W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017 - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Dziewiątego dnia naszych kolonii po śniadaniu i porannej modlitwie ruszyliśmy do średniowiecznej...

Odkrywamy podziemny świat

Odkrywamy podziemny świat

Małymi kroczkami nasza kolonia dobiega końca. Dzisiaj mimo górzystych terenów wokół nas...

Kolonijny powrót do przeszłości

Kolonijny powrót do przeszłości

Po bogatych przeżyciach dnia wczorajszego, w dniu dzisiejszym z wielkim zapałem i radością w...

Dinozaury w Bałtowie

Dinozaury w Bałtowie

Kolejny dzień naszej przygody w Górach Świętokrzyskich zaczęliśmy tradycyjnie od porannej...

Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

W niedzielę po śniadaniu i porannej modlitwie odświętnie ubrani wyruszyliśmy na mszę świętą do...

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  piątek, 27, lipiec 2018 22:02
 • Odkrywamy podziemny świat

  Odkrywamy podziemny świat

  środa, 25, lipiec 2018 23:15
 • Kolonijny powrót do przeszłości

  Kolonijny powrót do przeszłości

  wtorek, 24, lipiec 2018 22:23
 • Dinozaury w Bałtowie

  Dinozaury w Bałtowie

  wtorek, 24, lipiec 2018 15:19
 • Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

  Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

  poniedziałek, 23, lipiec 2018 20:43

W Oratorium jak w domu - Wigilia 2017

16.12.2017 r. w toruńskim Oratorium odbyła się coroczna Wigilia. Jest to wyjątkowa uroczystość, ponieważ w tym dniu spotyka się cała oratoryjna rodzina. Jak co roku podopieczni dopisali swoją obecnością i sala Jana Pawła II zgromadziła 120 dzieci. Wśród zaproszonych gości był Biskup Pomocniczy Diecezji Toruńskiej Wikariusz Generalny Józef Szamocki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła Ksiądz Dariusz Wilk, przedstawiciele Sejmiku Wojewódzkiego, Komendy Miejskiej Policji oraz Radni Miasta Torunia.  Przybyli też zaproszeni Ludzie Dobrego Serca - sponsorzy naszego Oratorium, w tym przedstawiciele firmy Auchan. Wyjątkowym gościem w tym roku, w innej roli niż dotychczas, był proboszcz parafii Św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza - były Dyrektor toruńskiego Oratorium - Ksiądz Krzysztof Winiarski.  Nowy Dyrektor Oratorium - Ksiądz Piotr Bulanda miał nie lada trudne zadanie, ponieważ  pierwszy raz był gospodarzem Oratoryjnej Wigilii. Jednak trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania i doskonale poradził sobie w zorganizowaniu i prowadzeniu tej wyjątkowej uroczystości.

 Ksiądz Piotr Bulanda rozpoczął spotkanie witając wszystkich gości. Podziękował im za przybycie oraz za wszelką okazaną pomoc, dzięki której tworzy się Oratorium. Po krótkim wstępie i przemówieniach przybyłych gości Ksiądz Piotr odczytał fragment z Pisma Świętego.  Następnie uroczystość uświetniły tradycyjne Jasełka przygotowane przez dzieci z Oratorium. Nie obyło się także bez występów tanecznych w tematyce zimowo - świątecznej. Występy podopiecznych Oratorium zostały przygotowane na zajęciach  pod kierunkiem P. Wiolety, P. Oli oraz P. Kingi.

Po uroczystym momencie łamania się opłatkiem i składaniu sobie wzajemnych życzeń wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów w pięknie udekorowanej sali. Przy wspólnym kolędowaniu nastąpił długo oczekiwany przez dzieci moment. Do sali wszedł najważniejszy dla nich gość, mianowicie był to Święty Mikołaj. Radości dzieci nie było końca, ponieważ wszyscy czekali na wymarzone prezenty.

Przez całą uroczystość towarzyszył nam zespół wokalny, a całość prowadził Mariusz Luda z eadia Eska Toruń.  Na koniec tradycyjnie zaśpiewaliśmy naszą  pastorałkę "Józefie stajenki nie szukaj".

Ten wieczór był bardzo wyjątkowy i głęboko przeżyty. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w toruńskim Oratorium w ciągu całego roku. Chwile, które przeżywamy podczas wigilijnego spotkania zostają w naszej pamięci na zawsze.