ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
 „Kocham Cię Mamo”

„Kocham Cię Mamo”

Mama to bardzo ważna postać w życiu każdego z nas, a szczególnie dziecka. Pamiętając o tym...

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

18 maja 2017 r. odbyło się  spotkanie integracyjne nad Martówką. Z okazji zbliżającego się dnia...

Rozmowy o wędkowaniu

Rozmowy o wędkowaniu

W ramach przygotowania do X Dziecięcych Zawodów Wędkarskich 17 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Toruniu impreza pn. Michayland –Fantastyczne...

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

Dużo ostatnio dzieje się w Oratorium. Ruszyły przygotowania do 23. Michaylandu, dzieci spotykają...

 • „Kocham Cię Mamo”

  „Kocham Cię Mamo”

  czwartek, 25, maj 2017 16:39
 • Spotkanie integracyjne

  Spotkanie integracyjne

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:42
 • Rozmowy o wędkowaniu

  Rozmowy o wędkowaniu

  poniedziałek, 22, maj 2017 15:39
 • Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka -3 czerwca zarezerwujmy na Michayland

  sobota, 13, maj 2017 13:10
 • Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  Adepci modelarstwa testowali nowy model drona

  czwartek, 11, maj 2017 16:30

Oratoryjne wypominki 2016

Nasi podopieczni i wychowawcy spotkali się w sali św. Filipa Nereusza, aby w „oratoryjnych wypominkach” pomodlić się za zmarłych z Oratorium i za swoich bliskich i dobrodziejów. W listopadzie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Począwszy od Uroczystości Wszystkich Świętych, przez "Dzień zaduszny", aż po "Andrzejki" włącznie codziennie w naszej modlitwie pamiętamy o zmarłych w sposób szczególny, a "wypominki" stanowią nieodzowny element listopadowego klimatu.

Czytaj więcej...

Naśladujmy św. Jana Pawła II na drodze do świętości

28 października 2016 r. nasze Oratorium nawiedził św. Jan Paweł II w znaku relikwii. Relikwie Wielkiego Papieża peregrynują po michalickich ośrodkach wychowawczych i duszpasterskich. Relikwiarz został przekazany Zgromadzeniu Księży Michalitów przez ks. prałata Sławomira Odera z Rzymu. Czuwanie dla dzieci, młodzieży i wychowawców rozpoczęło się kościele parafialnym na Rybakach modlitwą różańcową.

Czytaj więcej...

Nowe miejsce do ekspansji młodości

Miejsce do gier i zabaw dla dzieci, nowa kostka i wejście do placówki, nowa izolacja siłowni oraz nowy pas zieleni - to m.in. takie są efekty remontu podwórka przy toruńskim Oratorium. Podwórko przy ul. Rybaki 59 przez kilka miesięcy przechodziło generalny remont i jest nie do poznania.  W ramach prac przeprowadzono następujące działania: nawierzchnię z płyt betonowych zastąpiono kostką brukową z nowymi krawężnikami, dokonano izolacji powierzchni, pod którą znajduje się oratoryjna siłownia, położono na niej nową kostkę tzw. „staro bruk”. Położona nowa nawierzchnia jest z czerwonej i szarej kostki betonowej. Dodatkowo wymieniono płytki przy wejściu do placówki na antypoślizgowe.

Czytaj więcej...

Brawo Auchan! Brawo Oratorium!

Brawa dla Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza!  Zdobyło warty ponad 8 tysięcy grant Auchan. Z okazji swojego 20-lecia Fundacja Auchan w styczniu wezwała organizacje do do składania projektów w ramach jubileuszowego Konkursu Grantowego Fundacji Auchan na rzecz dzieci i młodzieży. Zaproszenie do składania projektów kierowały lokalnie sklepy Auchan, by dać odpowiedź na lokalne potrzeby.

Czytaj więcej...

