W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017 - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Z atrakcjami w Baju Pomorskim

Dokładnie za parę dni, 11 marca, odbędzie się w Teatrze Baj Pomorski już siódma edycja...

Wszystko co dobre….

Wszystko co dobre….

Dobiegł końca tak upragniony przez nasze dzieci czas ferii zimowych. Jak mówi przysłowie...

X edycja turnieju piłkarskiego pn. „Jędrek Hałatek”

X edycja turnieju piłkarskiego pn. „Jędrek Hałatek”

Sportowa rywalizacja, integracja, a nade wszystko wspomnienie bł. ks. Bronisława Markiewicza,...

Zaproszenie na Koncert Charytatywny „ Zagrajmy Oratorium Serc”

Zaproszenie na Koncert Charytatywny „ Zagrajmy Oratorium Serc”

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza działające na Bydgoskim Przedmieściu, przy ul. Rybaki 59,...

BALE W KARNAWALE

BALE W KARNAWALE

Na zakończenie karnawału w naszym Oratorium odbył się wielki bal. Dzieci długo czekały na ten...

 • Z atrakcjami w Baju Pomorskim

  Z atrakcjami w Baju Pomorskim

  czwartek, 01, marzec 2018 16:58
 • Wszystko co dobre….

  Wszystko co dobre….

  poniedziałek, 26, luty 2018 20:20
 • X edycja turnieju piłkarskiego pn. „Jędrek Hałatek”

  X edycja turnieju piłkarskiego pn. „Jędrek Hałatek”

  poniedziałek, 26, luty 2018 19:32
 • Zaproszenie na Koncert Charytatywny „ Zagrajmy Oratorium Serc”

  Zaproszenie na Koncert Charytatywny „ Zagrajmy Oratorium Serc”

  czwartek, 22, luty 2018 15:28
 • BALE W KARNAWALE

  BALE W KARNAWALE

  czwartek, 15, luty 2018 09:32

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość, ponieważ w tym dniu spotyka się cała oratoryjna rodzina. Jak co roku podopieczni dopisali swoją obecnością i sala Jana Pawła II zgromadziła 120 dzieci. Wśród zaproszonych gości był Biskup Pomocniczy Diecezji Toruńskiej Wikariusz Generalny Józef Szamocki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła Ksiądz Dariusz Wilk, przedstawiciele Sejmiku Wojewódzkiego, Komendy Miejskiej Policji oraz Radni Miasta Torunia.  Przybyli też zaproszeni Ludzie Dobrego Serca - sponsorzy naszego Oratorium, w tym przedstawiciele firmy Auchan. Wyjątkowym gościem w tym roku, w innej roli niż dotychczas, był proboszcz parafii Św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza - były Dyrektor toruńskiego Oratorium - Ksiądz Krzysztof Winiarski.  Nowy Dyrektor Oratorium - Ksiądz Piotr Bulanda miał nie lada trudne zadanie, ponieważ  pierwszy raz był gospodarzem Oratoryjnej Wigilii. Jednak trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania i doskonale poradził sobie w zorganizowaniu i prowadzeniu tej wyjątkowej uroczystości.

 Ksiądz Piotr Bulanda rozpoczął spotkanie witając wszystkich gości. Podziękował im za przybycie oraz za wszelką okazaną pomoc, dzięki której tworzy się Oratorium. Po krótkim wstępie i przemówieniach przybyłych gości Ksiądz Piotr odczytał fragment z Pisma Świętego.  Następnie uroczystość uświetniły tradycyjne Jasełka przygotowane przez dzieci z Oratorium. Nie obyło się także bez występów tanecznych w tematyce zimowo - świątecznej. Występy podopiecznych Oratorium zostały przygotowane na zajęciach  pod kierunkiem P. Wiolety, P. Oli oraz P. Kingi.

Po uroczystym momencie łamania się opłatkiem i składaniu sobie wzajemnych życzeń wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów w pięknie udekorowanej sali. Przy wspólnym kolędowaniu nastąpił długo oczekiwany przez dzieci moment. Do sali wszedł najważniejszy dla nich gość, mianowicie był to Święty Mikołaj. Radości dzieci nie było końca, ponieważ wszyscy czekali na wymarzone prezenty.

Przez całą uroczystość towarzyszył nam zespół wokalny, a całość prowadził Mariusz Luda z eadia Eska Toruń.  Na koniec tradycyjnie zaśpiewaliśmy naszą  pastorałkę "Józefie stajenki nie szukaj".

Ten wieczór był bardzo wyjątkowy i głęboko przeżyty. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w toruńskim Oratorium w ciągu całego roku. Chwile, które przeżywamy podczas wigilijnego spotkania zostają w naszej pamięci na zawsze.