Zmiany personalne w toruńskim Oratorium - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Listopadowe rybeńki

Listopadowe rybeńki

W listopadzie w naszym Oratorium gościliśmy Prezesa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie...

My także Świętujemy!!!

My także Świętujemy!!!

Był dzień 11 listopada 1918 roku, wtedy to po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i...

Decoupage w Oratorium

Decoupage w Oratorium

W czwartek 9.11 dzieci z naszego Oratorium brały udział w zajęciach z techniki decoupage pod...

Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji

Za nami czas zadumy i refleksji… 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich...

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Dnia 27 października w ramach projektu pn. „Toruńskie obchody Światowego Dnia Drzewa 2017”...

 • Listopadowe rybeńki

  Listopadowe rybeńki

  piątek, 17, listopad 2017 17:17
 • My także Świętujemy!!!

  My także Świętujemy!!!

  piątek, 17, listopad 2017 17:04
 • Decoupage w Oratorium

  Decoupage w Oratorium

  piątek, 17, listopad 2017 16:50
 • Czas zadumy i refleksji

  Czas zadumy i refleksji

  wtorek, 07, listopad 2017 16:26
 • Sadzenie drzew

  Sadzenie drzew

  wtorek, 07, listopad 2017 16:12

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Połowa wakacji to zmiany personalne w toruńskim Oratorium. Ks. Krzysztof Winiarski po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza zmienia miejsce posługiwania. Wraz z końcem lipca Przełożony Generalny skierował ks. Krzysztofa do nowych zadań. Z tej okazji 29 lipca br. uroczyście pożegnano go podczas zebrania zarządu toruńskiego Oratorium.

Słowa uznania za pracę w Oratorium, skierował do odchodzącego dyrektora ks. Dariusz Wilk- Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.  Wiem jak to Oratorium wyglądało 11 lat temu, a jak wygląda teraz. Zmieniło się bardzo wiele, poza wyglądem Oratorium, także przybyły nowe zajęcia dla dzieci na Bydgoskim Przedmieściu. Ks. dyrektor zabiegał o środki zewnętrzne i udział Oratorium w różnych programach i inicjatywach. Dlatego za wszystko serdecznie Ci dziękuję ks. Krzysztofie – podsumował Ojciec Generał.

Stowarzyszenie pn. Oratorium im. ks. Bronisława Markiewicza, którym kierował ks. Krzysztof, od 24 lat działa przy parafii księży michalitów na Rybakach. Robi wiele dobrego. Opiekuje się m.in. dziećmi i młodzieżą z Bydgoskiego Przedmieścia. Oratorium to dla dzieci drugi dom i miejsce zabawy i rozwoju. Zapewnia pomoc w nauce, ciepły posiłek i materialne wsparcie. Placówka organizuje też kolonie oraz letni festyn - Michayland, na którym co roku bawią się tysiące toruńskich dzieci. Te osiągnięcia to ogromna zasługa oddanych wychowawców i ks. Krzysztofa.

Po 11 latach posługi w Oratorium jego przełożeni zdecydowali, że teraz duchowny najlepiej wykorzysta swoje talenty na stanowisku proboszcza w pobliskiej Parafii św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Zostawiam placówkę wydaje mi się w bardzo dobrej kondycji. Dziękuje wychowawcom z wielkim sercem, wszystkim pracownikom Oratorium, dziękuję życzliwym ludziom z naszej parafii i całego Torunia, bez pomocy których niewiele bym zrobił. Mam nadzieję, że dalej będzie ono służyło wielu potrzebującym dzieciakom, a ja będę dalej je wspierał z drugiej strony podwórka.

To spotkanie było również okazją do wprowadzenia na urząd dyrektora placówki ks. Piotra Bulandę, który przybył do Torunia z Warszawy, gdzie był katechetą i duszpasterzem. Nie zabrakło również wielu życzeń powodzenia i pomyślności pod adresem nowego dyrektora. Całość tego spotkania zakończyła się wspólną fotografią.