W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017 - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

26 maja nad Martówką odbyły się jedenaste zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW przy...

Integracyjny grill

Integracyjny grill

W czwartek, 24 maja Studenci  ze Wspólnoty akademickiej  „ŹRÓDŁO”  zaprosili Nas na wspaniałego i...

Kochamy Polskę!!!

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do...

 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17
 • Zawody wędkarskie

  Zawody wędkarskie

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:18
 • Integracyjny grill

  Integracyjny grill

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:17
 • Kochamy Polskę!!!

  Kochamy Polskę!!!

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:40

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość, ponieważ w tym dniu spotyka się cała oratoryjna rodzina. Jak co roku podopieczni dopisali swoją obecnością i sala Jana Pawła II zgromadziła 120 dzieci. Wśród zaproszonych gości był Biskup Pomocniczy Diecezji Toruńskiej Wikariusz Generalny Józef Szamocki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła Ksiądz Dariusz Wilk, przedstawiciele Sejmiku Wojewódzkiego, Komendy Miejskiej Policji oraz Radni Miasta Torunia.  Przybyli też zaproszeni Ludzie Dobrego Serca - sponsorzy naszego Oratorium, w tym przedstawiciele firmy Auchan. Wyjątkowym gościem w tym roku, w innej roli niż dotychczas, był proboszcz parafii Św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza - były Dyrektor toruńskiego Oratorium - Ksiądz Krzysztof Winiarski.  Nowy Dyrektor Oratorium - Ksiądz Piotr Bulanda miał nie lada trudne zadanie, ponieważ  pierwszy raz był gospodarzem Oratoryjnej Wigilii. Jednak trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania i doskonale poradził sobie w zorganizowaniu i prowadzeniu tej wyjątkowej uroczystości.

 Ksiądz Piotr Bulanda rozpoczął spotkanie witając wszystkich gości. Podziękował im za przybycie oraz za wszelką okazaną pomoc, dzięki której tworzy się Oratorium. Po krótkim wstępie i przemówieniach przybyłych gości Ksiądz Piotr odczytał fragment z Pisma Świętego.  Następnie uroczystość uświetniły tradycyjne Jasełka przygotowane przez dzieci z Oratorium. Nie obyło się także bez występów tanecznych w tematyce zimowo - świątecznej. Występy podopiecznych Oratorium zostały przygotowane na zajęciach  pod kierunkiem P. Wiolety, P. Oli oraz P. Kingi.

Po uroczystym momencie łamania się opłatkiem i składaniu sobie wzajemnych życzeń wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów w pięknie udekorowanej sali. Przy wspólnym kolędowaniu nastąpił długo oczekiwany przez dzieci moment. Do sali wszedł najważniejszy dla nich gość, mianowicie był to Święty Mikołaj. Radości dzieci nie było końca, ponieważ wszyscy czekali na wymarzone prezenty.

Przez całą uroczystość towarzyszył nam zespół wokalny, a całość prowadził Mariusz Luda z eadia Eska Toruń.  Na koniec tradycyjnie zaśpiewaliśmy naszą  pastorałkę "Józefie stajenki nie szukaj".

Ten wieczór był bardzo wyjątkowy i głęboko przeżyty. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w toruńskim Oratorium w ciągu całego roku. Chwile, które przeżywamy podczas wigilijnego spotkania zostają w naszej pamięci na zawsze.