Mitorka 2018 - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

26 maja nad Martówką odbyły się jedenaste zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW przy...

Integracyjny grill

Integracyjny grill

W czwartek, 24 maja Studenci  ze Wspólnoty akademickiej  „ŹRÓDŁO”  zaprosili Nas na wspaniałego i...

Kochamy Polskę!!!

Kochamy Polskę!!!

W tygodniu poprzedzającym Majówkę nasi wychowankowie w pracach plastycznych wyrażali miłość do...

 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17
 • Zawody wędkarskie

  Zawody wędkarskie

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:18
 • Integracyjny grill

  Integracyjny grill

  poniedziałek, 28, maj 2018 16:17
 • Kochamy Polskę!!!

  Kochamy Polskę!!!

  poniedziałek, 07, maj 2018 14:40

Mitorka 2018

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2018” odbył się 24 marca 2018 roku w Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza działającego przy Parafii Michalitów w Toruniu. To już XIII edycja a jej organizatorem było Stowarzyszenie pn. Oratorium w Toruniu z jego dyrektorem ks. Piotrem Bulandą. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z Torunia, Cierpic i Grębocina.

W zawodach udział wzięło 18 zawodników. Reprezentowali oni następujące parafie: *1) Katedralna św. Janów: Chrzciciela i Apostoła, *3) Św. Józefa w Toruniu, *4) Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu, *5) Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Toruniu, *6) Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu, *8) Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie, *11) NMP Królowej Polski w Cierpicach, *15) Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu, *16) Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu, *17) Opatrzności Bożej w Toruniu.

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta rozegrały 6 partii systemem rundowym. Ustalono kolejność miejsc w grupie, wyłoniono zwycięzców w kategorii dziewcząt. Najlepszą okazała się Katarzyna Becmer z parafii NMP Królowej Polski w Cierpicach. Na drugim miejscu zawody ukończyła Lilienne Filiczkowska z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie. Natomiast trzecie miejsce zajęła Zuzanna Sojka z parafii św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu. W grupie chłopców zawody rozgrywano najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie wyłonionych czterech najlepszych zawodników stoczyło między sobą dodatkową partię. Wyłoniono zwycięzców. I tak pierwsze miejsce w turnieju w kategorii chłopców zająłDominik Tybus z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Cichowicz z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Trzecie miejsce wywalczył Michał Jankowski również z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu.

Za zajęcie dobrych 4-ch miejsc zostali wyróżnieni: Marta Dondalska i Adrian Sochatzki – oboje z parafii św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu. Za udział w turnieju i uzyskanie bardzo dobrych wyników wyróżniono także najmłodszych: zawodnika Dymitra Zandeckiego z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu i zawodniczkę Lilienne Filiczkowską z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie.

Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a niektóre pojedynki były zacięte i stały na dobrym poziomie. Wszyscy zawodnicy otrzymali na pamiątkę kalendarze o tematyce religijnej, zaś zawodnicy z miejsc 1, 2, 3 – puchary i dyplomy. Zawody poprowadził Jan Jasek – nauczyciel Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu, który zarazem był głównym sędzią zawodów. Pomocą, jako asystenci wspierali go: p. Klaudiusz Filiczkowski, p. Paweł Sikorski i p. Andrzej Tomaszewski. Laureatom zawodów gratulujemy zwycięstwa i życzymy nowych sukcesów w kolejnych zawodach.