DZIĘKUJEMY JEZUSOWI ZA JEGO WIELKIE SERCE - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Mitorka 2018

Mitorka 2018

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2018” odbył się 24 marca 2018 roku w Oratorium...

Wiosna to piękna pora roku

Wiosna to piękna pora roku

Wtedy wszystko budzi się do życia i w sercach robi się ciepło i przyjemnie. Dlatego też tak...

Uczymy się bawiąc

Uczymy się bawiąc

W naszym Oratorium w ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania z Panią Martą Błażejewską , która...

Zagrały ludzkie serca

Zagrały ludzkie serca

W niedzielę 11 marca Oratorium wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury po raz kolejny zorganizowało...

Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Dokładnie za parę dni, 11 marca, odbędzie się w Teatrze Baj Pomorski już siódma edycja...

 • Mitorka 2018

  Mitorka 2018

  wtorek, 27, marzec 2018 15:59
 • Wiosna to piękna pora roku

  Wiosna to piękna pora roku

  wtorek, 27, marzec 2018 15:52
 • Uczymy się bawiąc

  Uczymy się bawiąc

  wtorek, 20, marzec 2018 18:18
 • Zagrały ludzkie serca

  Zagrały ludzkie serca

  poniedziałek, 19, marzec 2018 11:46
 • Z atrakcjami w Baju Pomorskim

  Z atrakcjami w Baju Pomorskim

  czwartek, 01, marzec 2018 16:58

DZIĘKUJEMY JEZUSOWI ZA JEGO WIELKIE SERCE

Rok szkolny i oratoryjny 2016/17 dobieg końca. Zabrzmiał ostatni dzwonek, świadectwa odebrane. Nadszedł czas wakacyjnego odpoczynku. Końcówka roku oratoryjnego to dobra okazja podziękować Dobremu Bogu i ludziom za miniony czas nauki, zabawy i osobistego rozwoju. To czas podsumowań i podziękowań za owoce naszej rocznej pracy w Oratorium.  

W piątek 23 czerwca 2017 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podopieczni z Oratorium uroczystą Mszą św. zakończyli rok szkolny. W Eucharystii, którą odprawił Dyrektor naszej placówki ks. Krzysztof Winiarski, wzięli udział nauczyciele, wychowawcy i pracownicy Oratorium oraz wychowankowie, którzy przygotowali Liturgię Słowa.

 W czasie homilii ks. Krzysztof nawiązał do Ewangelii dnia „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Każdy z nas wezwany jest do tego by upodobniać się do Serca Jezusa. Kończący się rok nauki, zabawy i rozwijania swoich talentów to okazja zobaczenia jakie owoce przynosimy na zakończenie roku pracy w szkole  i Oratorium. Dzisiejsza Uroczystość zachęca nas, by w naszych sercach BYŁO WIECEJ MIŁOŚCI.

Dobiegł końca rok szkolny - przychodzimy dziś do Jezusa by mu podziękować za Jego otwarte serce dla każdego z nas, za wzrost, za rozwój, za czas nauki, modlitwy i zabawy w Oratorium. Wyrażajmy zawsze to piękne słowo DZIĘKUJĘ najpierw względem Boga i wobec ludzi, którzy nam pomagali tu w Oratorium.

Przychodzimy również przeprosić za zmarnowany czas, za brak owoców. Niech nasze serca będą pełne wdzięczności do Boga i ludzi - mówił ks. Krzysztof. Podziękował też wszystkim za cały rok wspólnej pracy i modlitwy. Eucharystię zakończyło odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa w intencji naszych tatusiów z okazji ich święta, błogosławieństwo oraz wspólne zdjęcie i modlitwa o bezpieczny przebieg wakacji.