Anielski koncert dla Bydgoskiego Przedmieścia - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Mitorka 2018

Mitorka 2018

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2018” odbył się 24 marca 2018 roku w Oratorium...

Wiosna to piękna pora roku

Wiosna to piękna pora roku

Wtedy wszystko budzi się do życia i w sercach robi się ciepło i przyjemnie. Dlatego też tak...

Uczymy się bawiąc

Uczymy się bawiąc

W naszym Oratorium w ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania z Panią Martą Błażejewską , która...

Zagrały ludzkie serca

Zagrały ludzkie serca

W niedzielę 11 marca Oratorium wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury po raz kolejny zorganizowało...

Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Dokładnie za parę dni, 11 marca, odbędzie się w Teatrze Baj Pomorski już siódma edycja...

 • Mitorka 2018

  Mitorka 2018

  wtorek, 27, marzec 2018 15:59
 • Wiosna to piękna pora roku

  Wiosna to piękna pora roku

  wtorek, 27, marzec 2018 15:52
 • Uczymy się bawiąc

  Uczymy się bawiąc

  wtorek, 20, marzec 2018 18:18
 • Zagrały ludzkie serca

  Zagrały ludzkie serca

  poniedziałek, 19, marzec 2018 11:46
 • Z atrakcjami w Baju Pomorskim

  Z atrakcjami w Baju Pomorskim

  czwartek, 01, marzec 2018 16:58

Anielski koncert dla Bydgoskiego Przedmieścia

W niedzielę 26.03.2017 r.  w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu odbędzie się koncert charytatywny pn. „Zagrajmy Oratorium Serc”. Już szósty rok Oratorium z toruńskich Rybaków z dużym wyprzedzeniem stara się o fundusze na wakacyjny wyjazd swoich podopiecznych. Tym razem na Podhalu. Sprawdzonym pomysłem na zbiórkę środków do prowadzenia działalności okazały się koncerty charytatywne. Takie właśnie wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 26 marca na deskach Teatru Baj Pomorski.

Koncert pod każdym względem niezwykły. Podczas koncertu na rzecz placówki wystąpi 100-osobowa Korporacja Taneczna „Baby Jagi” z Młodzieżowego Domu Kultury z nowym, energetycznym programem artystycznym. Goście będą mieli okazję także wysłuchać wokalnych umiejętności Ryszarda Rynkowskiego – gwiazdy polskiej estrady. Imprezę poprowadzą: Łukasz Maleszewski (TV Toruń), Mariusz Luda (Radio ESKA).

W trakcie szóstej edycji tej imprezy wylicytujemy 10 obrazów i dzieł sztuki przekazanych przez toruńskich artystów malarzy, ceramików, witrażystów. Swoje artystyczne prace przekazali m. in: Krystyna Szalewska, Dariusz Przewięźlikowski, Wojciech Kozioł, Andrzej Masianis, Bogusław Ziółkowski, Ryszard Rysz, Edward Moszyński. Większość z nich związana jest ściśle z Bydgoskim Przedmieściem. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu i aukcji będzie Anioł.

„Anioł zaw­sze nas ochra­nia, jest da­rem bos­kim – nie trze­ba go wzy­wać. Ob­licze two­jego anioła uka­zuje się zaw­sze, gdy ze szlachet­nością od­no­sisz się do świata. Jest stru­mieniem, po­lem, błęki­tem nieba” - te piękne słowa Paulo Coelho z powieści „Pielgrzym” chcemy uczynić mottem tegorocznej naszej akcji niesienia pomocy dzieciom z Bydgoskiego Przedmieścia.

Ten koncert ma również na celu ukazanie jakie możliwości stwarza pomoc innym – szczególnie tym najmniejszym. Daje okazję do uświadamia sobie pod kątem społecznie uniwersalnych wartości jak kształtuje się w nas wewnętrzna motywacja do niesienia pomocy.

