruńskich organizacji, nasze pieniądze posłużą rozwojowi właśnie naszego miasta. Kwota przekazywana przez jedną osobę najczęściej nie jest imponująca, ale suma wpłat od poszczególnych osób jest dla danej organizacji sporym zastrzykiem gotówki.

Nasze Oratorium służy pomocą emerytom i rencista przy wypełnieniu rocznego rozliczenia podatkowego. Wystarczy przynieść do biura Oratorium przy ul. Rybaki 59 (obok kościoła św. Michała Archanioła) zeznanie podatkowe otrzymane od ZUS. Nasi pracownicy pomogą w wypełnieniu formularza. Poinformuj o tym znajomych.  Już teraz pięknie dziękujemy za emerycki 1 % - to też duża pomoc dla toruńskiego Oratorium.  

Czytaj więcej...

Nabór na staż dla pedagogów w Oratorium

Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu z siedzibą przy ul. Rybaki 59, ogłasza nabór na staż na stanowisku wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego. Osoba ubiegająca się o staż w Oratorium powinna być zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia i posiadać status osoby bezrobotnej oraz spełniać kryteria do odbycia stażu na powyższym stanowisku.

Czytaj więcej...

40 dni do poprawy naszego życia

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. 1 marca 2017 r. (Środa Popielcowa) to dzień, który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres WIELKIEGO POSTU czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma nas pobudzić do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Rozpoczęliśmy ten święty czas uczestnictwem we mszy św., którą sprawował ks. Jacek. W słowie homilii zachęcał nas do dobrego wykorzystania tego czasu i podjęciu postanowień pokutnych. Na zakończenie Eucharystii w kościele parafialnym dzieci i wychowawcy uczestniczyli w obrzędzie posypania głów popiołem. Podczas Mszy św. kapłani posypali nasze głowy popiołem, który jest przygotowany z gałązek poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej. Akt ten symbolizuje przemijalność człowieka, jest znakiem pokuty. Podopieczni z Oratorium za kartkach wypisali swoje postanowienia na te 40 dni. Wszystko, żeby nastąpiła poprawa naszego życia, szczególnie tam gdzie upadamy, psocimy…

Czytaj więcej...

Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych

We wtorek 28 lutego w przededniu święta Żołnierzy Wyklętych w Oratorium uczczono ich pamięć. W tym dniu w naszym Oratorium pamiętaliśmy o Żołnierzach Niezłomnych. W programie tego wspomnienia znalazły się m.in. modlitwa za poległych, przypomnienie historii bohaterów, oraz prezentacja filmu na temat polskiego podziemia niepodległościowego. Na początku ks. Krzysztof przypomniał idee świętowania Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego walczących przeciw sowietyzacji Polski w latach 1944-63.

Czytaj więcej...

Jak karnawał to karnawał

Karnawał trwa na całego. Coroczny Bal w ,,Oratorium" w Toruniu stał się już tradycją. Zorganizowano go 23.02.2017 r. w „tłusty czwartek”. Tegoroczny miał szczególną, radosną oprawę. Uczestniczy bawili się maskach przygotowanych na zajęciach. Długo wyczekiwany przez dzieci, pełen niespodzianek, konkursów i niezapomnianych wrażeń. Jak co roku w placówce na bal karnawałowy królowały „czadowe” przebrania.

Czytaj więcej...