ORATORIUM IM. BŁ. BR. MARKIEWICZA W TORUNIU - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Wakacje w pełni. To czas, na który czekają wszystkie dzieci. To czas wyjazdów, odpoczynku....

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

W sobotę 23 czerwca grupa dzieci z Oratorium wyruszyła na wycieczkę całodniową na Hel. Wszystko...

POLSKA GOLA!!!

POLSKA GOLA!!!

W  Oratorium otworzona została dla naszych wychowanków Strefa Kibica w związku  z trwającymi...

Odlotowy seans w Cinema City

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02...

 • Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:51
 • Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:16
 • POLSKA GOLA!!!

  POLSKA GOLA!!!

  poniedziałek, 25, czerwiec 2018 16:12
 • Odlotowy seans w Cinema City

  Odlotowy seans w Cinema City

  wtorek, 19, czerwiec 2018 13:54
 • MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

  niedziela, 10, czerwiec 2018 19:17

Niezbędnik kolonisty – Śniadka Druga 2018

Kolejne wakacje przed nami, kolejna przygoda czeka! Tym razem ruszamy na podbój Gór Świętokrzyskich – urokliwego regionu na mapie naszego kraju. Oratoryjne kolonie zapewnią Wam dużo świetnej zabawy i przyjemnie spędzone wakacje! Będziecie mieli okazje zwiedzić niesamowite miejsca kolejnego regionu Polski, a także nabierać sił wypoczywając w komfortowych warunkach! Żeby się tak stało poniżej zamieszczamy „niezbędnik kolonisty” - wykaz rzeczy potrzebnych do zabrania. Nie zapomnij niczego! Drodzy Rodzice i Opiekunowie, dla Państwa wygody, poniżej zamieszczamy nasze zalecenia dotyczące bagażu letniego, w jaki należy zaopatrzyć dzieci wyjeżdżające na kolonie.

Czytaj więcej...

Góry Świętokrzyskie czekają na kolonistów

Wakacje w pełni. To czas, na który czekają wszystkie dzieci. To czas wyjazdów, odpoczynku. Toruńskie Oratorium w partnerstwie z Gminą Miasta Toruń  jak co roku organizuje dla swoich podopiecznych atrakcyjny wypoczynek. To wszystko będzie możliwe w ramach zadania publicznego - p.n. „Marzę – podróżuję – odkrywam”.  Program obejmuje organizację 10-dniowego wypoczynku w czasie wakacji 2018.

Czytaj więcej...

Wsiąść do pociągu – kierunek Hel

W sobotę 23 czerwca grupa dzieci z Oratorium wyruszyła na wycieczkę całodniową na Hel. Wszystko to miało możliwość dzięki zaproszeniu, które otrzymaliśmy od Urzędy Marszałkowskiego. Ten we  współpracy z przewoźnikiem ARRIVA zorganizował takie przedsięwzięcie. ARRIVA  właśnie 23 czerwca otworzyła nową wakacyjną linię Bydgoszcz – Hel. I my w tej podróży mieliśmy przyjemność brać udział. Podczas trwania wycieczki czekały na nas nie lada atrakcje. Już sama podróż pociągiem była dla naszych wychowanków wielkim przeżyciem. Na trasie przedstawiciele firmy ARRIVA opiekowali się nami przez cały czas. Zaopatrzyli nas w prowiant, podarowali gadżety i słodkości z logo ARRIVA,    a dodatkowo robili nam pamiątkowe zdjęcia aparatem polaroid.

Czytaj więcej...

POLSKA GOLA!!!

W  Oratorium otworzona została dla naszych wychowanków Strefa Kibica w związku  z trwającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które w tym roku organizowane są w Rosji.  Ksiądz Piotr zadbał o wszystko, abyśmy rzeczywiście mogli poczuć prawdziwe kibicowskie emocje.  Zainstalowano duży ekran, nie zabrakło też przekąsek prawdziwego kibica.  Wyjątkowa liczba naszych wychowanków dopisała podczas meczu Polska – Senegal. Tu emocje sięgały zenitu. Na ten mecz dzieci przygotowały plakaty, transparenty, zaopatrzyły się w gadżety (flagi, szaliki, czapeczki) oraz pomalowały sobie twarze w barwach narodowych. Niestety mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Senegalu. Jednak nasza oratoryjna ekipa kibicowska bawiła się doskonale. Czekamy na kolejne mecze naszej ukochanej reprezentacji.

Czytaj więcej...

Odlotowy seans w Cinema City

W minionym tygodniu grupa oratoryjna wraz z księdzem Piotrem  wybrała się na seans filmowy „Odlotowy Nielot” do  toruńskiego Cienma City. Głównym bohaterem bajki jest  ptaszek Franek, który na samym początku traci ojca. Poza tym ma wielki lęk przed lataniem, a życie zmusza go do pozostawienia swojej ukochanej Julii.  Jednak sytuacje, które przynosi mu los powodują, że Franek odzyskuje wiarę we własne siły.  Na ekranie mogliśmy zobaczyć piękną  przyrodę islandzkiego krajobrazu i niesamowite efekty specjalne.

Czytaj więcej...