Nasz koncert charytatywny ma ukazać także w jaki sposób można  wspierać osoby potrzebujące w środowisku lokalnym. Jako wychowawcy w toruńskim Oratorium staramy się rozwijać wśród dzieci i młodzieży postawę otwartości, wrażliwości na potrzeby innych, stwarzać okazję do poszukiwania autorytetów i budowania świata wartości.

Być aniołem dla drugiego człowieka, to zadanie kapitalnie wpisuje się w przeżywany czas Wielkiego Postu – pragniemy tym naszym wydarzeniem artystycznym zainspirować innych, by wzajemnie pomnażali w sobie dobro i odkrywali, że mamy coś, czym można się podzielić z innymi, otrzymując w zamian znacznie więcej. A to przynosi radość i satysfakcję – mówi ks. Krzysztof Winiarski, dyrektor toruńskiego Oratorium.

Nasza placówka mieści się przy ulicy Rybaki 59. Od 24 lat otacza opieką dzieci i młodzież. W budynku na Bydgoskim Przedmieściu dzieci i młodzież nie tylko korzystają z terapii zajęciowej, ale także znajdują swój drugi dom. Odrabiają lekcje, rozwijają zainteresowania, dostają ciepły posiłek - często jedyny, jaki mają okazję zjeść w ciągu dnia. Koncert charytatywny ma pomóc w działaniu placówki, w której co roku wsparcie znajduje ok. 150 podopiecznych.

Dzięki Oratorium, które od 13 lat jest organizacją pożytku publicznego, niektóre dzieci po raz pierwszy wyjadą na prawdziwe wakacje.

Dla tych co nie będą mogli wziąć udział w licytacji na deskach Teatru zapraszamy do aukcji internetowej. Można tam licytować pozostałe dzieła sztuki oraz koszulki ofiarowanych przez znanych sportowców.  Zapraszamy na aukcje na platformie charytatywni.allegro.pl

Kwota uzyskana ze sprzedaży cegiełek–biletów na koncert oraz kwota z przeprowadzonej aukcji przeznaczona zostanie na potrzeby dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia – organizację wypoczynku letniego na Podhalu.

Ci, którzy lubią słodkości i chcą jeszcze bardziej pomóc Oratorium, będą mogli to zrobić podczas licytacji pysznych wypieków - 10 tortów przygotowanych przez najlepszych toruńskich i bydgoskich cukierników. Patronat medialny nad imprezą objęły: TV Toruń, Radio Eska, dziennik „Nowości”.

 

Warto wiedzieć:


Ryszard Rynkowski - Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce, kompozytor i pianista, obdarzony znakomitym, mocnym głosem. Dzięki takim przebojom jak Dziewczyny lubią brąz, Życie jest nowelą, Wypijmy za błędy, czy Szczęśliwej drogi już czas jego kolejne albumy w ekspresowym tempie pokrywają się złotem i platyną. Wielokrotny laureat opolskich festiwali, zdobywca SuperJedynek, odznaczony przez najbardziej szczerą publiczność – dzieci – Orderem Uśmiechu. Nawet sam Joe Cocker, do którego jest z resztą często porównywany, nie mógł sobie odmówić wspólnego z nim występu. Po prostu – Ten typ tak ma - że od kilku dekad nie traci na popularności.

Koncert nie przypadkiem nazwano „Zagrajmy Oratorium serc”.
- Tytuł koncertu łączy w sobie dwa znaczenia - Oratorium w myśl naszej działalności, modlitwy, zabawy, pomocy w nauce z szerszym znaczeniem tego słowa, jako utwór muzyczny. Chcemy, żeby w ramach tego wydarzenia powstała forma muzyczna, którą torunianie wykonają na rzecz dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia - wyjaśnia ks. Krzysztof Winiarski.

Koncert odbędzie się 26 marca w Baju Pomorskim o godz. 17.00. Organizatorami tego wydarzenia są: Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza i Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu.