Zmiany personalne w toruńskim Oratorium - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Wizyta w Sejmie

Wizyta w Sejmie

Ten wrześniowy tydzień rozpoczęliśmy  od podróży do Warszawy, a dokładniej do polskiego...

Powitanie roku szkolnego w Oratorium

Powitanie roku szkolnego w Oratorium

Dnia 11  września uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej w intencji rozpoczęcia roku...

Sposób na nudę z ora - c.d.

Sposób na nudę z ora - c.d.

Za nami ostatni tydzień półkolonii i zarazem wakacji. Ten tydzień był pełen wrażeń ekscytacji,...

Sposób na nudę z Ora

Sposób na nudę z Ora

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, ale w Oratorium jeszcze nikt o tym nie...

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Połowa wakacji to zmiany personalne w toruńskim Oratorium. Ks. Krzysztof Winiarski po 11 latach...

 • Wizyta w Sejmie

  Wizyta w Sejmie

  czwartek, 21, wrzesień 2017 15:40
 • Powitanie roku szkolnego w Oratorium

  Powitanie roku szkolnego w Oratorium

  czwartek, 21, wrzesień 2017 15:37
 • Sposób na nudę z ora - c.d.

  Sposób na nudę z ora - c.d.

  poniedziałek, 04, wrzesień 2017 15:04
 • Sposób na nudę z Ora

  Sposób na nudę z Ora

  środa, 30, sierpień 2017 15:59
 • Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

  Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

  wtorek, 01, sierpień 2017 12:45

Zmiany personalne w toruńskim Oratorium

Połowa wakacji to zmiany personalne w toruńskim Oratorium. Ks. Krzysztof Winiarski po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza zmienia miejsce posługiwania. Wraz z końcem lipca Przełożony Generalny skierował ks. Krzysztofa do nowych zadań. Z tej okazji 29 lipca br. uroczyście pożegnano go podczas zebrania zarządu toruńskiego Oratorium.

Słowa uznania za pracę w Oratorium, skierował do odchodzącego dyrektora ks. Dariusz Wilk- Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.  Wiem jak to Oratorium wyglądało 11 lat temu, a jak wygląda teraz. Zmieniło się bardzo wiele, poza wyglądem Oratorium, także przybyły nowe zajęcia dla dzieci na Bydgoskim Przedmieściu. Ks. dyrektor zabiegał o środki zewnętrzne i udział Oratorium w różnych programach i inicjatywach. Dlatego za wszystko serdecznie Ci dziękuję ks. Krzysztofie – podsumował Ojciec Generał.

Stowarzyszenie pn. Oratorium im. ks. Bronisława Markiewicza, którym kierował ks. Krzysztof, od 24 lat działa przy parafii księży michalitów na Rybakach. Robi wiele dobrego. Opiekuje się m.in. dziećmi i młodzieżą z Bydgoskiego Przedmieścia. Oratorium to dla dzieci drugi dom i miejsce zabawy i rozwoju. Zapewnia pomoc w nauce, ciepły posiłek i materialne wsparcie. Placówka organizuje też kolonie oraz letni festyn - Michayland, na którym co roku bawią się tysiące toruńskich dzieci. Te osiągnięcia to ogromna zasługa oddanych wychowawców i ks. Krzysztofa.

Po 11 latach posługi w Oratorium jego przełożeni zdecydowali, że teraz duchowny najlepiej wykorzysta swoje talenty na stanowisku proboszcza w pobliskiej Parafii św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Zostawiam placówkę wydaje mi się w bardzo dobrej kondycji. Dziękuje wychowawcom z wielkim sercem, wszystkim pracownikom Oratorium, dziękuję życzliwym ludziom z naszej parafii i całego Torunia, bez pomocy których niewiele bym zrobił. Mam nadzieję, że dalej będzie ono służyło wielu potrzebującym dzieciakom, a ja będę dalej je wspierał z drugiej strony podwórka.

To spotkanie było również okazją do wprowadzenia na urząd dyrektora placówki ks. Piotra Bulandę, który przybył do Torunia z Warszawy, gdzie był katechetą i duszpasterzem. Nie zabrakło również wielu życzeń powodzenia i pomyślności pod adresem nowego dyrektora. Całość tego spotkania zakończyła się wspólną fotografią.