MICHAYLAND – FANTASTYCZNE MIASTECZKO DZIECIAKÓW

Już po raz XXIV  park na Bydgoskim Przedmieściu stał się miejscem rodzinnej integracji. 02 czerwca odbył się Michayland organizowany przez nasze Oratorium z okazji Dnia Dziecka.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą świętą o godzinie 9.00. Następnie zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców naszego miasta wraz z rodzicami do Parku, gdzie czekało na nich 50 stanowisk z różnymi atrakcjami: szachy, dmuchańce, trampoliny, malowanie twarzy i włosów, gokarty, tramwaj konny, park linowy, skałka wspinaczkowa i wiele,  wiele innych. Nie zabrakło też konkursów i stanowisk pokazowych: samoobrona, rycerze z zamku krzyżackiego.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie

26 maja nad Martówką odbyły się jedenaste zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW przy Urzędzie Marszałkowskim dla dzieci od 5 do 15 lat. Także nasi oratorianie po raz kolejny wzięli w nich udział. Zawody  te stały się już tradycją chętnie kultywowaną przez najmłodszych. Zdrowa rywalizacja, przyjazna atmosfera i wypoczynek na świeżym powietrzu przyciągają z roku na rok nowych uczestników, poszerzając grono pasjonatów wędkowania.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki. W kategorii najmłodszych dzieci, najlepszym wędkarzem okazał się nasz najmłodszy i zawsze uśmiechnięty Oliwier Reinke, który zajął I miejsce, zaś w kategorii wiekowej 10-15 lat na podium stanęły: Julia Ketner i Martyna Reinke. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Czytaj więcej...

Integracyjny grill

W czwartek, 24 maja Studenci  ze Wspólnoty akademickiej  „ŹRÓDŁO”  zaprosili Nas na wspaniałego i niezapomnianego grilla. Zgromadzeni nad Martówką, mogliśmy poszaleć, tym bardziej, że pogoda  sprzyjała biesiadowaniu, grillowanie spontanicznie przerodziło się we wspólną zabawę, która zintegrowała podopiecznych z Oratorium ze studentami. Być może to spotkanie rozpocznie nową, ciekawą tradycję. Oprócz pieczenia kiełbasek były także gry i zabawy prowadzone przez organizatorów grilla. Bardzo przyjemnie spędzało się czas na świeżym powietrzu przy płomieniach ognia… ale jeszcze przyjemniej było kiedy ktoś przy ognisku grał na gitarze i śpiewał. Właśnie taką osobą był ks. Dawid Wasilewski, który od samego początku zarażał Nas pozytywną energią. Atmosfera była cudowna, niesamowicie radosna i wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy i do zobaczenia.

Czytaj więcej...

I Ty możesz dać uśmiech dzieciom!!!

Toruńskie Oratorium jako organizator XXIV edycji Michaylandu - Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków 2018 ogłasza nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji tej imprezy z okazji Dnia Dziecka w Parku na Bydgoskim Przedmieściu.
Czekamy na ciekawych, otwartych, pełnych entuzjazmu i odpowiedzialnych ludzi, czyli na takich dla których, wolontariat to nie stracony czas, ale szansa na zdobycie nowych doświadczeń.
Do obowiązków wolontariuszy skupionych w MICHALICKIM CENTRUM WOLONTARIATU należeć będzie: obsługa 50 stanowisk z ciekawymi atrakcjami, asystowanie dzieciom na poszczególnych stanowiskach, pomoc organizacyjna w trakcie imprezy pn. Michayland.
MICHAYLAND to świetna okazja do poznania ludzi z pasją. To również możliwość aktywnego współtworzenia naszego rodzinnego festynu.
W imieniu organizatorów prosimy o pomoc, spodziewamy się tysięcy dzieci i ich rodzin z całego miasta, więc pracy nie zabraknie, gwarantujemy dobrą zabawę. A my będziemy mieli satysfakcję z radości innych ludzi, szczególnie tych najmłodszych.

Zgłoś swój akces w tym corocznym dziecięcym evencie – szczegółowe informacje w biurze Oratorium przy ul. Rybaki 59 oraz pod numerem 56 622 10 15
Spotkanie organizacyjne wolontariuszy
28 MAJA 2018 r. /poniedziałek/ o godz. 17.00 – w Oratorium
Pomóż dzieciom w radości przeżyć ich święto 2 czerwca 2018 r. w parku na Bydgoskim Przedmieściu
Zapraszamy do współpracy!!!

2 czerwca zapraszamy dzieci i całe rodziny na 24. Michayland

Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza organizuje po raz dwudziesty czwarty z okazji Dnia Dziecka w dniu 02.06.2018 w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu blok imprez pod tradycyjną już nazwą ”MICHAYLAND” – czyli Fantastyczne Miasto Dzieciaków – zaczarowaną krainę zabawy dla wszystkich dzieci z Torunia i regionu. Znowu będziemy widzieć kolorowe twarze uśmiechniętych dzieci, podziwiać ich rysunki i wyobraźnię.
Siłą MICHAYLANDU, tym co go odróżnia od innych tego typu imprez jest fakt, że na wszystkich tzw. stanowiskach (a jest ich ponad 50, m. in. malowanie na trawie, maski z gipsu, tramwaj konny, malowanie twarzy, wesoły fryzjer, dmuchany zamek, przejażdżka gokardami, a na scenie można będzie zobaczyć występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży oraz wiele, wiele innych.) dziecko jest podmiotem, twórczo uczestniczy w programie danego stanowiska, a nawet przez swoje uczestnictwo tworzy jego program. W Michaylandzie nie ma przegranych są sami zwycięzcy.
Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z Torunia i okolic na wspaniałą zabawę z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 i po jej zakończeniu będą rozdane losy, które wezmą udział w losowaniu o godz. 15.00, a od godz. 10.00 – 15.00 zapraszamy do parku na wspaniałą, pełną radości zabawę z okazji Dnia Dziecka.

Strona 1 z 45