ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Mija ostatni dzień naszej przygody na Podhalu pod hasłem „Śladami mistrzów – wypoczywamy z...

Śladami mistrzów

Śladami mistrzów

Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Po śniadaniu zebraliśmy się w swoich...

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Wyjątkowa przygoda w Pieninach

Siódmy dzień kolonii to niedziela pełna odpoczynku i relaksu. Zaczęliśmy od porannej modlitwy, po...

W góry, w góry na łąki na hale…

W góry, w góry na łąki na hale…

Nadszedł kolejny słoneczny dzień, w którym wybraliśmy się w kolejną górską podróż. Tuż po...

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

Dziś piątek, piąteczek i piąty dzień kolonii. Wstaliśmy o dość nietypowej godzinie, bo o godz....

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  wtorek, 25, lipiec 2017 23:49
 • Śladami mistrzów

  Śladami mistrzów

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 23:29
 • Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  Wyjątkowa przygoda w Pieninach

  poniedziałek, 24, lipiec 2017 07:00
 • W góry, w góry na łąki na hale…

  W góry, w góry na łąki na hale…

  niedziela, 23, lipiec 2017 09:32
 • Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  Lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie

  niedziela, 23, lipiec 2017 05:54

Dobry sposób na nudę - ferie w Oratorium - zapraszamy

Już od poniedziałku 30.01 toruńscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Jak co roku nasze Oratorium organizuje zimowisko. Swój udział zgłosiło już ponad 60 uczestników. Chętnych jeszcze zapraszamy. W ramach oratoryjnego zimowiska zaplanowano bogaty i bardzo atrakcyjny program. Całe dwa tygodnie ferii będą wypełnione wieloma atrakcjami.

Czytaj więcej...

Dni Patrona 2017

W dniu 27 stycznia podopieczni toruńskiego Oratorium świętowali Dzień Patrona – bł. Bronisława Markiewicza. Akademia, uroczysta Eucharystia i adaptacja nauczania Wielkiego Wychowawcy z Miejsca Piastowego towarzyszyły podopiecznym i wychowawcom świetlicy,  która skupia dzieci i młodzież na Bydgoskim Przedmieściu.

Czytaj więcej...

100 lat dla naszych babć i dziadków

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją w toruńskim Oratorium a organizowana jest przez podopiecznych wraz z wychowawcami.   W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 26 stycznia 2017  r. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków zaproszonych babć i dziadków przybyło aż 30. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani wicedyrektor Danuta Kuźniewicz składając serdeczne życzenia.

Czytaj więcej...

I Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. „W drodze do Betlejem”

24 stycznia w Sali św. Filipa Nereusza odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. „W drodze do Betlejem” dla dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do toruńskiego Oratorium. Organizatorami wydarzenia byli nasi wychowawcy z  p. Adrianem na czele. Galę finałowa poprzedziły kilkudniowe przesłuchania i próby. Uczestnicy pokazali swoje umiejętności wokalne.  Podczas przeglądu każdy z uczestników zaprezentował po jednej kolędzie lub pastorałce solo. Oceny uczestników przeglądu dokonywało jury w składzie: p. Agata, p. Wioleta oraz ks. Krzysztof. Na zwycięska trójkę czekały cenne nagrody (tablet, ramka cyfrowa i mp3). Warto podkreślić, że na pierwszych trzech miejscach zameldowały się dziewczyny o imieniu Wiktoria – imię to oznacza zwycięstwo.

Czytaj więcej...

Podaruj 1% dla dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia

DRODZY PRZYJACIELE DZIECI I MŁODZIEŻY!!! Stowarzyszenie pn. Oratorium w Toruniu rozpoczyna kampanię zachęcającą do  przekazania 1% podatku na rzecz naszej placówki za rok 2016. Jak co roku zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o wpisanie w zeznaniu podatkowym nr KRS toruńskiego Oratorium.  Co roku jest nas co raz więcej. Dziękujemy pięknie na zaufanie i ogromną pomoc wyrażoną w przekazanym 1%.

