Zmiany personalne w toruńskim Oratorium - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

Odpust parafialny

Odpust parafialny

We wtorek 30 stycznia dzieci z naszego Oratorium wzięły udział we Mszy Świętej odpustowej ku czci...

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

24 stycznia do naszego Oratorium zawitali wyjątkowi goście. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie...

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W minionym tygodniu dzieci z naszego Oratorium kolejny raz wzięły udział w warsztatach...

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość,...

 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32
 • Odpust parafialny

  Odpust parafialny

  środa, 31, styczeń 2018 17:42
 • Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  Oratorianie podziękowali Babciom i Dziadkom

  środa, 31, styczeń 2018 17:33
 • Warsztaty ceramiczne

  Warsztaty ceramiczne

  środa, 31, styczeń 2018 17:21
 • W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

  poniedziałek, 22, styczeń 2018 21:56

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Połowa wakacji to zmiany personalne w toruńskim Oratorium. Ks. Krzysztof Winiarski po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza zmienia miejsce posługiwania. Wraz z końcem lipca Przełożony Generalny skierował ks. Krzysztofa do nowych zadań. Z tej okazji 29 lipca br. uroczyście pożegnano go podczas zebrania zarządu toruńskiego Oratorium.

Słowa uznania za pracę w Oratorium, skierował do odchodzącego dyrektora ks. Dariusz Wilk- Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.  Wiem jak to Oratorium wyglądało 11 lat temu, a jak wygląda teraz. Zmieniło się bardzo wiele, poza wyglądem Oratorium, także przybyły nowe zajęcia dla dzieci na Bydgoskim Przedmieściu. Ks. dyrektor zabiegał o środki zewnętrzne i udział Oratorium w różnych programach i inicjatywach. Dlatego za wszystko serdecznie Ci dziękuję ks. Krzysztofie – podsumował Ojciec Generał.

Stowarzyszenie pn. Oratorium im. ks. Bronisława Markiewicza, którym kierował ks. Krzysztof, od 24 lat działa przy parafii księży michalitów na Rybakach. Robi wiele dobrego. Opiekuje się m.in. dziećmi i młodzieżą z Bydgoskiego Przedmieścia. Oratorium to dla dzieci drugi dom i miejsce zabawy i rozwoju. Zapewnia pomoc w nauce, ciepły posiłek i materialne wsparcie. Placówka organizuje też kolonie oraz letni festyn - Michayland, na którym co roku bawią się tysiące toruńskich dzieci. Te osiągnięcia to ogromna zasługa oddanych wychowawców i ks. Krzysztofa.

Po 11 latach posługi w Oratorium jego przełożeni zdecydowali, że teraz duchowny najlepiej wykorzysta swoje talenty na stanowisku proboszcza w pobliskiej Parafii św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Zostawiam placówkę wydaje mi się w bardzo dobrej kondycji. Dziękuje wychowawcom z wielkim sercem, wszystkim pracownikom Oratorium, dziękuję życzliwym ludziom z naszej parafii i całego Torunia, bez pomocy których niewiele bym zrobił. Mam nadzieję, że dalej będzie ono służyło wielu potrzebującym dzieciakom, a ja będę dalej je wspierał z drugiej strony podwórka.

To spotkanie było również okazją do wprowadzenia na urząd dyrektora placówki ks. Piotra Bulandę, który przybył do Torunia z Warszawy, gdzie był katechetą i duszpasterzem. Nie zabrakło również wielu życzeń powodzenia i pomyślności pod adresem nowego dyrektora. Całość tego spotkania zakończyła się wspólną fotografią.