Mitorka 2018 - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Pożegnania nadszedł czas

Pożegnania nadszedł czas

Dziewiątego dnia naszych kolonii po śniadaniu i porannej modlitwie ruszyliśmy do średniowiecznej...

Odkrywamy podziemny świat

Odkrywamy podziemny świat

Małymi kroczkami nasza kolonia dobiega końca. Dzisiaj mimo górzystych terenów wokół nas...

Kolonijny powrót do przeszłości

Kolonijny powrót do przeszłości

Po bogatych przeżyciach dnia wczorajszego, w dniu dzisiejszym z wielkim zapałem i radością w...

Dinozaury w Bałtowie

Dinozaury w Bałtowie

Kolejny dzień naszej przygody w Górach Świętokrzyskich zaczęliśmy tradycyjnie od porannej...

Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

W niedzielę po śniadaniu i porannej modlitwie odświętnie ubrani wyruszyliśmy na mszę świętą do...

 • Pożegnania nadszedł czas

  Pożegnania nadszedł czas

  piątek, 27, lipiec 2018 22:02
 • Odkrywamy podziemny świat

  Odkrywamy podziemny świat

  środa, 25, lipiec 2018 23:15
 • Kolonijny powrót do przeszłości

  Kolonijny powrót do przeszłości

  wtorek, 24, lipiec 2018 22:23
 • Dinozaury w Bałtowie

  Dinozaury w Bałtowie

  wtorek, 24, lipiec 2018 15:19
 • Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

  Niedzielny relaks na świeżym powietrzu

  poniedziałek, 23, lipiec 2018 20:43

Mitorka 2018

Kolejny Międzyprafialny Turniej Warcabowy „Mitorka 2018” odbył się 24 marca 2018 roku w Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza działającego przy Parafii Michalitów w Toruniu. To już XIII edycja a jej organizatorem było Stowarzyszenie pn. Oratorium w Toruniu z jego dyrektorem ks. Piotrem Bulandą. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z Torunia, Cierpic i Grębocina.

W zawodach udział wzięło 18 zawodników. Reprezentowali oni następujące parafie: *1) Katedralna św. Janów: Chrzciciela i Apostoła, *3) Św. Józefa w Toruniu, *4) Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu, *5) Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Toruniu, *6) Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu, *8) Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie, *11) NMP Królowej Polski w Cierpicach, *15) Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu, *16) Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu, *17) Opatrzności Bożej w Toruniu.

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta rozegrały 6 partii systemem rundowym. Ustalono kolejność miejsc w grupie, wyłoniono zwycięzców w kategorii dziewcząt. Najlepszą okazała się Katarzyna Becmer z parafii NMP Królowej Polski w Cierpicach. Na drugim miejscu zawody ukończyła Lilienne Filiczkowska z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie. Natomiast trzecie miejsce zajęła Zuzanna Sojka z parafii św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu. W grupie chłopców zawody rozgrywano najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie wyłonionych czterech najlepszych zawodników stoczyło między sobą dodatkową partię. Wyłoniono zwycięzców. I tak pierwsze miejsce w turnieju w kategorii chłopców zająłDominik Tybus z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Cichowicz z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Trzecie miejsce wywalczył Michał Jankowski również z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu.

Za zajęcie dobrych 4-ch miejsc zostali wyróżnieni: Marta Dondalska i Adrian Sochatzki – oboje z parafii św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu. Za udział w turnieju i uzyskanie bardzo dobrych wyników wyróżniono także najmłodszych: zawodnika Dymitra Zandeckiego z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu i zawodniczkę Lilienne Filiczkowską z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie.

Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a niektóre pojedynki były zacięte i stały na dobrym poziomie. Wszyscy zawodnicy otrzymali na pamiątkę kalendarze o tematyce religijnej, zaś zawodnicy z miejsc 1, 2, 3 – puchary i dyplomy. Zawody poprowadził Jan Jasek – nauczyciel Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu, który zarazem był głównym sędzią zawodów. Pomocą, jako asystenci wspierali go: p. Klaudiusz Filiczkowski, p. Paweł Sikorski i p. Andrzej Tomaszewski. Laureatom zawodów gratulujemy zwycięstwa i życzymy nowych sukcesów w kolejnych zawodach.