Obecnie w różnych programach wychowawczych realizowanych przez nasze Stowarzyszenie bierze udział ponad 150 dzieci i młodzieży. Nasze programy wychowawcze pozwalają młodemu człowiekowi zdobyć umiejętności i wiedzę przydatna w dorosłym życiu. Młodzi ludzie, realizując różne wydarzenia dla społeczności lokalnej, uczą się organizacji pracy, podziału obowiązków, rzetelności i uczciwości. Oratorium przygotowuje młodego człowieka do pracy na rzecz społeczeństwa, wszędzie tam, gdzie posyła go Bóg.

            Wychowankowie i wychowawcy tworzą jedna rodzinę, która pracuje na rzecz misji dobrego wychowania młodego pokolenia Torunian. Wspólne więzi i przyjacielską atmosferę, które są bardzo ważne dla młodych ludzi, tworzymy wspólnie spędzając najważniejsze uroczystości i święta.

Czytaj więcej...

SMS na toruńskie Oratorium

Redaktor Naczelny „Gazety Pomorskiej” Wojciech Potocki ma zaszczyt przesłać list potwierdzający nominację Kapituły Redakcyjnej do tytułu Osobowość Roku 2016 dla ks. Krzysztofa Winiarskiego w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Kapituła doceniła wkład w życie lokalnej społeczności, a w szczególności za zorganizowanie koncertu charytatywnego "Zagrajmy Oratorium Serc", dzięki któremu dzieci miały możliwość bezpłatnego wyjazdu na wakacje.

Zachęcamy do oddania głosu na toruńskie Oratorium wysyłając   SMS pod nr 72355 o treści ORD.9

Czytaj więcej...

Wizyta studentów WSKSiM

Od wielu lat nasza placówka współpracuje z toruńskimi uczelniami przede wszystkim ze studentami z wydziałów pedagogicznych, socjologicznych, kulturoznawstwa a więc tymi, których kiedyś czeka praca opiekuńczo-wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą. W dniu 16 stycznia 2017 w Oratorium przebywała na Rybakach grupy toruńskich studentów. A to wszystko w ramach ćwiczeń. Gościliśmy w naszej placówce grupę studentów kulturoznawstwa Wyższej Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej pod kierunkiem ks. dr Antoniego Balcerzaka -  redaktora „Czasu Wzrastania” w Radio Maryja i programów edukacyjnych TV Trwam.

Dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski zapoznał przybyłych studentów z pracą naszej placówki, z jej historią i problematyką pracy wychowawczej. Następnie oprowadzał studentów po Oratorium, prezentując sale ćwiczeń, nauki i zabawy oraz zaplecze socjalne, siłownię i modelarnię. Studenci zadawali wiele pytań, na które ks. Dyrektor umiejętnie odpowiadał. Słuchacze WSKSiM oglądali osiągnięcia dzieci (modele, nagrody i dyplomy), interesowali się codzienną pracą placówki.

Czytaj więcej...

Musical w CKK Jordanki

Dzieci z naszego Oratorium zostały zaproszone przez Teatr Muzyczny w Toruniu  na 10 stycznia na musical pt. „Tajemnica Tomka Sawyera”.  Musical oparty jest na motywach powieści Marka Twaina. Podczas spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat przygody i dobrej zabawy. Kolorowy i rozśpiewany musical oprócz dużej dawki śmiechu i emocji pokazał nam jak ważna jest przyjaźń i lojalność.

Czytaj więcej...

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Do Torunia przybyli Trzej Królowie. Kacper, Melchior i Baltazar odwiedzili najpierw Rynek Staromiejski, skąd ulicą Szeroką i Królowej Jadwigi ruszyli w  orszaku.

W pochodzie nie zabrakło Aniołów, diabłów i pastuszków. Każdy uczestnik orszaku otrzymał królewską koronę. Jak zawsze dla dzieciaków przygotowano hiszpańskie słodycze. Organizatorzy zachęcali  także klasy szkolne do przebrania się i wzięcia udziału w pochodzie, a następnie nadesłania do Toruńskiej Agendy Kulturalnej grupowych zdjęć. Najbardziej oryginalni przebierańcy mogli liczyć na nagrodę w postaci wycieczki.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!!!