Zmiany personalne w toruńskim Oratorium - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

26 maja nad Martówką odbyły się jedenaste zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW przy...

Integracyjny grill

Integracyjny grill

W czwartek, 24 maja Studenci  ze Wspólnoty akademickiej  „ŹRÓDŁO”  zaprosili Nas na wspaniałego i...

Kochamy Polskę!!!

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do...

 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17
 • Zawody wędkarskie

  Zawody wędkarskie

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:18
 • Integracyjny grill

  Integracyjny grill

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:17
 • Kochamy Polskę!!!

  Kochamy Polskę!!!

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:40

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Połowa wakacji to zmiany personalne w toruńskim Oratorium. Ks. Krzysztof Winiarski po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza zmienia miejsce posługiwania. Wraz z końcem lipca Przełożony Generalny skierował ks. Krzysztofa do nowych zadań. Z tej okazji 29 lipca br. uroczyście pożegnano go podczas zebrania zarządu toruńskiego Oratorium.

Słowa uznania za pracę w Oratorium, skierował do odchodzącego dyrektora ks. Dariusz Wilk- Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.  Wiem jak to Oratorium wyglądało 11 lat temu, a jak wygląda teraz. Zmieniło się bardzo wiele, poza wyglądem Oratorium, także przybyły nowe zajęcia dla dzieci na Bydgoskim Przedmieściu. Ks. dyrektor zabiegał o środki zewnętrzne i udział Oratorium w różnych programach i inicjatywach. Dlatego za wszystko serdecznie Ci dziękuję ks. Krzysztofie – podsumował Ojciec Generał.

Stowarzyszenie pn. Oratorium im. ks. Bronisława Markiewicza, którym kierował ks. Krzysztof, od 24 lat działa przy parafii księży michalitów na Rybakach. Robi wiele dobrego. Opiekuje się m.in. dziećmi i młodzieżą z Bydgoskiego Przedmieścia. Oratorium to dla dzieci drugi dom i miejsce zabawy i rozwoju. Zapewnia pomoc w nauce, ciepły posiłek i materialne wsparcie. Placówka organizuje też kolonie oraz letni festyn - Michayland, na którym co roku bawią się tysiące toruńskich dzieci. Te osiągnięcia to ogromna zasługa oddanych wychowawców i ks. Krzysztofa.

Po 11 latach posługi w Oratorium jego przełożeni zdecydowali, że teraz duchowny najlepiej wykorzysta swoje talenty na stanowisku proboszcza w pobliskiej Parafii św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Zostawiam placówkę wydaje mi się w bardzo dobrej kondycji. Dziękuje wychowawcom z wielkim sercem, wszystkim pracownikom Oratorium, dziękuję życzliwym ludziom z naszej parafii i całego Torunia, bez pomocy których niewiele bym zrobił. Mam nadzieję, że dalej będzie ono służyło wielu potrzebującym dzieciakom, a ja będę dalej je wspierał z drugiej strony podwórka.

To spotkanie było również okazją do wprowadzenia na urząd dyrektora placówki ks. Piotra Bulandę, który przybył do Torunia z Warszawy, gdzie był katechetą i duszpasterzem. Nie zabrakło również wielu życzeń powodzenia i pomyślności pod adresem nowego dyrektora. Całość tego spotkania zakończyła się wspólną fotografią.