"Socjoterapeutyczne Lego. Bez złości mamy więcej radości"

W dniu 19.10.2016 r. wychowankowie oratorium: Nikola Marcinkowska, Jagoda Chrzanowska, Kuba Wełniński, Roksana Ruszkowska i Ewa Derebecka z socjoterapeutką Katarzyną Graczyk wzięli udział w warsztatach "Socjoterapeutyczne Lego. Bez złości mamy więcej radości", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Toruniu. Po przywitaniu i wprowadzeniu uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na grupy. Pracując z klockami Lego dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać negatywne uczucia, zastępować złość neutralnymi i pozytywnymi uczuciami oraz poznały korzyści wynikające z odczuwania pozytywnych emocji. Najwięcej radości sprawiły wychowankom zabawy dowolne z wykorzystaniem klocków Lego.

Czytaj więcej...

Pracownia komputerowa po modernizacji

W Dzień Edukacji Narodowej nastąpiło w naszym Oratorium otwarcie nowej sali komputerowej po modernizacji. Uroczystego otwarcia dokonano w obecności naszych podopiecznych i wychowawców, które w ramach tego projektu uzyskały nowe komputery i dostęp do Internetu.

Uroczystość rozpoczęła się od ukazania dobra płynącego z możliwości korzystania z nowych technologii, ale też przestrzegania młodych użytkowników komputerów i Internetu przed zagrożeniami, które one niosą.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie…

Dzień 14 października był wyjątkowo pięknym dniem w Ora. Ciepły i kolorowy, nie tylko od słońca i spadających liści z koron drzew, ale ciepły od mocy uścisków i życzeń, oraz kolorowy od naręczy kwiatów i słodyczy, wręczanych nauczycielom i wychowawcom w dniu ich święta.

Z okazji przypadającego w piątek, 14 października dnia Edukacji Narodowej, podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 objęliśmy naszą szczególną pamięcią modlitewną wszystkich nauczycieli, wychowawców, jak i emerytowanych nauczycieli z naszego Oratorium i naszych szkół.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemniaka 2016

Toruńskie Oratorium dnia 13 października wzięło udział w cyklicznej imprezie pn. „dzień ziemniaka”. W programie nie zabrakło: gier, zabaw, konkursów, degustacji potraw z ziemniaków i wielu ciekawych atrakcji.  Wszystko działo się na terenach zielonych Bulwaru Filadelfijskiego.

Święto miało na celu przybliżenie dzieciom jak ważą rolę w naszej diecie powinny odgrywać warzywa, które możemy zebrać jesienną porą z ogródków i działek. Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby.

Czytaj więcej...

Dziękujemy Toruniowi i całej Polsce!!!

Zarząd Stowarzyszenia pn. ''ORATORIUM'' z siedzibą w Toruniu przy ul. Rybaki 59, serdecznie dziękuje Państwu za wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2015. Uprzejmie dziękujemy wszystkim podatnikom za przekazanie 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Jesteśmy zaszczyceni, że zyskaliśmy po raz kolejny uznanie dla naszej działalności w postaci wpłat od Podatników rozliczających się w Urzędach Skarbowych w Toruniu i całej Polsce.

Czytaj więcej...

Wielkie dzięki dla Torunia

W dniu 7 października mali i duzi oratorianie wraz z wychowawcami udali się w przejażdżkę zabytkowym tramwajem, aby spotkanym mieszkańcom naszego miasta podziękować pięknie za przekazany 1 % na rzecz toruńskiego Oratorium. Tym razem udaliśmy się w kierunku Skarpy. Ten wyjątkowy tramwaj opasany był banerami promującącymi akcje „DZIĘKUJEMY ZA 1 %”

Po raz kolejny okazało się, że solidarność i chęć otwarcia się na wychowanie młodego człowieka nie jest ograniczona przestrzenią i w ciągu ostatniego roku zjednaliśmy sobie osoby z różnych części Torunia, które właśnie w ten sposób zdecydowały się mieć swój wkład w działanie naszego Oratorium.

Czytaj więcej...